אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הסכם גלאון-גילאון: לראשונה, בחירות פתוחות במרצ

יו"ר מרצ זהבה גלאון וחבר הכנסת אילן גילאון סיכמו על הסכם חדש: 18 אלף ממתפקדי המפלגה יוכלו להצביע ואף להתמודד לראשות המפלגה בפריימריז. הבחירות ייערכו בחודש מרץ הקרוב

הסכם גלאון-גילאון: לראשונה, בחירות פתוחות במרצ
  (צילום: Hadas Parush/Flash90)

יו״ר מרצ, זהבה גלאון ויו״ר סיעת מרצ, ח״כ אילן גילאון, הודיעו היום (חמישי) כי הגיעו להצעה מוסכמת שיציגו לועידת מרצ. לפיה, המפלגה תעבור לבחירות בפריימריז ליו"ר הסיעה ולרשימה לכנסת, וכן מסרו כי הבחירות לראשות המפלגה יתקיימו בחודש מרץ הקרוב.

בבחירות אלו, יוכלו להצביע חברי מרצ וכן חברים חדשים שיצטרפו בשבועות הקרובים. ההצעה המוסכמת שהשיגו גלאון וגילאון מבטיחה כי השינוי יוכל להשיג את הרוב המיוחס של 60 אחוזים הנדרש כדי לבצע שינויים בתקנון המפלגה.

במסגרת ההסכמה גובשו העקרונות הבאים: הוראת שעה – בחירות ליו"ר מרצ ורשימתה לכנסת ה 21, התשע"ח 20171. הבחירות ליו"ר מרצ וכן הבחירות לרשימת מרצ לכנסת ה- 21 יערכו בקרב כלל חברי מרצ שיצטרפו למפלגה עד לא יאוחר מחודש לפני מועד אותן בחירות. כמו ההודעה על קיומן של הבחירות ב- 22 במרץ. בנוסף, בבחירות לראשות מרצ יהיו זכאים להצביע 18,000 החברים שהתפקדו במפקד 2017 וכן מי שיתפקד עד 17 בפברואר 2018.

שינוי חריג שנכתב בהסכם: יובטח ייצוג למועמד חדש שלא כיהן כחבר כנסת בכל חמישיה, וכן תקבע תקרת הוצאות הנמוכה מתקרת ההוצאה הקבועה בחוק. ולסיום, כדי להבטיח נגישות לפריפריה ביום הבחירות -יוצבו קלפיות בכל ישוב בו התפקדו לפחות 35 חברים למפלגה.

גילאון הודיע במרץ שנה שעברה על כוונתו להתמודד לראשות המפלגה, מול חברת הכנסת זהבה גלאון.

לאחר ההודעה על החלטתו אמר גילאון: "למרצ יש תפקיד היסטורי להציע לציבור בישראל אלטרנטיבה נקיית כפיים, אמיצה וסוציאליסטית. כל שיטת בחירות שתקבע תהיה מקובלת עליי – אתמודד ואוביל את מרצ להיות חלק ממהלך רחב להחלפת השלטון בבחירות הבאות. אני קורא לכל חברי וחברות הכנסת של מרצ להתייצב מאחוריי ולתמוך בי".

בחודש אוקטובר האחרון הודיעה גלאון כי היא מתפטרת מהכנסת על מנת להקדיש את החודשים הקרובים לתפקידה כיו״ר מרצ, כדי לשנות את שיטת הבחירות ולהנהיג פריימריז פתוחים, מה שהצליחה לכאמור להביא בהסכם החדש שנחתם היום.

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
הסכם גלאון + גילאון = מגעילון
עידן | 04-01-2018 13:07
לפי המקובלים מרץ תמחק בבחירות הבאות