הגיע הזמן לומר בקול: "גם ליהודים מותר"

רוח השוויון הפונדמנטליסטית מבקשת לקעקע את זכותם של היהודים לדאוג זה לזה ולקיים חיי חברה וקהילה פוריים. הרוח הזו לצערנו הרב קנתה לה שבת בבית המשפט

הגיע הזמן לומר בקול: "גם ליהודים מותר"

הצביעות חוגגת.

מרכז 'מוסאווא' לזכויות האזרחים הערבים בישראל תבע יחד עם התנועה הרפורמית את מפעילי לוח 'עבודה עברית' בשל כך שהלוח מפרסם בעלי עסקים יהודיים בלבד המקפידים על עבודה עברית.

קראתם נכון. המרכז לזכויות האזרחים הערבים, כלומר גוף שנותן שירות אך ורק לערבים, טוען נגד מפעילי לוח עבודה עברית שזו גזענות לסייע ליהודים בשל השתייכותם האתנית.

את ההזיה הזו בית המשפט צריך היה לדחות על הסף או לכל הפחות להעביר לתיאטרון, אבל זה לא מה שבית המשפט עשה. קנס של עשרות אלפי שקלים הושת על מפעילי לוח עבודה עברית ויד מוסאוא והרפורמים על העליונה.

פסק הדין הזה הוא ביטוי נוסף לאבסורד הקיים כיום במדינת ישראל בה הציבור היחידי שלא יכול לדאוג לזכויותיו כציבור הוא הציבור היהודי. הערבים הם הרי מיעוט ולמיעוט מותר להפלות את עצמו בגלל עיקרון "ההפליה המתקנת". לוח מקביל שהיה מפרסם בעלי עסקים ערבים בלבד לא היה נקנס, אדרבה, הוא היה זוכה לשבחים על כך שעוזר לאזרחים להתפרנס בכבוד.

מדינת ישראל שהוקמה עבור העם היהודי היא כנראה המקום היחיד בעולם בו אסור ליהודים להגדיר את עצמם כחברה שמגובשת בתוך עצמה, חברה שדואגת לבניה להתפרנס בכבוד. התובנה היהודית הבסיסית שעמדה כמובן גם ביסוד התנועה הציונית ולפיה העם היהודי זו חברה בעלת זהות עצמית וייחודיות הפכה במשך השנים למושג מוקצה בשל הפחד להיתפס כגזענים.

רוח השוויון הפונדמנטליסטית מבקשת לקעקע את זכותם של היהודים לדאוג זה לזה ולקיים חיי חברה וקהילה פוריים. הרוח הזו לצערנו הרב קנתה לה שבת בבית המשפט. החל מבג"ץ קעאדן המפורסם שאסר להחכיר קרקעות ליהודים בלבד וכלה בפסיקה נגד לוח עבודה עברית, הוכיח בית המשפט שהוא איננו רואה בעם היהודי חברה שיש לה זכות לפתח חיי קהילה וחברה נאותים.

אהבת ישראל? גזענות!  את השיגעון הזה צריך לעצור ויפה שעה אחת קודם. המאבק להצלת העבודה העברית הוא מאבק על הזכות של יהודים לשמר את האחווה והערבות שהיו מנת חלקנו אלפי שנים. לא ייתכן שדווקא במדינת היהודים הזכות הזו תירמס.

=======

אורי קירשנבאום הוא חבר הנהלה בתנועת 'דרך חיים'

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
גם נשים לא צריך להעסיק!
צודק | 29-12-2017 13:03
נשים במקום הכבודה זה מתכון לצרות! משפחות רבות התפרקו כתוצאה מרומנים במקומות העבודה. צריך להחזיר כל אחד למקומו הטבעי!
2
מותר להעסיק גם רק אשכנזים דתיים
נכון | 30-12-2017 21:25
או לפחות לקבוע מכסות לעובדים ממוצא מזרחי
3
אתם ממש מומחים בגזענות
נכון | 30-12-2017 21:27
מקבלים לישובים שלכם רק אנשים שדומים לכם. קובעים מכסות לבנות ממוצא מזרחי. שלא לדבר על תימנים וערבים...
4
זה כפרת עוונות שהמוסלמים נמצאים במדינה.
יפה יוסף | 30-12-2017 21:53
העולם לא הפקר.המוסלמים לגדה והיהודים למערב.