אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מלכיאלי מכחיש: "אף אחד לא פנה לשר אזולאי"

בעקבות 'סערת הפיטורים' בסיעת ש"ס, מבהיר הערב ח"כ מיכאל מלכיאלי כי אף אחד לא פנה אל השר דוד אזולאי בדרישה שיתפטר מהכנסת ובנו ייכנס במקומו. אז מה הביא להתפטרות ההמונית מהרשימה למפלגה?

מלכיאלי מכחיש: "אף אחד לא פנה לשר אזולאי"

אחרי ההכחשה של השר אזולאי, והשר דרעי, בעקבות 'סערת הפיטורים' שהתרחשה בשבוע האחרון בסיעת ש"ס, אומר הערב (שבת) גם ח"כ מיכאל מלכיאלי (ש"ס) כי אף אחד לא פנה אל השר דוד אזולאי בדרישה שיתפטר.

בראיון בחדשות 2, סיפר מלכיאלי כי בין השר אזולאי לבנו ינון, מקום 16 ברשימה למפלגה,  שעתיד היה להחליפו בתפקיד הייתה אמורה להתקיים שיחה משפחתית- פרטית סביב שאלת ההתפטרות. במקביל, שאר האנשים הנמצאים ברשימה הגישו את מכתב התפטרותם, בכדי לפנות את המקום לאזולאי הבן.

לדבריו, אחר מן הנמענים הקשורים לסיפור דאג להדליף את קיום השיחה, אולם לא מדובר במישהו מש"ס.

ביום חמישי האחרון פרסמנו, כי לפי הודעת הכתב עמית סגל, בסיעת ש"ס צפויים להודיע על התפטרותו של אזולאי המאושפז בשבועות האחרונים בבית החולים, ומי שאמור להחליפו, הוא לא אחר מאשר בנו, ינון אזולאי, הממוקם כאמור במקום ה-16 ברשימת המפלגה לכנסת ומשמש בשנתיים האחרונות גם כעוזרו של יושב ראש המפלגה, השר אריה דרעי.

אז איך ממקום 16 ברשימה, אזולאי יהיה חבר כנסת מטעם ש"ס שקיבלה 7 מנדטים בלבד? גם לזה יש הסבר. "כל הבאים בתור ברשימה הגישו את התפטרותם לוועדת הבחירות המרכזית.

אולם, בסביבתו של השר אזולאי סיפרו כי הוא לא ידע על ההחלטה וכי הוא שמע עליה דרך התקשורת. "הוא בהלם, לא ידע כלום, זה נחת עליו מהתקשורת", אמרו המקורבים בזעם, "עשו לו תרגיל בכדי לחייב אותו להתפטר".

מצד שני, דיווחים אחרים מהמפלגה העלו כי בש"ס הודיעו שלאחר שהשר אזולאי יבריא הוא ישוב לכהן כחבר כנסת, ובינתיים נשאר בתפקידו כשר כחלק מה'חוק הנורווגי'.

דרעי ואזולאי הכחישו גם הם את המהלך

אזולאי מצידו הכחיש גם הוא את המהלך ואמר כי " אין כל שחר לשמועה על התפטרות צפויה שלי מהכנסת, עמדתי ואני עומד בקשר רציף עם יו"ר התנועה הרב אריה דרעי ואנחנו מתואמים באופן מלא. בכוונתי להגיע ולהשתתף בהצבעות בשבוע הבא בכנסת. מצופה מאנשי התקשורת לערוך בירור מינימלי בטרם יפרסמו ידיעות חסרות כל שחר".

באתר כיכר השבת הובאה ביום חמישי האחרון הכחשתו של דרעי למהלך השנוי במחלוקת. בשיחה עם שמעון ברייטקופף בעיתון 'משפחה' אמר דרעי: "אני אומר לך בכנות: אני לא יכול לשחק ברשימת ש"ס לפי הצרכים שלי. הבא בתור ברשימה הוא דני סיידא. דני הוא אחד הפעילים הכי מוצלחים של ש"ס. איש שטח שנמצא במפלגה שלושים שנה. הייתי שמח להביא כוח עזר למפלגה, אבל אני לא יכול לפגוע באחד האנשים שהכי ראויים להיות חבר כנסת".

לדבריו: "אם דני לא יהיה מעוניין לקבל את התפקיד, והבא אחריו ברשימה אבי אמסלם יקבל בע"ה את תפקיד סגן ראש עיריית אשדוד, אני מאוד אשמח לממש את החוק הנורבגי ולתת לינון להיכנס, אבל בינתיים זה לא קורה ואי אפשר לדעת איך זה יתפתח".

נסביר, כי בבסיס המהלך, עומד הניסיון של דרעי להעביר את 'חוק המרכולים', שנתקל בקושי לייצר רוב מצד הקואליציה בשל התנגדות סיעת ישראל ביתנו ומספר חברי כנסת נוספים. התפטרותו של אזולאי תביא לך שהחוק יעבור, אולם עדיין ברוב דחוק. אך, מקורבים לשר מצהירים כי "דוד אזולאי יצביע בכנסת בעד חוק המרכולים ביום שני ולא בנו ינון".

 

 

 

 

 

 

אף אחד לא פנה לשר אזולאי

הייתה אמורה להתקיים שיחה,

מישהו דאג להדילף את זה.

לא מישהו מש"ס.

אנישם שהיו ברשימה, הם לא רצו היו אמורים להתפטר. מישהו מהמ. דרעי התנצל על הסיפור של חכ גליק שאם הוא נפגע

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו