האב השכול לנשיא: "לא דורשים נקמה. רק הסדרה"

האלמנה יעל ואביו של רזיאל שבח הי"ד פנו בדרישה לנשיא שהגיע לנחמם לפעול בכדי להביא להסדרת חוות גלעד: "אנחנו לא דורשים נקמה. עזור לנו להסדיר את חוות גלעד". ריבלין: "דרישה הגיונית"

האב השכול לנשיא: "לא דורשים נקמה. רק הסדרה"
  (קרדיט: מארק ניימן)

נשיא המדינה ראובן רובי ריבלין הגיע הבוקר (ראשון) לנחם את משפחת שבח שאביהם, רזיאל הי"ד נרצח בפיגוע טרור. במהלך המפגש פנו יעל האלמנה ואביו השכול בדרישה לנשיא לפעול בכדי להביא להסדרת חוות גלעד. "אנחנו לא דורשים נקמה. אנחנו דורשים תקומה. עזור לנו להסדיר את חוות גלעד, שיהיה בית לילדים", אמר אביו.

הנשיא השיב:" יש פה הגיון שמחייב התחשבות או לפחות שימת לב".

"אנחנו לא דורשים נקמה. אנחנו דורשים תקומה"

(קרדיט: רועי חדי)

אביו של הנרצח משה שבח אמר לנשיא: "אנחנו לא נוגעים בנושא הבטחוני ולא נותנים עצות לשר הבטחון, לא מעניינת אותנו נקמה אנחנו רוצים תקומה. שלרצח היה יהיה לו משהו של חיות. המקום הזה נקנה עי משה זר. מדובר על שטח פרטי. צריך לקבל רק החלטה. יש את כל הנתונים. לא תהיה אבן נגף לדבר הזה. אין חולק על כך. אם הנשיא יכול להמליץ להסדיר את חוות גלעד. למען הילדים. למען הנרצח אין שום סיבה לא לעשות את זה. זו רק החלטה של ראש הממשלה. נבקש מהנשיא להמליץ".

'הדרישה להסדיר את חוות גלעד היא הגיונית'

הנשיא השיב לאביו של הנרצח, ואמר: "מדינת ישראל בסופו של דבר תצטרך להחליט מה מעמדה בארץ ישראל. הדברים שאתה אומר מאוד הגיוניים. יש פה הגיון שמחייב התחשבות או לכל הפחות שימת לב. ובסופו של דבר צריך לקבל הכרעות והחלטות".

עוד הוא הוסיף: "פה מדובר כמו בנבי סמואל שם הוקם ישוב שהוא חלק מירושלים, אנחנו בצורה של שלום וברמה של חיים משותפים רכשתם אתם כל אחד ברמה האישית וברמה הלאומית, רכישתכם רכישה. כולנו כאין וכאפס את ארץ ישראל נבנה באהבה. אנחנו נאחז בארצנו מתוך אהבה אליה".

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון הוסיף ואמר לנשיא במקום: "הבקשה של האלמנה ושל המשפחה להסדיר את חוות גלעד, אני אומר כראש מועצת שומרון, היא אמירה מוסרית. המשפחה המופלאה הזו לא רוצה נקמה ואינה רוצה לפגוע באף אחד, התשובה הציונית החיובית הנכונה היא לקחת את האבל למקום חיובי של בניין הארץ ולכן ככ חשוב לנו הנושא של הסדרת חוות גלעד"

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע