סוף להקפאה: ליברמן מאשר אלפי יח"ד ביו"ש

כפי שפורסם בסרוגים בשבוע שעבר, שר הביטחון יביא מחר לאישור כ- 1,285 יחידות דיור חדשות לבנייה מיידית ועוד כ-2,500 יח"ד לקידום הליכי התכנון. הרשימה המלאה

סוף להקפאה: ליברמן מאשר אלפי יח"ד ביו"ש
  (צילום: מרים אלסטר/פלאש90)

כפי שפורסם בסרוגים בשבוע שעבר, שר הביטחון אביגדור ליברמן, יביא מחר (ד') לאישור מועצת התכנון העליונה ביהודה ושומרון (מת"ע) כ- 1,285 יחידות דיור חדשות לבנייה מיידית ועוד כ- 2,500 יח"ד לקידום הליכי התכנון בלמעלה מ-20 ישובים ברחבי יהודה ושומרון.

כזכור רק לפני חצי שנה ביטל ליברמן את הביקורת של ראשי המועצות ביו"ש נגד כמות הבנייה האפסית שאישר כשר הבטחון. "ראיתי בסוף השבוע התייחסות נרחבת של גורמים פוליטיים כאלו ואחרים בנושא הבנייה בהתיישבות.", אמר ליברמן אז, "למספרים ולטענות שנזרקו לחלל האויר, הן לגבי תכנון והן לגבי בנייה בהתיישבות, אין שום קשר למציאות.", כך אמר ליברמן, כשהוא מתייחס בעיקר לטענות של ראשי המועצת ביו"ש וראשי מועצת יש"ע שאף נפגשו לשיחת הבהרה עם ראש הממשלה בנושא.

זה המקסימום שניתן לאשר

"אני מודע טוב מכל אחד אחר לכל צורכי הבנייה בהתיישבות, ואני גם מודע היטב לכל המגבלות והלחצים המגיעים מהמערכת הפוליטית הבינלאומית. לכן פעלנו, ראש הממשלה ואני, בשקיפות מלאה ובאחריות.", אמר ליברמן והוסיף כי האישורים שניתנו הם המקסימום האפשרי." אמר אז ליברמן, אבל הפעם נראה שאפשר להפשיר את הבנייה מחדש.

שר הביטחון ליברמן מסר הערב: "התחייבנו לקיים מספר פעימות בשנה לאישורי בנייה ביהודה ושומרון ואנחנו עומדים במילתנו. 1,285 יחידות הדיור החדשות שנאשר מחר במועצת התכנון העליונה לשיווק הם לבנייה מיידית בשנת 2018. בין השאר נאשר שכונות גדולות באריאל, עמנואל ועוד".

הנה רשימת יחידות הדיור המלאה, לפי ישובים

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
7 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
להמשיך לבנות ולחזק את כל הישובים
מזרחי רפי | 09-01-2018 20:32
ליברמן תתחשב בזוגות הצעירים זה מאוד יוכל לעזור אולי בזכותך הצעירים יוכלו להשתלב תן עדיפות לחברה הצעירים כי במרכז אין להם שום סיכוי אני אישית מכיר זוגות והרבה שחושבים להתגרש בגלל המצב הכלכלי שלא יכולים לעמוד בנטל הקשה כמו לשלם שכירית וגם משכנתה וכולי סומך שתבחר לעזור
2
מצער שהשמאל אישר כיבוש והתנחלויות
רינה | 09-01-2018 20:37
המערך: יגאל אלון, משה דיין, לוי אשכול, יצחק רבין, ידין, פרס, וכו' אישרו כיבוש יהודה שומרון עזה הגולן הסיני, הרג מיצרים, פלשתינאים, סורים, התנחלויות. השמאל הנוכחי בחסותו של בן אליעזר אשר ישב בממשלת שרון גנב אדמות מפלשתינאים ואישר בניית גדר ההפרדה, וזה המשיך עם אהוד אולמרט, ברק, ציפי לבני, עמיר פרץ, אשר אישרו מלחמות בלבנון ובעזה ורצח חפים מפשע בלבנון ועזה, ובניית התנחלויות. גם בצוק איתו אותו סיפור: יש עתיד, יאיר לפיד, ציפי לבני, שותפים להרג ושותקים! גם עכשיו השמאל שותק, לשמאל מזמן לא אכפת ממדיניות הכיבוש והתנחלויות. השמאל האמיתי, אנשים שפויים, אנשי שלום, ערבים ישראלים, חייבים לעזוב לארץ אחרת! כאן נראה לי יש קללה, ונראה לי שאף פעם לא נצא ממעגל הדמים הזה,שנאה שנאה ועוד שנאה, ואין שקט באופק! אגב...רוב הנושא גם קשור לדת: אצלינו הקיצונים, הקיצונים אצלם, בשם התנך, בשם האיסלאם, גם הם וגם אנחנו חייבים לצאת כנגד הקיצוניים, ולבחור באנשים אשר קוראים להפריד בין הדת מהמדינה, מכיוון שזה לא יקרה בעתיד, עדיף לעזוב את הארץ! אסור לבחור בשמאל!
אתה מגזים גבר
דוד | 09-01-2018 23:06
תנשום
3
לא מאמינה עד שלא נראה ביצוע ממשי בשטח
נאוה | 09-01-2018 20:45
הבטחות יש לקיים !!! עד היום כל הבטחה של ביבי לא קוימה, היכן גרים מגורשי : מיגרון, עמונה, בתי דרינוף/בית אל ועוד הרבה מגורשים שטרם קיבלו בתים לגור קי בלו רק הבטחות .
4
שטויות. הוא עושה זאת כדי להחריב את נתיב האבות
י | 09-01-2018 22:50
גם 300 היחידות של בית אל עוד לא התחילו להבנות
5
לא ביטול ולא נעליים
לוי | 10-01-2018 7:26
תפסיקו לזרות חול בעיניים. 3000 יחידות דיור זב כלום. ובייחוד לאור ההרס והחורבן בשנים האחרונות. בערים אחרות בארץ(מודיעין, קרית גת ועוד) בונים פי שתיים מהכמות הזאת כדבר שבשיגרה.
6
נטו
ישי אבנון | 10-01-2018 7:36
נטו עבודה בעיניים