אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מתקפה על גליק: 'יש לו דת עקומה; לא יאבה ה' סלוח לו'

הרב דוד יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף זצ"ל וחבר מועצת חכמי התורה של ש"ס, תוקף בחריפות את חבר הכנסת יהודה גליק לאחר שלטענתו לא הסכים להגיע להצביע על חוק המרכולים בזמן שישב שבעה על אשתו

מתקפה על גליק: 'יש לו דת עקומה; לא יאבה ה' סלוח לו'
  (צילום: Hadas Parush/Flash90)

הרב דוד יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף זצ"ל וחבר מועצת חכמי התורה של ש"ס, תוקף בחריפות את חבר הכנסת יהודה גליק לאחר שלטענתו לא הסכים להגיע להצביע על חוק המרכולים בזמן שישב שבעה על אשתו.

במהלך שיעורו השבועי, שתוכנו הובא באתר החרדי 'כיכר השבת', טען הרב יוסף כי לגליק יש דת עקומה וכי אם היה מדובר בהצבעה בנושא הר הבית הוא כן היה מגיע לכנסת.

הרב דוד יוסף הביא מקרה מהעבר וסיפר כי "אבי מורי פעם פסק, הייתה פעם הצבעה בכנסת. אם אתם זוכרים, כשבגין היה רוה"מ והיה הסכם שלום עם מצרים, והביאו את החוק הזה לכנסת. היה ח"כ אחד שהיה יושב 'שבעה', והוא התקשר אל אבי ושאל אם מותר לו ללכת להצביע ואמר לו שכן. שם זה היה נושא שבכל מקרה היה רוב, אבל לא היה דבר של מצווה, אפשר להסתדר בלעדיו, קל וחומר פה שזה היה על חודו של קול".

מתוך אתר כיכר השבת

בשלב הזה עבר הרב דוד יוסף לתקוף בחריפות את גליק ואמר: "אז אותו אחד שישב 'שבעה' ולא רצה לבוא, הוא ישב 'שבעה', אם זה היה מדובר על הר הבית – שחייב כרת מי שעולה להר הבית, זה גליק הזה. יהודה גליק הוא אדם שעולה להר הבית, הוא נלחם על עלייה להר הבית, 'לא יאבה ה' סלוח לו', אז האדם הזה – אם זה היה על הר הבית הוא בוודאי היה בא בתוך השבעה, אבל כשמדובר על שבת קודש, מה זה בשביל אחד כזה שבת קודש? לצערנו הרב"

"איך כולם מתנפלים וצועקים 'פגעו בו, פגעו בו', פוגעים בכבוד שבת קודש! פוגעים בקדוש ברוך הוא! ובאים ומדברים שפוגעים בבן אדם הזה? באדם כזה שכל מה שיש לו, הדת שלו זה הר הבית, יש לו דת עקומה – האיש הזה. בוודאי שהוא היה צריך לבוא ולהצביע, אין בזה שאלה הלכתית".

"הם עשו להם דת חדשה – דת של הר הבית, דת של הר הבית, דת של חיובי כרת, ומה עם שבת קודש? שום דבר", חתם.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
23 תגובות - 21 דיונים מיין לפי
1
רב ? בוק !
בנצי | 17-01-2018 12:54
2
מה התועלת בכתבה הזו?
אהרון | 17-01-2018 13:02
הרב דוד יוסף הוא תח חשוב אבל גם בעל תפיסה פוליטית מסוימת. פעם אחר פעם הוא יוצא נגד רבני הציונות הדתית. זכותו המלאה להעביר ביקורת והשאלה שהוא מעלה לגיטימית. אבל בסוף של יום גם לחכ יהודה גליק יש מרא דאתרא ורב שאחריו הוא הולך...והוא לא חייב הרב עובדיה יוסף.
3
עוד פעם לשון הרע מרבנים גדולים ...
אברהם | 17-01-2018 13:05
קשה מידי לעשות דבר תורה בלי להוציא דיבה על יהודי !?
4
יאבה גם יאבה.
קליקקו | 17-01-2018 13:14
אלוהים מוסר שתפסיק לדבר בשמו. (למרות העמידה בקריטריון הידוע לגבי נביאים בזמננו).
5
ה' הטוב יכפר בעד
שלמה וינר | 17-01-2018 13:29
בס"ד חומץ בן יין ישן נושן, ששנאתו לכל דבר שבכיפה סרוגה מעבירה אותו על דעתו. חבל חבל. חומץ בן יין ישן נושן , ששנאתו לכל דבר שבכיפה סרוגה מעבירה אותו על דעתו. חבל חבל.
6
דוד יוסף אתה חצוף ומחוצף מבזה כבוד אביך
ע.ל. | 17-01-2018 13:35
אין לך בכלל רגש .
7
צודק בכל מילה
אורי | 17-01-2018 14:14
הרב דוד יוסף שלי
8
הרב דוד. יוסף
ושמעון. גולן | 17-01-2018 18:57
הצביעות זועקת. אם. היה מדובר. בחוק ההסדרה. או. חוק המאחזים. ישר ניתן. גם. לא. להגיע. הללויה בשביל. מאחזים ושטחים. עושים הכל
9
ולדרעי אכפת מהשבת?
ג | 17-01-2018 21:14
איפה היה אריה דרעי שר הפנים, שתחת כובע השר התחמק מלהכריע בעניין המרכולים וסרב לקבל החלטה לסגור את המרכולים בתל אביב בשבת? במעשה הזה הכריח את בג"ץ לקבל הכרעה בעניין, שבגלל אותה הכרעה 'הכריח' את הסיעות החרדיות לחוקק את חוק המרכולים. אז לאותו אריה דרעי אכפת מהשבת?
10
זה רב זה?
אבי | 17-01-2018 21:42
בושה
11
דפוק בשכל הרב הזה
משיח | 18-01-2018 1:32
1.הוא תמך בחוק. 2.יכלו לדחות את ההצבעה. 3.למה להתאמץ כל כך לחוק שמי שמחוקק אותו לא מתכוון לאוכפו ועושה זאת כדי לקושש תומכים למפלגתו המרוסקת.
12
דרמה
*מתיונים ממש* | 18-01-2018 12:25
שוב... איזה דברי שנאה!!! שוב מחריד לשמוע השקרן הידוע משה גפני שאמר ב'קול ברמה': אנחנו לא יכולים לדבר הרבה על הגיוס בגלל שמאזינים לנו ועושים בדברים נזק. לא יאבה ד' סלוח לו. והוסיף: המצב היום הוא הכי טוב [חחחחחחחחחחחחחחחחחחח] אי פעם מאז קום המדינה. איזה רמאי, שקרן, משכיל, עובד ע"ז, כופר בתורה, מסיונר שייגץ, שהוא בעד הגיוס, כמו שהוא אמר על גזירת הגיוס והזימה שזו רק "הרע במיעוטו" משקר ונתפס על חם, מדבר דברי כפירה!!! עפרא לפומיה. הוא מדבר בשם השטן - כדכתיב (איוב ב ז) ויצא השטן מאת פני ד'. הוא יצר הרע. וכתיב (איוב ט כד) ארץ נתנה ביד רשע. משה גפני מאוהב בשמאל בשל סיבות אישיות. חוצפתו הגדולה של גפני שהוא עוקף את גדולי התורה, במקום שיאמר כי גדולי התורה הם אלו אשר צריכים לשמוע בקולם, ולהם להחליט וכפי שיורו כך יעשה, אז הוא קובע, ממש מחריד . (((((גפני ר"ת = פורץ גדר ישכנו נחש))))))))
13
הילד יהודה אפלבוים ז"ל, בן ה-6 שנדרס למוות............
נציג | 18-01-2018 21:27
ת.נ.צ.ב.ה. הילד יהודה אפלבוים ז"ל, בן ה-6 שנדרס למוות הבוקר (חמישי) בבית שמש, עת הלך יחד עם אביו לתלמוד תורה -שהשם ישמור אותנו ויצילינו!!! "מדובר בילד עדין נפש" לא עת צחוק!!! עכשיו עת לעשות לד', ממש דאגה גדולה לכל עם ישראל ואני הק' אומר לכם כמו נבואה מהשמים ממש, שיש רק דבר אחד שיכול לעצור המגפה והיינו אם החכי"ם של יהדות התורה [דגל -אגודה -ש"ס וכו'] ביחד עם וועד הישיבות יבטלו גזירת גיוס השמד והזימה, על בחורי ישיבות ועל בנות ישראל. וכפי שהוזקר בתקופה האחרונה, שהקיצונים מרבים למחות ולהפגין כנגד 'ועד הישיבות', בטענה שהוועד פשרני מדי בנושא גיוס בני הישיבות לצה"ל השמד והזימה, ובפרט המזכיר של ועד שמד הישיבות, הרשע העמלקי אשר קליין, מדובר בבהמה גסה, שתועד מכה מכות רצח אנשים ושופך עליהם חומצה כגי להרגם. לא מספיק לו שהוא רוצח נשמות, גם רוצה לרצוח ממש? רק תראו את הסירטון איך שאשר קלין התקיף באקונומיקה ומכות רצח כמו הם מגרמניה עם מקל גדול לעומת צעקות ובכיות האברך הצדיק והקדוש. אשר קליין תקפו באלימות פראית כשהוא שופך על פניו ועיניו מיכל אקנומיקה, וממשיך להפליא בו מכות אכזריות בכל חלקי גופו, כשכל עוברי האורח נחרדים ונחלצים לעזרתו בקריאות 'הצילו' עד שכוחות ההצלה פינו את הפצוע התלמיד חכם הגדול לבית חולים. וההוראה לשיטת כל גדולי ישראל היא - שלא להתייצב בלשכות הגיוס. גם הגיע הזמן לטפל בועד הישיבות.
יהודים כמו גליק מביאים נשמה ליהדות
יצחק קרמין | 04-02-2018 10:38
ומשפחת יוסף לדורותיה מביאים את חשכת ימי הביניים
14
אל תדון את חברך
יעל | 18-01-2018 21:38
דברים קיצוניים כבר לא מדברים אל הקהל מה ומי עקומים-ברור. האין בושה במחוזותיהם? הקב"ה מזועזע וכך גם אנחנו
15
הטיפוס הזה דובר בשם השם?
אישיהודי | 21-01-2018 21:45
כבר סופר בעבר שאביו קרא לו רשע וזרק אותו מהבית שלו
16
ידוע שח"כ גפני "וחביריו" מאלו שחידשו גזירת גיוס השמד
ידוע שח"כ גפני "וחביריו" מאלו ש... | 24-01-2018 15:25
ידוע שח"כ גפני "וחביריו" מאלו שחידשו גזירת גיוס השמד והזימה!!! והחוצפן הזה מעיז לומר שהוא דואג לחרדים????????? לדעתי השעה היא עת צרה ליעקב. דם ישראל נשפך כמים וזדים ארורים [אלו ח"כ חרדים לשעבר] נשאו ראש. עינינו נשואות למרום ומיחלים לאבינו שבשמים בלב קרוע ומורתח, אל תחרש ואל תשקוט ק-ל ונא תבטל חידוש גזירת הגיוס בקרוב ממש. אמנם גם עלינו החובה מוטלת לשוב אליו יתברך באמת ובלב שלם ולקיים בעצמינו תשובה ותפלה וצדקה מעבירין את רוע הגזירה. כל הציבור מומלצים להרבות בתפלה, ובכל יום בפרט בשבועות השובבים נא להוסיף מזמורי תהלים ובקשת תחנונים אחר תפלת שחרית ומנחה. וכל אחד יעשה חשבון הנפש בעניני יראת שמים, שמירת עינים והברית, ותיקון המעשים, והמידות, ולב יודע מרת נפשו. ולהתחזקות בלימוד התורה, בכמות ובאיכות. בחוש רואים המשקרים שאומרים הכל בלוף אין גיוס אין גזירה ואין בכלל צבא, ואין בכלל גיוס חרדים – בני ישיבה, וגם אין ציידים, ואין מכסות, ואין בכלל יעדים, וגם אין בחורי ישיבות, ואין אבריכי כולל, ואין בחורים יושבים בבתי כלא, ואין עצורים, ואין כינוסים, ואין ממשלה, ואין תקציב לשמד, ואין מדינת השמד, ואין חילול השם. אבל בהחלט יש כהיום: רשעים, עמלקים, יש מהם שהם גבאים ונכדים של גדולי ישראל, מסיונרים, ועסקנים, גבאים של מנהיגים, וחכים, ומשומדים, ורבנים, וראשי ישיבה, ואפיקורסים ויש גייסים מנהיגים בישראל, ואדמורים, ועד הישיבות [כמו אשר קליין החשוד שלא שמע על הר סיני קול א-לוקים לא תרצח] בשיטת האקונומיקה, והרציחה של ועד הישיבות נגד איש ירושלם, והנ"ל משתפים פעולה בגדול עם השמד הגדול של הגיוס והזימה, ובגללם צה"ל אומרים שמשנה לשנה יש יותר ויותר חרדים מתגייסים ר"ל. ועל זה חייב להיות זעקת כל יהודי חרדי עד לשמים, ובקרוב השם ירחם עלינו ויוציאנו מצרה לרווחה ומאפלה לאורה ומשעבוד לגאולה בעגלא ובזמן קריב מאוד.
17
פסק דין ממרן שר התורה הגאון האדיר רבי חיים קנייבסקי
פסק מרן שר התורה הגאון האדיר רבי חיים קנייבסקי | 25-01-2018 13:17
פסק דין ממרן שר התורה הגאון האדיר רבי חיים קנייבסקי שליט"א. במענה לשאלת רבים הודות ההתייצבות לבנות בלשכות גיוס, הוראה מרן כי חל איסור חמור לבת להגיע ללשכת הגיוס, זאת מחמת החשש שישכנעו אותה שם להתגייס, ושלא יכירו בכך שמוגדרת כדתיה. ודין זה ביהרג ואל יעבור כפסק מרן החזון איש זצוק"ל. הצילו! הצילו!!! בנינו ובנותינו בסכנה גדולה מאוד! דליפה אחזתנו וירעד לבבנו בהגיע השמועה הקשה כי דרך אויב בשער בת ציון לשלוח יד "בבנות ישראל הכשרות" לפרוץ יסודו של עולם, להתגייס לצבא או לשירות לאומי. ודין זה ביהרג ואל יעבור כפסק מרן החזון איש זצוק"ל. עוד כתבו הרבנים: ועתה הוסיפו להרים ידם לטמא גם "בנות ישראל הכשרות" להתנכל עליהם בכל מיני דרכים, לחייבם להופיע בעצמם בלשכות הגיוס ומערימים קשיים על בנות רבות לבל יקבלו הפטור כאשר היה נהוג כל השנים. ומזה תקופה ארוכה שהצבא החל להתנכל בכל מיני דרכים לבנות שומרות תורה ומצוות, ואפילו לתלמידות סמינרים ממש, בניסיון לערער מוסכמות יסוד שקבועות בלב כל איש ואשה מישראל. ומכן יש אזהרה חמורה לכל בנות ישראל כי אין שום היתר לשום בת סמינר להופיע בשום אופן בלשכות הגיוס. כי "אנו [הרבנים] רואים בזה גזירת שמד וזימה, והעברה על דת, אשר אנו מצווים עליה יהרג ואל יעבור". ממש עצוב לראות השמד וירידת הדורות. זה מחייב אותנו לחזור בתשובה. כל גדולי הדור פסקו שגיוס בנים ובנות לצבא השמד - יהרג ואל יעבור. וזה מחייב את כולנו לחזור להקב"ה, די למחלקות די לשנאת חינם, צריך לחזור בתשובה שלמה, ולומר לכולם את האמת, שיש גזירת גיוס השמד והזימה בפועל ממש. וגם צריך לזכור כל הזמן שיש גזירת גיוס בנים-ובנות, ויש גזירת חינוך השמד. פשוט השלטון רוצה לחלן אותנו. כל גדולי הדור פסקו שגיוס בנים ובנות לצבא השמד יהרג ואל יעבור. חייבים להתפלל לביטול הגזירה הנורא!!! כל מי שדם יהודי זורם בעורקיו לא יכול להחריש. הצילו! הצילו!!! כי בנינו ובנותינו בסכנה גדולה מאוד!
18
לא תעמוד על דם רעך!
לא תעמוד על דם רעך! | 25-01-2018 13:28
לא תעמוד על דם רעך! בראשות גדולי ומאורי הדור שליט"א: וע"י פסק דין ממרן שר התורה הגאון האדיר רבי חיים קנייבסקי שליט"א. במענה לשאלת רבים הודות ההתייצבות לבנות בלשכות גיוס, הוראה מרן כי חל איסור חמור לבת להגיע ללשכת הגיוס, זאת מחמת החשש שישכנעו אותה שם להתגייס, ושלא יכירו בכך שמוגדרת כדתיה. ודין זה ביהרג ואל יעבור כפסק מרן החזון איש זצוק"ל. הצילו! הצילו!!! בנינו ובנותינו בסכנה גדולה מאוד! דליפה אחזתנו וירעד לבבנו בהגיע השמועה הקשה כי דרך אויב בשער בת ציון לשלוח יד "בבנות ישראל הכשרות" לפרוץ יסודו של עולם, להתגייס לצבא או לשירות לאומי. ודין זה ביהרג ואל יעבור כפסק מרן החזון איש זצוק"ל. ונחוץ להדגיש שכהיום יש הניסיון החמור לאשר וח"ו לקבוע תקנות חדשות הפוגעות בזכויות הפטור לבנות ישראל הצנועות, ולשנות את ההסדר הקיים עשרות שנים, ואשר נחרט בדיו של דם ואש ע"י גדולי הדור הקודם, בכל זאת נקהל ונעמוד על נפשנו, להשמיע קול זעקה אדירה מסוף העולם ועד סופו. עוד כתבו הרבנים: ועתה הוסיפו להרים ידם לטמא גם "בנות ישראל הכשרות" להתנכל עליהם בכל מיני דרכים, לחייבם להופיע בעצמם בלשכות הגיוס ומערימים קשיים על בנות רבות לבל יקבלו הפטור כאשר היה נהוג כל השנים. ומזה תקופה ארוכה שהצבא החל להתנכל בכל מיני דרכים לבנות שומרות תורה ומצוות, ואפילו לתלמידות סמינרים ממש, בניסיון לערער מוסכמות יסוד שקבועות בלב כל איש ואשה מישראל. ומכן יש אזהרה חמורה לכל בנות ישראל כי אין שום היתר לשום בת סמינר להופיע בשום אופן בלשכות הגיוס. כי "אנו [הרבנים] רואים בזה גזירת שמד וזימה, והעברה על דת, אשר אנו מצווים עליה יהרג ואל יעבור". ממש עצוב לראות השמד וירידת הדורות. זה מחייב אותנו לחזור בתשובה. כל גדולי הדור פסקו שגיוס בנים ובנות לצבא השמד - יהרג ואל יעבור. וזה מחייב את כולנו לחזור להקב"ה, די למחלקות די לשנאת חינם, צריך לחזור בתשובה שלמה, ולומר לכולם את האמת, שיש גזירת גיוס השמד והזימה בפועל ממש. וגם צריך לזכור כל הזמן שיש גזירת גיוס בנים-ובנות, ויש גזירת חינוך השמד. פשוט השלטון רוצה לחלן אותנו. כל גדולי הדור פסקו שגיוס בנים ובנות לצבא השמד יהרג ואל יעבור. חייבים להתפלל לביטול הגזירה הנורא!!! כל מי שדם יהודי זורם בעורקיו לא יכול להחריש. הצילו! הצילו!!! כי בנינו ובנותינו בסכנה גדולה מאוד! לא תעמוד על דם רעך! אב תשי"ג: עם ישראל כולו מתקומם כנגד גזירת גיוס בנות, בהפגנת ענק בראשות כל גדולי הדור מכל החוגים, בראש העצרת צועדים רבי צדקה חוצין, רבי חזקיה שבתאי, חכם מנחם מנשה, חכם אפרים הכהן, חכם מנצור בן שמעון, ועוד. חשוון תשל"ב: מרנן הגרב"צ אבא שאול והגר"י צדקה זצוק"ל יוצאים בקריאה להתנגד לגזירת שירות לאומי בהתנדבות (כן, בהתנדבות! לא בכפיה..), אליהם מצטרפים מאות רבנים מכל רחבי הארץ. בראש החותמים – סידנא בבא סאלי, רבי מרדכי שרעבי, מרן רבנו עובדיה יוסף, ועוד. שבט תשע"ח: גדולי ישראל קובעים ומכריזים – "ומחויבים אנו לעת כזאת לעמוד על נפשנו ולהרעיש תבל ומלואה במחאה אדירה שכמוה לא נהייתה"! האם נאטום אזנינו משמוע?! גורלן של אלפי בנות יקרות מישראל מונח על כף המאזניים! כיצד נוכל להתעלם?! כולנו משתתפים בעצרת זעקה והסברה הערב יום חמישי ט' שבט בשעה שבע בערב באולמי תמיר בירושלים בראשות גדולי ומאורי הדור שליט"א
19
לטוקבקיסטים שהזדעזעו מדברי הרב: תילמדו לחלוק כבוד
אוראור | 19-02-2018 16:51
לרב גדול ומפורסם - גם אם דבריו לא מוצאים חן בעיניכם - כן? תזכרו שהוא ראש ישיבה - ובנו הצעיר של הרב עובדיה זצל - ככה שהתגובות הלא מכובדות שלכם לא במקום - עם כל הכבוד לכם וליהודה גליק היקר - ברצינות.
20
האיש הזה לא ראוי להיות רב שכונה ועשו ממנו רב ראשי
שלמה | 11-04-2018 11:45
בוה וכלימה לעם ישראל. מדבר ברמה של קודמו מצגר המושחת.
21
בשנת תשע"ג כשעלה הנושא של גזירת גיוס השמד
בשנת תשע"ג כשעלה הנו | 18-06-2018 13:26
בשנת תשעג כשעלה הנושא של גזירת גיוס השמד, מרן הרב שטינמן זצוקל אמר לפרסם בשמו בכל מקום, א, איסור גמור ללכת לצבא. ב, על ההורים לשמור ולהשגיח על הילדים שלא ילכו לצבא. ג. אסור לחכים ולעסקנים להרשות להם לקחת. ד. חייבים למסור את הנפש על זה וללכת לכלא, חייבים להיהרג או לברוח מארץ ישראל. הרב שטינמן זצל אומר שאסור להרשות להם לקחת אז איך החכים הבוגדים מוכנים למסור להם. מכסות ויעדים אימתניים של 54,000 בחורים ואברכים חרדים?!
מניין לדוד שגליק היה מצביע ב7בעניין הר הבית?!
התלהמות היפותטית. | 25-11-2018 18:15
גם קובע באופן נבואי. גם זועם. גם מתלהם. דרץ ארץ : להשתתף באבלו. אין לו בושה. אבל מדרעי כולו רועד.