אלכס גלעדי הגיש תביעה נגד שתי עיתונאיות

בכתב התביעה טוענים עורכי-דינו של גלעדי, כי במודע או שלא במודע, חברו קוטלר וליבנה יחדיו, ו"בכוחות משותפים" הפכו את חייו של גלעדי מן הקצה אל הקצה והסבו לו נזקים כבדים, חלקם בלתי ניתנים לתיקון

אלכס גלעדי הגיש תביעה נגד שתי עיתונאיות
  (צילום: Alima/Flash90)

איש הטלויזיה וחבר הועד האולימפי הבינלאומי, אלכס גלעדי, הגיש הבוקר (רביעי) תביעת לשון הרע נגד עיתונאית ערוץ 10, אושרת קוטלר, ונגד עיתונאית 'הארץ' נרי לבנה. את כתב התביעה על סך 2 מיליון ש"ח הגישו בשם גלעדי עורכי הדין אמיר טיטונוביץ׳ ואפרת אזולאי.

בכתב התביעה טוענים עורכי-דינו של גלעדי, כי במודע או שלא במודע, חברו קוטלר וליבנה יחדיו, ו"בכוחות משותפים" הפכו את חייו של גלעדי מן הקצה אל הקצה והסבו לו נזקים כבדים, חלקם בלתי ניתנים לתיקון.

לשון הרע מזעזע

על-פי הנטען בכתב התביעה, השתיים – תחילה קוטלר ומייד לאחריה ליבנה – פרסמו דברי לשון הרע מזעזעים אודות גלעדי, שהנו אישיות ציבורית, הטיחו בו, בפומבי, האשמות (שווא), פרסמו אודותיו, בפומבי, השמצות חסרות שחר, לעתים ביצעו מניפולציות של המציאות, ייחסו לו, בפומבי, ביצוע עבירות מין והתנהלות מכוערת, והציגו אותו, בציבור, כעבריין מין סדרתי, כרמאי וכאדם שלילי.

עורכי-דינו של גלעדי טוענים, כי את אלה עשו השתיים בעוד פרויקט MeToo צובר תאוצה בעולם והאשמות חמורות אודות עבירות מין, מן העבר הרחוק, שהתבצעו על-פי הטענות על-ידי ידוענים ובעלי כוח ושררה, התפרסמו חדשות לבקרים ברחבי העולם, וגם בישראל, ויום אחד לאחר פיצול "ערוץ 2" לערוצים 12 ו-13 (ערוץ 10 זכה לאפיק 14).

תפסו טרמפ לטובתן האישית

עוד הם טוענים, כי את אלה עשו קוטלר וליבנה, ככל הנראה, על-מנת "לתפוס טרמפ" על פרויקט MeToo, לטובתן האישית, וכי לגלעדי לא נותר אלא לקוות, שהמציאות המדומה, אודותיה הן פרסמו, לא הפכה במוחותיהן (ובציבור) למציאות של ממש.

בכתב התביעה מצטטים עוה"ד טיטונוביץ ואזולאי דברים קשים וחמורים, שפרסמו קוטלר וליבנה אודות גלעדי, וזאת בערוץ 10, בעיתון "הארץ", באתרי אינטרנט שונים וכו'.

על-פי הנטען בכתב התביעה, פרסום הדברים המכפישים אכן הסב לגלעדי נזקים משמעותיים, הן נזקים כספיים והן כאלה אשר אינם ניתנים להערכה בכסף.

תיקון ההאשמות ושני מליון שקלים

לצד דרישתו של גלעדי שהנתבעות יפרסמו תיקון של הדברים החמורים, שהן פרסמו אודותיו, הוא תובע, כאמור, 2 מיליון שקלים, ופרקליטיו תולים את הסכום הנתבע בחומרתם הגדולה של דברי לשון הרע, שכל אחת מן הנתבעות פרסמה אודות התובע, בעובדה שהן פרסמו את כל הדברים המשמיצים בכוונה לפגוע בגלעדי, בקישור שהן ערכו לפרויקט MeToo, במעמדו הציבורי של גלעדי, הן בישראל והן מחוצה לה, בתפקידיו הציבוריים, בעובדה שעל-פי הנתבעות-עצמן, הדברים החמורים, שהן ייחסו לגלעדי (והמוכחשים על-ידו נמרצות) התרחשו לפני שנים רבות עד מאוד, ובגורמים נוספים.

אושרת קוטלר: "לא חברתי לנרי ליבנה"

אושרת קוטלר הגיבה לכתב התביעה של גלעדי, ואמרה: "נדהמתי לגלות היום דרך התקשורת, שאלכס גלעדי החליט לתבוע אותי על הוצאת לשון הרע. לדבריו, חברתי לנרי ליבנה עיתונאית 'הארץ', כדי לגרום לו נזק ולהפוך את חייו. המון דברים יש לי לומר בתגובה לתביעה המופרכת הזאת, רובם יאמרו בבית המשפט כנראה, אבל כבר עכשיו חשוב לי להדגיש: כל מה שאמרתי על אלכס גלעדי אמת הוא. לא הכרתי אישית את נרי ליבנה וודאי שלא חברתי אליה בשום צורה ואופן כדי להכפיש שום אדם".

אין לי ספק מי ינצח בקרב הזה

"מצער מאוד שגלעדי בחר לתבוע במקום להתנצל, כפי שראוי היה לעשות", הוסיפה קוטלר. "אבל אם ביקש מלחמה הוא יקבל מלחמה ואין לי צל של ספק מי ינצח במאבק הזה. אני קוראת לכל אישה שנפגעה לא להיכנע לניסיונות ההשתקה וההפחדה ולספר בגלוי את שעבר עליה. אסור שגברים כוחניים ובעלי שררה ימשיכו לאיים עלינו".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
3 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
אושרת - דברי למיקרופון!
איפה ריקלין? | 10-01-2018 17:09
שיפנה לריקלין. הוא נוהג להגן על מטרידים מינית.
2
בעזרת השם שהאמת תצא לאור והחייב
יפה יוסף | 10-01-2018 17:10
או החייבות יבואו על עונשם.
שיתחתן עם רינה מצליח!
הצעה | 10-01-2018 19:50
שניהם רווקים