אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"היום כולם גאונים; והוא שהיה גאון אמיתי קראו לו ר' אברום"

הסרט על מרן ראש הישיבה והרב הראשי לישראל הרב אברהם שפירא זצוק"ל, מתוך הערב לציון עשור לפטירתו ט"ו טבת תשע"ח. צפו

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
שם הסרט מתאים לר' אברום
נחמן | 04-01-2018 22:19
אחד היה אברהם ממש כך כמה חסר
2
המדינה והרב שפירא
שמואל | 06-01-2018 18:34
אייך הוא מסביר את רצון השם במדינה חילונית עד כופרת שמחללים שבת וקדושת המשפחה יש לי עוד הרבה שאלות
הקב"ה עובד אצלך???
תגובה | 07-01-2018 12:36
שמואל היקר, כמדומני שהקב"ה לא עובד אצלך, או אצלי, או אפילו אצל ר' אברום זצ"ל. אנחנו עובדים בשבילו. הקב"ה לא חייב לאף אחד דין וחשבון איך הוא מנהל את הדברים. יש לך תשובה למה היתה שואה או למה אדם פלוני או אלמוני מקבל כך או אחרת? רק במדינה אתה מופתע? אנחנו הקטנים יכולים רק לראות שעצם הקמת המדינה, עצם כך שהיום עולם התורה פורח מאי פעם, שעם ישראל חוזר לארצו בניגוד לכל טבע גמור - ודאי שיד ה' בעניין. זה לא פותר אותנו מדבר, להיפך - מחייב אותנו לנסות ולהמשיך ולהופיע את שם ה' במדינה.
3
הרב
דרור | 06-01-2018 20:16
היה בישיבה תלמיד נכה צה"ל שעקב נכותו היה ברשותו רכב וולוו חדש. בליל יום ירושלים, כשהתלמידים שהיו רוקדים מהישיבה לכותל, הוא היה מסיע את הרב איתם לכותל. בשנה שר' אברום התמנה לרב ראשי, הוא יצא מהישיבה וחיכה לו רכב השרד של הרב הראשי, הרב לא נכנס לרכב אלא חיפש את פרץ כהן ונסע איתו כמו בשנים הקודמות.
4
קודש קודשים רבי אברום
ישקה | 07-01-2018 13:21
זכותו תגן בעדנו ובעד כל עם ישראל
5
גדול במידות
צחי | 07-01-2018 17:39
פעם הייתי צריך לקחת את ר' אברום לחתונה של אחד הבחורים, באותו יום ממ" ראש העיר שמואל מאיר נהרג בתאונת דרכים ולר' אברום היה צער גדול מזה והלוויה היתה צריכה לצאת מהישיבה, הרב יעקב שפירא קרא לי אליו למשרדי הישיבה ואמר שר' אברום לא יוכל לבוא והתחלנו לבדוק מי מהרמי"ם יוכל להחליף אותו. לפתע ר' אברום נכנס עם החלוק המסורתי ושאל אותי: החתן יתעצב אם לא אגיע ? ואני לא יודע מה לענות הנהנתי בראשי ואז הוא שאל אותי אם אני מבטיח להחזיר אותו מייד בסיום החופה כמובן שאמרתי שכן מייד פשט את החלוק וירדנו למטה. למי שהכיר את ר' אברום יודע שכולם רצו להסיע אותו כי ברכב הוא היה שופע סיפורים ותורה אבל הפעם ר' אברום היה שרוי באבל יש מאחור ולא הוציא מילה בפיו היה אפשר להרגיש את האבלות באוויר, כשהמעלית עלתה לקומת האולם נפתחת הדלת ור' אברום באחת יוצא החוצה קורן מחיוכים לוחץ ידיים לכולם ומספר סיפורים, אני לחוץ רואה שהסבא של החתן לא מגיע ואז ר' אברום קורא לי ואמור לי רק לא להלחיץ את החתן, בשעה טובה החופה הסתיימה ואנחנו בדרך למעלית ואז ר' נזכר שלא אמר מזל טוב למשהו מבני המשפחה חוזר אחורה ומברך בלבביות אנחנו נכנסים למעלית ובאחת הוא לובש ארשת רצינית וחוזר לאבלו...