תכירו: הלוגו הרשמי של אירועי ה-70 למדינה ולכנסת

הכנסת חשפה הבוקר את הלוגו הרשמי שילווה את חגיגת 70 שנים למדינה ולכנסת שיצויינו בהמשך השנה. הלוגו עוצב על ידי הגרפיקאית של אתר הכנסת ונבחר באמצעות משאל שנערך בקרב עובדי וחברי הכנסת

תכירו: הלוגו הרשמי של אירועי ה-70 למדינה ולכנסת
  הלוגו הנבחר (צילום: דוברות הכנסת)

השנה יציינו 70 שנים למדינה ולכנסת, ולכבוד האירוע חשפו הבוקר במשכן הכנסת את הלוגו שילווה את האירועים. הלוגו עוצב על ידי גרפיקאית אתר הכנסת אתי אברהם, וילווה את חגיגות ה-70 למדינה במאי הקרוב ו-70 שנה לכנסת בינואר 2019.

הלוגו נבחר לאחר שאברהם עיצבה מספר חלופות שונות והציגה אותם במשאל שנערך בין עובדי וחברי הכנסת השונים, שנדרשו לבחור את הלוגו המועדף עליהם. תוצאות המשאל הובאו בפני יושב ראש הכנסת יולי יואל אדלשטיין, שבחר גם כן בלוגו שמוצג היום לראשונה בפומבי.

הלוגו הנבחר לחגיגות ה-70 למדינה ולכנסת (צילום: דוברות הכנסת)

החגיגות יתפרשו על פני שנתיים מכיוון שהכנסת נוסדה מספר חודשים לאחר קום המדינה בתום מערכת הבחירות הראשונה בישראל, ורק ב-14 בפברואר 1949 התקיימה הישיבה הראשונה. כתוצאה, הכנסת מציינת מדי שנה את יום הולדתה בט"ו בשבט, כאשר אירועי יום הולדת 70 לכנסת שיתקיימו בט"ו בשבט תשע"ט.

בחודשים האחרונים התקיימה בכנסת חשיבה מפורטת על סדרה ארוכה של אירועים שיערכו לאורך השנתיים הקרובות. רשימת האירועים המתוכננים כוללת "לילה לבן" מיוחד שיערך במהלך הקיץ, הקמת תערוכה חדשה לציון 70 שנה לכנסת, השקת חידון אינטרנטי שיערך באתר האינטרנט של הכנסת, יצירת ערכות מיוחדות על פעילות הכנסת ליהודי התפוצות, וכן

האירועים שיתקיימו נבחרו על ידי וועדה מיוחדת בראשותה של מזכירת הכנסת ירדנה מלר הורביץ.  הפרויקטים הנבחרים הועברו לאישור מנכ"ל הכנסת אלברט סחרוביץ ויושב ראש הכנסת אדלשטיין, ומרביתם כבר אושרו והחל תהליך ביצועם בפועל. "אנו נערכים לציון אירועי ה 70, הן למדינה והן לכנסת, באופן הרציני, היצירתי והמקצועי ביותר" אמר אדלשטיין. "אני בטוח שגם הציבור יוכל ליהנות משלל הרעיונות והפרויקטים החדשניים לאורך השנתיים הקרובות".

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע