יהודה גליק: "יפי, כל מה ששלי- שלך הוא"

מאות ליוו למנוחות את יפי גליק, רעייתו של חבר הכנסת יהודה גליק, שנפטרה הבוקר לאחר חודשים בהם הייתה מאושפזת במצב קשה בבית החולים. חגי גליק: "בחרת לא להיות קורבן"

יהודה גליק: "יפי, כל מה ששלי- שלך הוא"
  (צילום: יואב דודקביץ', ynet)

מאות בני אדם ליוו בצהריים (ב) למנוחות את יפי גליק ז"ל, רעייתו של חבר הכנסת יהודה גליק שנפטרה אחרי חודשים בהם הייתה מאושפזת במצב קשה בעקבות אירוע מוחי.

גליק, בת 51 במותה, הובאה למנוחות בהר המנוחות בירושלים. בעלה, יהודה גליק, ספד לה וריגש את האלפים שהגיעו לחלוק לה כבוד אחרון.

"מה ששלי שלך הוא"

"יפי, אני אוהב אותך", אמר גליק בפתח ההספד. "לפני שאתחיל לדבר אני רוצה לבקש סליחה. אם יש משהו ששנאת זה שהייתי מפרגן לך ליד אנשים. אבל יפי, אין לי ברירה. אף פעם לא הבנתי כל מה ששלי שלך הוא, וזה באמת כל מה ששלי שלך הוא. כשהתחתנו הייתי נכה ריגשית. יום אחד שאלת אותי – יהודה, אתה אוהב אותי? אמרתי בטח".

"לא היה לך גרם אחד של שקר"

"לימדת אותי להגיד תודה", הוסיף גליק. "יפי, איזו רגישות הייתה לך. יפי, אני אוהב אותך. אמרת לי – לא נותנים מתנה בלי לרשום כמה מילים. מילים זה הכי חשוב. יפי, לא היה לך גרם אחד של שקר. כשמשהו שימח אותך שמחת באמת וכשמשהו העציב אותך היית עצובה. כשעברנו שנתיים ולא קרה לנו כלום אמרנו בואו ניקח שני ילדים לאומנה. יפי, תודה רבה לך".

"בחרת לא להיות קורבן"

בנה חגי ספד לה אף הוא ואמר: "אמא יקרה, אמא אהובה. קשה לצפות בחיים כל כך קצרים שעברת. כל מי שמכיר אותך יודע איזה לוחמת את. זה התחיל כשהתייתמת בגיל כל כך צעיר והמשיך כשאבא נפצע לפני שלוש שנים. הבחירה שלך לא להיות קורבן ולהיות בעשייה ובדיאלוג עם בורא עולם – כל אחד יקח אותה".

"מצטערים אם ציערנו"

"אמא אהובה, תחסרי לכולנו. הלב מסרב להאמין. לא יהיה מי שישאל האם לקחנו מעיל ביום גשום. לא תשחקי עוד עם נכדים. בתקופה שהיית חולה הרגשנו את חסרונך ולמדנו להעריך אותך. אמא אני מצטער – יכולנו להיות יותר שם בשבילך, ואם ציערנו אנו מצטערים. אמא, כל כך אהבת שירה. נוחי על משכבך בשלום".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
יהי זכרה ברוך!
עצוב | 29-04-2018 12:52
.