אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

התפתחות משמעותית נוספת בפרשת ביטן

שבועיים לאחר ההתפתחות האחרונה בחקירה של תיק 1083 שבה חשוד חבר הכנסת דוד ביטן, כעת נרשמת התפתחות נוספת בחקירה. מאז ההתפתחות הקודמת משה יוסף, שכונה "הגזבר" של ביטן, מסר עדות נרחבת לחוקרים

התפתחות משמעותית נוספת בפרשת ביטן
  ח"כ דוד ביטן בתום החקירה האחרונה (צילום: רועי אלימא\פלאש 90)

חקירתו של ביטן נמשכת: שבועיים לאחר ההתפתחות האחרונה בחקירה של תיק 1083, הבוחנת את החשד לשחיתות בקרב עיריית ראשל"צ ומאשימה גם את ח"כ דוד ביטן (ליכוד) בקבלת שוחד, כעת נרשמת התפתחות משמעותית נוספת בחקירה. בשלב הזה נאסר לפרסם פירוט של ההתפתחות החדשה.

כזכור, ביטן עצמו נחקר כבר 5 פעמים במסגרת הפרשה, ובשלב הזה חשוד בקבלת שוחד מצטבר בסך של יותר מחצי מיליון שקלים. בחקירתו האחרונה החליט חבר הכנסת לשמור על זכות השתיקה וסירב להשיב לשאלות החוקרים. בתחילת החקירה טען כי החוקרים מפעילים לחץ על החשודים ומנסים להכריח אותם להעיד נגדו- ובמקרה כזה אינו מתכוון לחזור בו משמירה על זכות השתיקה גם בחקירות עתידיות. ביטן צפוי להיחקר בפעם השישית במהלך השבוע הקרוב.

מאז ההתפתחות האחרונה משה יוסף, שכונה "הגזבר" של ביטן, סיפק עדות מפורטת למשרדי יחידת להב 433 האחראית על חקירת האירוע.עדותו של יוסף הובילה גם להארכת מעצרו של מנכ"ל חברת הבנייה "דניה סיבוס" רונן גינזבורג בתחילת החודש. במשטרה מעריכים כי החברה העבירה לביטן 300 אלף שקלים דרך העסק של יוסף.

לאחרונה פורסם כי המדינה מנהלת מגעים לחתימה על הסכם עד מדינה עם יוסף, לצד מגעים על הסכם דומה עם דרור גלזר, הנחשד כי נתן שוחד בסך של 250 אלף שקל לביטן. על פי ההסכם המתגבש, גלזר יודה שהעביר את הכסף כשוחד ליוסף ויספר כי ידע שהכספים מועברים לביטן. עם זאת, הפרקליטות תמשיך לדרוש כי כל המשחדים ירצו עונשי מאסר, גם אם הפכו לעדי מדינה. כתוצאה, גלזר צפוי להישלח למאסר של מספר חודשים בתום חקירת האירוע.

 

 

 

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
די עם החפירות.
מירי | 21-06-2018 18:42
תפסיקו לחפור, יש למשטרה מספיק חומר כדל לשלוח את האוביס לחד-גדיא. מנדלבליט תפסיק לגרור רגליים, תקנה רולר בליידס..