יהודי גרמניה בדרישה לסגן הקנצלרית: "תתנצל"

מלכה גולדשטיין-וולף, יהודייה המתגוררת בגרמניה, פרסמה מכתב ברשת הפונה לסגן הקנצלרית זיגמר גבריאל, ובו היא דורשת מהסגן הבכיר להתנצל על כך שהאשים את ישראל בניהול "מדיניות אפרטהייד" כלפי התושבים הערבים במדינה

יהודי גרמניה בדרישה לסגן הקנצלרית: "תתנצל"
  סגן קנצלרית גרמניה זיגמר גבריאל (צילום: יונתן סינדל\פלאש 90)

היהודים בגרמניה דורשים התנצלות: בעיתון היהודי הגרמני "Juedische Allgemeine" דיווחו כי מלכה גולדשטיין-וולף, יהודייה המתגוררת בעיר קלן שבגרמניה, פנתה לסגן הקנצלרית זיגמר גבריאל ודרשה ממנו להתנצל פומבית בפני הקהילה היהודית במדינה.

הפנייה של גולדשטיין-וולף פורסם גם כמכתב פתוח באתר האינטרנט "Honestly Concerned" ("מודאגים בכנות"). לדבריה, במהלך פגישה עם מנהיגי הקהילה המוסלמית בגרמניה בחודש שעבר, גבריאל טען כי הוא ביקר בחברון לפני מספר שנים, והוסיף כי "מה שראיתי שם הזכיר לי את שלטון האפרטהייד, ואין שום הצדקה לכך". כמו כן, גבריאל התבטא באופן דומה בשנת 2012, כאשר האשים את ישראל בניהול "מדיניות אפרטהייד כלפי התושבים הערבים במדינה".

גולדשטיין-וולף טוענת כי בפגישה הצדדים היו אמורים לדון בתופעת האנטישמיות הגוברת בקרב המוסלמים בגרמניה בשנים האחרונות- אך במקום לנסות להגביר את הסובלנות כלפי היהודים במדינה, גבריאל בחר ללבות את השנאה כלפיהם. "במקום לעזור במאבק באנטישמיות, הגברת את הלהבות" כתבה. "אם השתמשת באירוע הזה על מנת לחזור על השמצתך כי ישראל היא מדינת אפרטהייד, אז הדברים לא רק מזיקים אלא גם ראויים לגינוי חריף".

הפניה הסתיימה בדרישה מגבריאל להתנצל ולחזור בו מהדברים שאמר. "דבריך נתנו תחמושת נוספת לצעירים שינקו אנטישמיות עם חלב אימם" כתבה גולדשטיין-וולף.

בשנים האחרונות גבריאל התבטא פעמים רבות נגד ישראל, ואף הספיק להסתכסך עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. בחודש אפריל האחרון ראש הממשלה ביטל פגישה מתוכננת עם סגן הקנצלרית לאחר שהוא סירב לבטל פגישות עם ארגוני "שוברים שתיקה" ו"בצלם".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
הוא צודק. היא זאת שצריכה להתנצל. מה עשתה להפסיק הדיכוי?
קורא נאמן | 03-01-2018 10:04
הוא צודק. תתמודדו.
2
שיעור בעיתונות: יהודיה אחת בגרמניה היא לא ״יהודי גרמניה״
מרדכי שגר בגרמניה | 03-01-2018 17:53
היא לא מדברת בשם כל היהודים גרמניה, אני גר בקלן וחושב שהוא צודק בהתבטאויותיו.