הליכוד: לפתוח בחקירה נגד מפלגת 'יש עתיד'

יועמ"ש 'הליכוד' פנה למשרד המשפטים בדרישה לפתוח בחקירה נגד מפלגת 'יש עתיד' בטענה שהשתמשו שלא כדין באלפי כתובות דואר אלקטרוני. יש עתיד: "לשכת נתניהו עסוקה בהפצת שקרים ובניסיונות להכפיש"

הליכוד: לפתוח בחקירה נגד מפלגת 'יש עתיד'
  (יונתן סינדל/ פלאש 90)

תנועת הליכוד פנתה היום (רביעי) למשרד המשפטים בדרישה לפתוח בחקירה נגד מפלגת "יש עתיד", זאת בגין חשד לכאורה לשימוש שלא כדין במאגרי מידע, זאת  בעקבות הודעות דואר אלקטרוני שנשלחו בימים האחרונים על ידי המפלגה, תחת הכותרת: ״הולכים לסגור לך בשבת את העיר״.

״השבוע פורסם באמצעי התקשורת, כי ח"כ יאיר לפיד, יו"ר "יש עתיד", שלח הודעת דואר אלקטרוני לאלפי אזרחים, שכותרתה "הולכים לסגור לך בשבת את העיר", כתב היועץ המשפטי של תנועת הליכוד, עו״ד אבי הלוי, בפנייה שנשלחה לראש הרשות להגנת הפרטיות במשרד המשפטים

עוד סיפר כי "באחד מאמצעי התקשורת פורסמה תגובתו של אזרח, שנכלל בין האלפים שקיבלו את הודעת הדואר, שהביע פליאה על כך שפרטיו האישיים נכללו במאגר המידע שבו נעשה שימוש לשליחת הודעתו של ח"כ יאיר לפיד״.

״נסיבות המקרה מעלות חשד, לכאורה, לכך שהודעתו של ח"כ יאיר לפיד נשלחה תוך שימוש, שלא כדין, במאגרי מידע והפרתן של הוראות חוק הגנת הפרטיות שביקשו להגן על פרטיותם של אזרחי המדינה״, הוסיף עו״ד הלוי.

בפנייתו ציין עו״ד הלוי כי אין זה המקרה הראשון שבו "יש עתיד" עושה שימוש, שלא כדין, במאגרי מידע.

"לשכת נתניהו עסוקה בהפצת שקרים ובניסיונות להכפיש"

ממפלגת 'יש עתיד' נמסר בתגובה: "לשכת נתניהו הפסיקה כנראה לנהל את ענייני המדינה כי היא עסוקה מדי בהפצת שקרים ובניסיונות להכפיש. לא יעזור להם ואף אחד כבר לא קונה את השטויות שהם מנסים למכור מרוב לחץ.

לגבי העניין עצמו, מסרו: "כל המיילים הנשלחים מיש עתיד נשלחים לאנשים שביקשו לצרף אותם לרשימות התפוצה שלנו ולכתובות מייל ממאגרי מידע הרשומים כחוק. בכל מייל מצוין כי ניתן לבקש להסיר את הכתובת מרשימת התפוצה", כתבו בהודעתם

נזכיר כי "יש עתיד" נקנסה בעבר על ידי משרד המשפטים בסכום של עשרות אלפי שקלים בגין שימוש, שלא כדין, שעשתה במאגר מידע בשליחת דיוור ישיר לניצולי שואה במהלך מערכת הבחירות לכנסת ה- 20.

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע