אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ליברמן נחוש: לא נתקזז ונצביע נגד חוק המרכולים

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, התייחס בישיבת סיעת 'ישראל ביתנו' להתנגדותם לחוק המרכולים: "לא ניתן שום קיזוזים ונצביע נגד". כשנשאל האם יש בחירות באופק, השיב, כי אינו  מונע אותן, אבל גם לא מעוניין בהן

ליברמן נחוש: לא נתקזז ונצביע נגד חוק המרכולים
  (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, התייחס בישיבת סיעת 'ישראל ביתנו' למספר נושאים שעל סדר היום. לגבי התנגדותם לחוק המרכולים, הבהיר: "לא ניתן שום קיזוזים ונצביע נגד". כשנשאל האם יש בחירות באופק, השיב, כי אינו  מונע אותן, אבל גם לא מעוניין בהן.

"בחוק המרכולים. כמו שהיה כבר בפעמים הקודמות, ישראל ביתנו תצביע נגד חוק המרכולים. השרה סופה לנדבר לא תהיה באולם בזמן ההצבעה, אנחנו כמובן לא ניתן שום קיזוזים בנושא ונצביע כמו שהצבענו".

מובילי המאבק נגד חוק המרכולים- זה אנשי ליכוד

"חשוב להדגיש, כי באמת שמעתי היום ברדיו כל מיני ויכוחים, מי שמגיע בשבת למרכולים זה לרוב אותם אנשים שעובדים קשה כל השבוע, משלמים מיסים, משרתים בצבא ועושים מילואים. אני חושב שגם מי ששמע היום בגל"צ, כל הסיכום הנרחב על ההצבעה אתמול, במועצת העיר חולון אפרופו, כשסיעות ש"ס והליכוד מצביעות נגד חוק העזר זה דבר לא מובן בטח ובטח כמו בעיר חולון, שכמעט 80 אחוז מהאוכלוסייה בעיר הם חילונים ופשוט אבסורד לכפות את סגירת המרכולים בשבת בעיר כזאת, ואנחנו עשינו פעולה נרחבת יחד עם כל סגני ראשי העיר והנציגים שלנו במועצות העירוניות, גם לגייס ראשי ערים ולעשות פה באמת דבר שהוא מתבקש.

כפי שאמרתי, אני שמחתי לראות שחלק גדול מראשי ערים שמובילים יחד איתנו את המאבק נגד סגירת המרכולים זה אנשי ליכוד, כולל יו"ר השלטון המקומי, חיים ביבס.אז נראה מה יקרה היום בערב, אבל אנחנו נעשה את מירב המאמצים על מנת שהחוק הזה לא יעבור".

לשר הביטחון אין יכולת להורות על עונש מוות למחבלים

"הנקודה השנייה היא חוק עונש מוות, גם הנושא הזה לא נרגע ועוד פעם אני רואה ניסיונות להטעות את הציבור, להוליך שולל. אני חוזר ואומר, אי אפשר היום לשנות מדיניות, כל עוד היועץ המשפטי לממשלה מתנגד בתוקף לעונש מוות והוא הסכמות היחידה. הוא מנחה גם את פרקליט המדינה וגם את הפרקליט הצבאי הראשי. אין שום יכולת לשהב"ט להנחות את הפצ"ר, זאת פונקציה עצמאית לגמרי והנחיות הוא מקבל אך ורק מהיועץ המשפטי לממשלה.

החשיבות של מעבר החוק בשבוע שעבר, היא בכך שזה למעשה פותח את הדיון  מחדש. ואני מקווה שבזמן הקרוב כל הנושא יבוא לדיון בקבינט, ומשם נעבור גם להצבעה בקריאה הראשונה ואחר כך גם בקריאה השנייה והשלישית. ועוד פעם אני מדגיש את הסוגיה הזאת לכל אלו שמנסים פשוט להטעות ולרמות את הציבור, אין דרך אחרת, למעשה ההצבעה בקריאה טרומית מאפשרת לנו לקיים פעם ראשונה דיון מסודר על כל נושא מדיניות הענישה ואני מקווה שנצליח להשלים את החקיקה".

 משרד הבטחון יגיש תזכיר חוק לקיזוז כספים מהרשות הפלשתינית בסך מיליארד ש״ח בשנה בגין עידוד טרור באמצעות קצבאות

"משהב"ט, יגיש תזכיר חוק שמדבר על קיזוז כסף שמועבר לרשות הפלסטינית, כסף שהולך למימון של אותם מחבלים ומשפחותיהם, ומדובר בכמיליארד שקל בשנה. אני חושב שהרשות הפלסטינית מעודדת טרור, מתמרצת טרור. ברגע שתשלומים או גובה התשלומים שהרשות מעבירה למחבלים הם בהתאם לחומרת העבירה, כלומר מי שרצח מקבל הרבה יותר כסף מאלה שרק זרקו בקבוק תבערה או רק זרקו אבנים או רק פצעו, זה עידוד ישיר לטרור. גם המרכיב השני, הוותק, כלומר מי שיושב מאסר עולם וברור שזה רוצחים, זה הקריטריון הקובע. חומרת העבירה והוותק בכלא זה עידוד ישיר לטרור וחייבים להפסיק עם זה.

הנקודה האחרונה, ביום רביעי תתכנס ועדת התכנון העליונה ביו"ש, ואנחנו נשלים את הפעימה הרביעית, כפי שאמרנו, נכנס ארבע פעמים בשנה את ועדת התכנון העליונה ואני מקווה שגם הפעם אנחנו נאשר הרבה יחידות דיור בהרבה מקומות ונמשיך בתנופת הבנייה ביו"ש"

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו