אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

איך הופל אתר חרדי עם תמונה של 'החפץ חיים'?

בשעות האחרונות, הרשת וקבוצות הוואטסאפ סוערות וגועשות. וכל זאת בעקבות תמונה חדשה שנתגלתה לאחרונה, של מרן החפץ חיים רבי ישראל מאיר הכהן כגן, מחבר ספר החפץ חיים ומשנה ברורה

איך הופל אתר חרדי עם תמונה של 'החפץ חיים'?
  החפץ חיים (צילום: הנער האמריקאי, אלכסנדר סנדר לינטשנר)

את התמונה חשף בכותרת הראשית אתר חרדי מוכר. התמונה מראה את החפץ חיים כאשר הוא עטור טלית ותפילין ומעיין בספר קודש. האתר לא כותב את המקור לתמונה אלא את שם הצלם אלכסנדר לינטשנר.

התמונה כמובן מרתקת ומרשימה, דא עקא שהתמונה ידועה שנים רבות. בדיקה קצרה ופשוטה מעלה כי אתמול פורסם בקבוצת הפייסבוק "חובבי הסטוריה (vip)" הפוסט הבא :

ומניין לכותב הפוסט את התמונה שמפורסמת "לראשונה" ? בדיקה עוד יותר קצרה מעלה כי לפני חודשיים, לאחר שנפטרה הרבנית לינטשנר, אשת הרב אלכסנדר לינטשנר מי שייסד את המוסד "קרית נוער" בירושלים, פורסם באתר "אפשר לחשוב –מאמרים בראש טוב" פוסט היסטורי, ובו סיפור שלא סופר מעולם על גלגולה של תמונה זו.

נער אמריקני אשר לומד בישיבת "תורה ודעת" בניו יורק, חשקה נפשו להתבשם מתורתם של רבני מזרח אירופה. הוא נוטל את מקל הנדודים ומגיע לישיבת ראדין, ושם הוא מצלם את התמונה המפורסמת. אחד מן הפרטים שפורסמו באתר "אפשר לחשוב- מאמרים בראש טוב" הוא פרט מוכמן, שאכן לא פורסם מעולם המצלמה שבה צולמה התמונה, היא  מצלמה מדגם 'בראוני' סדרה 2 שהייתה פופולרית באותם ימים.

אם ה"סבא קדישא" 'החפץ חיים' היה מנהל האתר "אפשר לחשוב- מאמרים בראש טוב" בוודאי היה סולח ל"בחדרי-חרדים" ומלמד עליהם זכות.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
פעם הגיע יהודי אל אחד האדמורים בחו"ל בשו
יענקל מילר | 04-01-2018 11:14
פעם הגיע יהודי בשם יענקל מילר אל אחד האדמורים בחו"ל בשובו מביקור בארץ. הוא סיפר לאדמו"ר שהיה בעיר צפת וגם נגע שם בכיסא אליהו הנביא. שאל האדמו"ר: "באיזה יד?". "ביד ימין", השיב יענקל. נטל האדמו"ר את יד ימינו ונישק אותה. חייך יענקל ואמר: "רבי, גם ישבתי על הכיסא"...
ככה זה שעושים העתק הדבק בלי לבדוק
מילר יעקב | 04-01-2018 13:04
סחתיין על החשיפה
2
הנה האמת הנצחית מול האוירה הכפרנית
מדינת ישראל ........... | 07-01-2018 20:54
הנה האמת הנצחית מול האוירה הכפרנית המוחדרת ע''י משרד החינוך - דהיינו משרד השמד. בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה חדשה-ישנה החודרת לתוך מחנינו, של הדחקת סיפורי מסירות נפש אמיתיים של כל הדורות שעליהם גדלו כל הדורות להלכה ולמעשה, ונשמעת הטענה ש[ח"ו] לא לספר זאת לפחות בגיל הרך משום שזה אכזריות במקרה הגרוע (של קלקול האומר) או שלפחות זה קשה הבנה לגיל הרך (במקרה שהאומר לא נתקלקל לגמרי), ולצערינו הרב טענה זו הולכת ותופסת מקום בלבותינו בפרט אצל החרדים יותר ויותר, ולא חלי ולא מרגיש שזוהי דרך הרסנית שמגיעה מאפיקורוסים גמורים ומקומות פסולים ביותר. הם דורשים מהחרדים לא לספר על בריאת העולם ע"י הקב"ה, דור המבול, דור הפלגה, אברהם אבינו, חנה ושבעת בניה, מעשה דר' אמנון ממגנצא, יציאת מצרים, ועקידת יצחק, וכו' הרי עוד יתכן שיגיע היום והם ידרשו שלא לבאר את פרשת קריאת שמע, על פי פירוש חז“ל 'בכל נפשך' - אפילו הוא נוטל את נפשך! ובתוך עמנו אנו יושבים ואין אנו מנותקים מהנעשה והמתרחש בארצנו בשנים האחרונות, הגמ' אומרת שהעוון הגדול ביותר שאין לו כפרה רק מיתה, זה עוון חילול השם, וידועים דברי רבינו יונה ז"ל בשערי תשובה שעל עוון חמור זה ישנו רק דרך הצלה אחת והוא קידוש השם גדול, המכפר על חילול שמו יתברך. אנו חיים בתקופה שכבוד שמים מחולל ר"ל בראש כל חוצות, פורקי עול בלבושים שונים רודפים את התורה ואת לומדיה; שבת קדשנו נרמסת ונדרסת ברגל גאוה בהיקף חמור ביותר וחסר תקדים; מזייפי היהדות ומסלפיה באמצעות מקום המשפט, שם הרשע פוגעים, בכל היקר והקדוש לנו מדורי דורות, ובכללם חילול המקום הקדוש ביותר שממנו לא זזה שכינה מעולם; פגעי הטכנולוגיה הורסים כל חלקה טובה ומטמאים את פלטרין של מלך; השכם והערב נשמעים דברי חירוף וגידוף ר"ל, וכולנו החרדים מהקטרוגים ח"ו על עם ישראל בארץ הקודש השרוי בסכנות חמורות. בשעה קשה זו לישראל יש חיוב על המנהלים/ת והמחנכים/ת של צאן קדשים דור העתיד דורו של משיח, לתרום את חלקם בהרמת כבוד שמים וקידוש השם שיכפרו ויגנו על כלל ישראל, וזאת על ידי מתן חינוך "תורתי אמיתי" לילדי ישראל - החרדים, אותם הם מחנכים ומעצבים כשותפים להקב"ה ביצירת האדם ובבניית קומתם ודמותם הרוחנית. החינוך שלנו מושרש ונטוע עמוק במסורת עתיקת יומין שקיבלנו מסיני דור אחר דור מאבותינו ורבותינו, הוא קידוש השם הגדול בעולם, למראה רבבות רבבות ילדי חמד, בהם גם רבים המגיעים ממשפחות המנותקים מכל זיק של יהדות, שתולים בחצרות בית ד', אלו הם בתי הספר כפי שנאמר במ"ר, עד שכל רואיהם מביטים עליהם בגאווה ובהתפעלות ומצביעים עליהם ואומרים, אשרי רבו שלימדו תורה כדברי חז"ל זה מקדש את שם שמים ברבים. ...יעזרנו השי"ת נותן התורה שנזכה כולנו למילוי בקשתנו ותפילתנו, ונהיה אנחנו וצאצאינו וצאצאי כל עמך בית ישראל, כולנו יודעי שמך ולומדי תורתך לשמה.
תלך מארץ הקודש אתה לא ראוי לה
חתיכת רשע מרושע | 09-01-2018 12:28
אתה גילגול של המן הרשע!!
3
תודה לקל שהמפיה של חוסם נתפסו על חם
תודה לקל שהמפיה של חוסם נתפסו על חם | 08-01-2018 11:24
תודה לקל שהמפיה של חוסם נתפסו על חם
4
ידועה מזמן
מיכאל | 24-05-2018 14:08
אני מכיר את התמונה הזו לפחות מלפני עשר שנים בספרים שנדפסו הרבה יותר מלפני עשר שנים