אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בשורות טובות: המאבטח שנפצע אנוש- שוחרר לביתו

אשר אלמליח, המאבטח מהתחנה המרכזית בירושלים שנדקר ונפצע קשה בפיגוע, משתחרר היום משערי צדק לחא רחודש של טיפולים כשהוא במצב טוב ויציב. אלמליח יעבור לשיקום ארוך

בשורות טובות: המאבטח שנפצע אנוש- שוחרר לביתו
  הרב לאו עם אלמליח במיטת חוליו (קרדיט: הרבנות הראשית)

סוף טוב: בתום חודש של טיפולים, המאבטח אשר אלמליח, שנפצע באורח אנוש בפיגוע דקירה בתחנה המרכזית בירושלים, ישתחרר היום (ראשון) מבית החולים שערי צדק בירושלים, שם היה מאושפז. מבית החולים נמסר כי הוא משתחרר במצב כללי טוב מאוד ויחל כעת בתהליך השיקום.

עם הגעתו של הפצוע נמסרה מבית החולים שערי צדק ההודעה כי, "למרכז הטראומה פונה פצוע דקירה. במצב מאוד קשה. מונשם ומורדם". יממה לאחר מכן, דיווח מנהל יחידת הטראומה בבית החולים שערי צדק, ד"ר עופר מרין,  על מצבו של אלמליח: "הסכין פגעה בלבו של הפצוע. הוא עדיין מונשם ומורדם, אך מצבו יציב משהיה קודם; לא ניתן לומר שלא נשקפת סכנה לחייו".

בני משפחת אלמליח שמרו על אופטימיות לכל אורך התקופה. "הוא הגיב לילד שלו, אליי ולרופא", סיפרה אשתו לשעבר של אלמליח, חלי בן הרוש, יומיים לאחר הפיגוע. "הוא שמע אותנו, חייך אלינו והגיב אלינו. צחקנו ושאלנו אותו אם לצאת מהחדר, והוא אותת עם היד כאילו הוא מנפנף לגרש אותנו".

בנו אופק אמר: "אני יודע שהוא עשה את זה כדי למנוע פגיעה יותר רצינית. כנראה שהמחבל היה נראה חשוד מלכתחילה, ומטרתו הייתה להיכנס לתחנה המרכזית כדי לבצע פיגוע המוני. אבא שלי החליט לסכן את עצמו כדי להציל אחרים".

כך דקר המחבל את המאבטח: בסרטון שתועד באחת ממצלמות האבטחה במתחם בבירה, נראה המחבל בן ה-24 פושט את המעיל שבבעלותו, מוציא את הסכין שהייתה ברשותו ותוקף את המאבטח.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו