כרמי הנדיב: חנוכת מגה בית מדרש במגה שכונה

שכונת כרמי הנדיב לבשה חג ותכונה. ככל שירד הערב על האזור, הואר קו האופק של השכונה באורות האוהל החגיגי, וקולות הילדים הנהנים -קיבע את פס הקול של שכונת הענק החדשה

כרמי הנדיב: חנוכת מגה בית מדרש במגה שכונה
  הרב הראשי לאו והרב חיים דרוקמן ( צילום: מירי שמעונוביץ)

אוהל עצום מימדים הוצב במרכז השכונה הנבנית. פיסות דשא ירוקות צבעו את סביבות המתחם בגוונים של צמיחה, ומאות בלונים בגווני הלוגו הירקרק, המתינו לאלפי הילדים והוריהם. כרכרה עתיקה, שמסמלת את מסעותיו של הברון רוטשילד שהוצבה במתחם, הייתה תפאורה מושלמת לחגיגה והפכה למוקד סלפי עבור כל הבאים

הסיבה למסיבה: לראשונה זה זמן רב נחנכת מגה שכונה חדשה בישראל, אירוע נדיר בישראל. מתוך למעלה מ 3000 יחידות דיור שייבנו במקום, הסתיים איכלוס השלב הראשון. האורחים שבאו לחנוך את השכונה הצעירה, את בית הכנסת ובית המדרש, הוזמנו לאירוע ססגוני עם משפחות דיירי השכונה החדשה, רוכשי דירות שייכנסו בקרוב לבתיהם ואנשי הגרעין התורני בקרית מלאכי מרכז נריה, המחוברים לפרויקט הבניה- בעבותות של שותפות רוחנית וחברתית.

הקהל שהשתתף באירוע מייצג את תנועת ההמון לעבר המרכז החדש- כרמי הנדיב: מאות משפחות שכבר יצרו קהילה מגובשת ותוססת לצד משפחות שרכשו בשלבים הבאים של הפרויקט וממתינים להצטרף לחיים במקום. מכל העדות, תלמידי חכמים ואקדמאים, אנשי היישוב הישן והמתחדש. כרמי הנדיב היא שכונה מעורבת הנבנית בסטנדרט גבוה במיוחד, במיקום הכי טוב בישראל. השאיפה של היזם לבנות מאפס קהילה חיובית, איכותית וחזקה, משליך על כל התחומים: המפרט, הסביבה, ההון האנושי והחבירה לגרעין תורני מצליח שהתבסס באזור.

ואכן, את חנוכת בית המדרש הדו תכליתי של קהילת כרמי הנדיב ומרכז נריה המקומי, שבנה היזם בהשקעה של למעלה ממיליון ₪, החליטו לציין באופן מיוחד, כיאה לקהילה שרוצה להפיץ אור. את האירוע פתח הפנינג ססגוני לילדים אליו הגיעו עם הוריהם באוהל הפעילות המקושט והמצויד. הצעירים והצעירים ברוחם, חגגו היטב והתפנקו בדוכני מזון עשירים בכל טוב. ילדי כרמי הנדיב ומרכז נריה צפו יחד בהצגת כוכבי ערוץ מאיר, ובמופע קסמים. זקני קריית מלאכי מעידים שאירוע כזה לא נצפה בעיר מיום היווסדה.

לבנות את ארץ ישראל בידיים, בעת הזאת – אינו דבר מובן מאליו, בטח לא כשמדובר במגה שכונת ענק. לפיכך הבשורה המגיעה מכרמי הנדיב ריגשה מאוד את הבאים בשעריה. במעמד גזירת סרט השכונה על יד ראש העיר מר אליהו זוהר. ראש העיר העלה על נס את פעילות הגרעין התורני בעירו ואת שיתוף הפעולה ההדוק עם היזמים.

(צילום: מירי שמעונוביץ)

לאחר גזירת הסרט קבעו מזוזות במרכז התורני "נחלת אשר" הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו והרב יצחק יהודה ירוסלבסקי ראש בית הדין חב"ד. בין המברכים שכיבדו את המעמד, זקן ראשי ישיבות ההסדר וראש ישיבות בני עקיבא – הרב חיים דרוקמן שהפליג בברכות ליזמים, לקהילה הצומחת ולרבניה המכובדים. הוא נזכר בימים בהם הוחלט על הקמת המקום, והתפעל מהתוצאה: "אני זוכר את ראשיתו של המפעל הזה לפני שנים רבות, היה ליזמים חזון ודימיון להרחיב את קרית מלאכי, תראו, חלומות מתגשמים"

הרבנים נשאו דברים בשבח יישוב ארץ ישראל, תיארו את המהפכה הגדולה שיזמי 'כרמי הנדיב' מבצעים בכל המרחב וחלקו שבחים ליזמים, לרבני הגרעין ולראש העיר אליהו זהר, ולמ"מ מר שמעון חזן. הרב דוד לאו סיפר שהוא התלהב לגלות שבית המדרש כבר מלא בספרים והספרייה זמינה לכל מי שרוצה ללמוד, "זה אומר שמבינים כאן את תפקיד בית המדרש בחיי הקהילה". הוא דיבר בשבחה של השכונה החדשה שמעצימה את קריית מלאכי והכול מסביב למה שמייצג בית המדרש. "הצלחתם כאן לעשות זאת", סיים הרב.

את האירוע הנחה בחן ובטוב טעם, היזם יו"ר ציפחה עו"ד שלום וסרטייל ועל פרקי השירה והנגינה הופקדו יצחק מאיר ולהקתו. "להפוך מחנה צבאי לשכונת מגורים אזרחית – זה בבחינת מוסיף והולך, ומביא אור לבתים מסביב", אמר ח"כ חבר הכנסת מוטי יוגב, באירוע. עוד השתתפו: אבישי בן חיים מנכ"ל רוטשטיין, מיזמי הפרוייקט ויו"ר דירקטריון רוטשטיין מר סעדיה עוזרי.
המשתתפים חזרו הביתה עם עציץ ובו שתיל קטן ומרהיב, שמבטא את מה שכרמי הנדיב מבקשים ליצור: בנייה ירוקה, צמיחה ושגשוג.

(צילום: מירי שמעונוביץ)

(צילום: מירי שמעונוביץ)

(צילום: מירי שמעונוביץ)

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
3 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
משה קצב בא לברך?
מזל טוב | 28-12-2017 20:51
תיזכו למצוות
הוא לא הגיע
חבל | 10-01-2018 19:53
היה עסוק באותו יום למרבה הצער
2
העם ערבים רשאים לקנות דירה בשכונה?
בגץ בדרך | 31-12-2017 15:46
זהירות