ראש הממשלה ימריא הלילה לביקור רשמי בהודו

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו ימריאו הלילה לביקור רשמי בהודו. אליהם יצטרף הילד מוישי הולצברג, שאיבד את הוריו בפיגוע בבית חב"ד. בנו של ראש הממשלה, יאיר, לא יצטרף לנסיעה

ראש הממשלה ימריא הלילה לביקור רשמי בהודו
  נתניהו וראש ממשלת הודו נרנדרה מודי בביקורו בישראל (צילום: קובי גדעון / לע"מ).

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו ימריאו הלילה (שבת) לביקור רשמי בהודו שיימשך עד לסוף השבוע.

ביקור זה מגיע במליאת 25 שנה לכינון היחסים הדיפלומטיים בין המדינות וכחצי שנה לאחר ביקורו ההיסטורי בישראל של ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי. ראש הממשלה יבקר בדלהי, מומבאי וגוג'ראט. ראש ממשלת הודו מודי ילווה אישית את רה"מ נתניהו בחלקים נרחבים במהלך הביקור.

בטרם יציאתו אמר נתניהו כי בביקור זה הוא מתכוון לחזק עוד יותר את היחסים בין המדינות. "הביקור הוא הזדמנות להדק את שיתוף הפעולה עם מעצמה עולמית בתחומי הכלכלה, הביטחון, הטכנולוגיה והתיירות".

לדבריו, "ראש ממשלת הודו מודי הוא ידיד קרוב של ישראל ושלי ואני מעריך את העובדה שהוא אישית מלווה אותי בחלקים נרחבים של הביקור".

ראש הממשלה נתניהו יקיים פגישות עם ראש ממשלת הודו, נרנדרה מודי, נשיא הודו ראם נאת' קובינד ושרת החוץ ההודית סושמה סוואראג'י. כמו כן, יתקיימו פגישות מקצועיות בין הצדדים וייחתמו הסכמים בין המדינות.

הילד השכול יטוס עם ראש הממשלה להודו

נתניהו וראש ממשלת הודו נרדרה מודי בפגישתם עם הילד מוישי הולצברג בחודש יולי האחרון (צילום: חיים צח / לע"מ)

הילד מוישי הולצברג, בן ה-12, שאיבד את הוריו בפיגוע בבית חב"ד במומבאי מצטרף גם הוא לנסיעה, לאחר שהבטיח לו ראש הממשלה בעת פגישתם עם ראש ממשלת הודו מודי ביולי האחרון בארץ, וייפגש עם ראשי הקהילה היהודית.

בהמשך  יבקרו בקברו של גנדי בדלהי וישתתפו בטקסים במומבאי לזכר הפיגוע שאירע במלון טאג' פאלאס ולזכר הפיגוע שאירע בבית חב"ד.

 

מלשכת נתניהו נמסר כי לטיסה מצטרפת המשלחת העסקית הגדולה ביותר שיצאה אי פעם לביקור רשמי של ראש ממשלה ישראלי וזאת במטרה להעמיק ולחזק את הקשרים הכלכליים וכן ליצור הזדמנויות עסקיות משותפות בין אנשי העסקים הישראלים וההודים.

במהלך הביקור ייחתמו הסכמים בילטראליים בנושאי אנרגיה, סייבר ותעופה. המנהיגים צפויים לדון בתכנית עבודה מפורטת לחמש השנים הבאות, בהמשך להחלטת הממשלה המקיפה שהוביל רה"מ נתניהו לחיזוק הקשרים בין הודו לישראל.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
לא ברור מראש למה יש לילד בן 26 מתלווה לאבא?
המטפלת חולה? | 13-01-2018 19:05
ההורים לא מצאו לו סידור אז לוקחים את הילד לעבודה של אבא?
2
יאיר החשוך
שי | 13-01-2018 23:07
ולמה בדיוק הבן יקיר המטומטם היה אמור להצטרף למשלחת? אל תקן 'עם ישראל יסדר לי חופשה בהודו'?