נתניהו טוען: "יאיר היה שיכור, ודיבר שטויות"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס במהלך כנס שגרירי מדינות ברית נאט"ו בישראל להקלטות שהתפרסמו אמש בהן נחשף בנו יאיר בצורה מבישה, וטען כי "הוא אמר שטויות תחת השפעת אלכוהול"

נתניהו טוען: "יאיר היה שיכור, ודיבר שטויות"
  (צילום: Flash90)

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס במהלך כנס עם שגרירי מדינות ברית נאט"ו בישראל להקלטות שהתפרסמו אמש בערוץ 2 בהן נחשף בנו יאיר בצורה מבישה, וטען כי "הוא אמר שטויות תחת השפעת אלכוהול".

מנסה להגן על שמו הטוב של בנו (צילום: עפר מאיר)

לדברי נתניהו, "הוא עשה את זה תחת השפעת אלכוהול והתנצל על כך". עוד הוסיף: "רעייתי ואני חינכנו את הילדים שלנו לחנך כל אדם באשר הוא ולכבד כל אישה באשר היא. וזאת הסיבה שאני מתנגד בתקיפות להדרת נשים ופועל בהרבה דרכים בהעצמת נשים".

"בני אמר אתמול מה שהוא כינה, בצדק, דברי הבל על נשים. הוא עשה זאת תחת השפעת אלכוהול והוא התנצל על כך", אמר ראש הממשלה והוסיף: "הוא אמר שני דברים נוספים: 'זה לא אני, יאיר' והוא אמר שאלה לא הערכים שעליהם הוא התחנך בבית – והוא צדק. רעייתי ואני חינכנו את הילדים שלנו לכבד כל אדם באשר הוא, ולכבד כל אשה באשר היא".

בהמשך התייחס נתניהו לקשר שעולה לכאורה מההקלטות בין בנו יאיר לבין בנו של איש העסקים הקשור למאגרי הגז קובי מימון, אולם הבהיר כי הוא לא מכיר את השניים. "ראיתי אותו פעם אחת לפני עשר שנים", הדגיש. נתניהו התייחס לאמירת בנו לחברו, לפיה "אבא שלי סידר לאבא שלך 20 מיליארד דולר". וטען כי לבנו יאיר אין שום מושג בעסקי הגז. "זו הייתה הלצה חסרת טעם", ציין. "הוא הסתלבט על חבר".

נתניהו אף תקף בחריפות את הנהג שלטענתו "הקליט בסתר אנשים מאובטחים, הלך וניסה למכור את ההקלטה הזו לפחות לשני גורמים מרכזיים והם סרבו. אני חושב שערוץ 2 – ראוי שיודיע אם אכן הוא רכש ואם אכן רכש כמה שילם". ברקע סערת אמירתו "סידורי אבטחה הם לא דברים שיש לדון עליהם בציבור".

אמש הגיב יאיר נתניהו להקלטות שנחשפו, וסיפר: "צפיתי הערב בכתבה צהובה ומבישה שהציגה הקלטות סתר לא חוקיות משיחה שהתקיימה לפני שנתיים וחצי. בשיחה לילית, תחת השפעת אלכוהול, אמרתי דברי הבל על נשים ודברי הבל אחרים שמוטב שלא היו נאמרים".

"הדברים אינם מייצגים את מי שאני"

"הדברים אינם מייצגים את מי שאני, את הערכים עליהם חונכתי ואת מה שאני מאמין בו. אני מצר על הדברים ומתנצל אם מישהו נפגע מהם. כמו כן, הדברים שאמרתי לניר מימון היו בגדר בדיחה לא מוצלחת והסתלבטות עליו, וכל בר דעת מבין זאת. מעולם לא התעניינתי בנושא מתווה הגז ולא היה לי שום מושג לגבי פרטיו", דברי יאיר נתניהו.

(קרדיט: גיא פלג/ חברת החדשות)

משפחת נתניהו הגיבה הערב גם היא להקלטות שנחשפו ב'חברת החדשות', בהן נשמע יאיר נתניהו משוחח עם בנו של איש העסקים קובי מימון כשהשניים תחת השפעת אלכוהול.

"יחשוב כל הורה שצפה בכתבה איך היה מגיב לו כל אמירת סרק של ילדיו הייתה הופכת לכותרת ראשית בערוץ 2, כל יציאה מהבית מושא לתחקיר וכל שיחה יעד להקלטת סתר. רדיפה, שפיכות דמים ושיימינג", נמסר מטעם המשפחה.

כל האמצעים כשרים לפגיעה במשפחת נתניהו

עוד נכתב בהודעה כי "כל האמצעים כשרים בעיניכם לפגוע בממשלת הליכוד בראשות נתניהו, גם במחיר פגיעה חסרת מעצורים בבני משפחתו. אינכם בוחלים אפילו בשימוש בהקלטת סתר שנערכה באופן מגמתי ושנעשתה באופן מביש ובלתי חוקי ע"י נהג במשרד רה"מ. ברשעות חטטנית כזאת לא סיקרתם אף בן משפחה של שום ראש ממשלה אחר, כולל בני משפחה שהפגינו נגד חיילי צה"ל בזמן מבצע צבאי וזכו כמעט לאפס סיקור".

שפל חדש

"מסע הציד שלכם הגיע לשפל חדש וחסר תקדים עם פרסום הקלטת סתר של דברים שנאמרו בצחוק לפני שנתיים וחצי בין צעירים בבילוי עם אלכוהול. הדברים אינם ראויים לשידור בתכנית של רכילות זולה, לא כל שכן במהדורת חדשות מרכזית. גורמי האבטחה הם אלה שמחליטים על סידורי האבטחה וההסעה של בניו של ראש הממשלה. כשאתר איראני מפרסם את תמונותיהם של יאיר ואבנר וקורא לחיסולם, כנראה שיש לגורמי האבטחה סיבה טובה לעשות זאת".

ראש הממשלה לא ידע על הקשר בן בנו לבן של מימון

"לראש הממשלה אין שום קשר עם קובי מימון, אותו פגש רק פעם אחת לפני כעשר שנים. ראש הממשלה נתניהו העביר את מתווה הגז דווקא משום שרצה להציב תחרות לשדה הגז תמר שבבעלותו של קובי מימון. ראש הממשלה כלל לא ידע על הקשר בין בנו יאיר לבנו של קובי מימון. יאיר כלל לא מצוי בנושא מתווה הגז, ואם דיבר בנושא, ברור שעשה זאת בבדיחות הדעת. אין בכוונתנו להתייחס ליתר הרכילות הזולה והמרושעת על קטעי דברים שנאמרו בצחוק לאחר ערב של שתיה, שאינם משקפים כלל את עמדותיו של יאיר, ושהוצאו מהקשרם בהקלטת הסתר המבושלת, המגמתית והלא חוקית".

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
11 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
היה צריך להזמין את החשפניות הבייתה!
אין שום בעיה | 09-01-2018 13:51
יאיר לא צריך לכתת את רגליו למועדון חשפנות. מוטב היה להזמין חשפניות הבייתה וגם בטוח יותא
2
כל בן חילוני ממוצע מדבר ככה - גם הבן של בוז'י ואולמרט
לתבוע את המקליט | 09-01-2018 13:58
די להיתפל לביבי הקלטה לא חוקית ואסור לפרסם אותה. בלי קשר זה גועל נפש. אבל ככה זה רוב הילונים הם גדלים בלי גבולות
אתה סתם מכליל
ירושלמי | 09-01-2018 14:58
אתה סתם מכליל וקובע דברים לא מבוססים. היה זהיר בלשונך.
3
אין צורך בהגנה על שמו הטוב של יאיר
לא מתנצלים! | 09-01-2018 14:41
לא ניראה שיש על מה להגן.
4
יאיר
ונטילטור | 09-01-2018 15:19
ידוע הוא שאלכוהול גורם לשיכרות, ושדרכה משתחררות חרצובות הלשון. לא להאמין לעוללות השיח החברי. להזכירכם, עסקינן במתווה הגאז בו מעורב ק.מימון טייקון הגאז, ונושא כזה עולה בשיח חברים בו לקחו חלק ההורים של שני ברי השיח. אין צורך להיכנס לפרוט השיח המבחיל לכשעצמו, שכן עיקריו הזויים. פשוט לא להאמין.
5
נכנס יין יצא סוד
שירה | 09-01-2018 15:55
ודי לחכימא ברמיזא
6
למה אתר דתי חושף אותנו לרפש הזה?
סרוג | 09-01-2018 16:00
סרוגים - אתם מתחת לכל ביקורת.
7
אתם חסרי חוט שידרה!!!
סרוגים? דתיים? דתיות????? | 09-01-2018 16:13
איפה מערכת הערכים של הציבור הדתי? איפה הרבנים שלכם? איפה המורים והמורות שלכםשותקים כמו כבשים. תמכרו הכל בשביל כסף! גם את כבודן של בנות ישראל!
מספר 7: אתה , כמו כל השמאלנים שונאי הדת - ישר מאשים
אוראור | 28-04-2018 21:20
ומעליב את הרבנים , הסרוגים - והדתיים והחרדים בכלל - כמה צפוי - אה? מה יש לך אתה?????????
8
יאיר דיבר בצורה מביישת אבל רהוטה ביותר וללא שיכרות
ביבי מחפש התרוץ | 13-01-2018 19:42
התירוץ שלך ביבי שהילד היה שיכור זה עוד אחד מהשקרים שלך הרבים. דיבר לגמרי ברור ורהוט, אך בושה וחרפה על התנהגותו ..
9
זה אתר דתי??!! ה' ירחם!!!!!!!
יהודי | 13-01-2018 22:44
זה אתר דתי??!! ה' ירחם!!!!!!!