אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

תושבי יו"ש אוספים תרופות עבור מי שלא יכול לשלם

מתיישבי השומרון ובנימין יוצאים במבצע חסד משותף, בו ייאספו תרופות עבור עמותת "חברים לרפואה". העמותה אוספת תרופות שאינן בשימוש ואחרי מיון ובדיקה על ידי רוקח מעבירה אותן ללא תמורה לחולים נזקקים, שאין באפשרותם לעמוד בתשלום עבור התרופות.

תושבי יו"ש אוספים תרופות עבור מי שלא יכול לשלם
  לא לזרוק תרופות לפח!. חברים לרפואה

המצב הכלכלי מביא חולים רבים להימנע מלרכוש תרופות כרוניות שיכולות להאריך ואפילו להציל את חייהם.

במועצות האזוריות שומרון ובנימין החליטו לצאת יחד בקמפיין חסד חדש של איסוף תרופות מבתי המתיישבים והעברתם לעמותת "חברים לרפואה" הפועלת לאיסוף תרופות טרם יזרקו לפח וחלוקתם לנזקקים בחינם.

עמותת "חברים לרפואה" אוספת מעשרות נקודות איסוף ברחבי הארץ את התרופות שאינם בשימוש. מתנדבי "חברים לרפואה" אוספים את כל סוגי התרופות ומעבירים אותן ללא תמורה לחולים נזקקים. התרופות נבדקות בעמותה על ידי רוקח, כשרק תרופות ברות תוקף מועברות לחולים וזאת אך ורק לאחר קבלת מרשם עדכני מהחולה הנזקק.

פרטי התורמים הרשומים על האריזה נמחקים כדי למנוע זיהוי, וחשיפת פרטים רפואיים. התרופות נשלחות לחולים לביתם, כשכל האיסוף, הפיקוח, המיון, האכסון והמשלוח מתקיימים בתנאים מבוקרים, ללא כל הוצאה מצד החולים.

ראש המועצה שומרון, גרשון מסיקה, וראש המועצה בנימין, אבי רואה, נענו לבקשתו של יו"ר העמותה, הרב יחיאל לנדמן, לרתום את ציבור המתיישבים לפעילות חשובה זו. בימים אלה מפורסמות ונתלות בעשרות הישובים מודעות ושלטים הקוראות לציבור "לא לזרוק לפח את התרופות שאינן בשימוש".

כמו כן, תיקבע בכל ישוב עמדת איסוף של תרופות ברי תוקף והם יעברו לנקודת האיסוף המרכזית בבניין המועצה ומשם למשרדי העמותה. נציגי העמותה יבדקו את התרופות ויעבירו אותם לנזקקים שידם אינה משגת.

לא זכינו לקיום "והסירותי מחלה מקרבך"

יו"ר העמותה, יחיאל לנדמן, התרגש מהענותם של ראשי המועצה ושיבח אותם על שנתנו את ברכתם למהלך: "מתיישיבי יו"ש ידועים במעשי החסד שלהם ואין לי ספק כי עזרתם תעניק לעמותה כלים רבים למען נזקקים ותרופות מצילות חיים עבור אלה שלא יכולים לרכוש אותם. ישר כח לראשי המועצה שנתנו את ידם למהלך".

הרב אליקים לבנון, רב האזורי של ישובי השומרון: "עדיין לא זכינו לקיום הכתוב "והסירותי מחלה מקרבך", לכן הציבור נדרש להעביר תרופות יקרות ערך במיוחד מהתחום האונוקולוגי לעמותה. מחירי התרופות למשפחות הינו גבוה, חסד גדול הוא לרכז את התרופות אשר נותרו ללא שימוש כדי שאחרים יוכלו להשתמש בהם לבריאותם"

ראש המועצה האיזורית שומרון, גרשון מסיקה: "אנו גאים להצטרף ולהיות חלק בלתי נפרד מהפעילות המבורכת של איסוף תרופות לעמותת חברים לרפואה ולהציל חיים כפשוטו. העמותה בראשות הרב יחיאל לנדמן עושה עבודת קודש ותורמת להצלת חיי יהודים יום יום ושעה שעה.

תושבי השומרון, דתיים, חילונים ומסורתיים, הם ציבור אידיאליסטי המחפש לעשות טוב ולסייע לנזקקים לכך בחברה ואנו כמועצה נרתם לכל מה שיהיה צורך על מנת שכמה שיותר תרופות יאספו וכמה שיותר חיים ינצלו או ישתפרו".

מודעות הקמפיין שנתלו ברחבי יו"ש

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו