אחרי שקראה לריבלין חצוף, עירית לינור הושעתה מגל"צ

מפקד גלי צה"ל החליט להרחיק משידור את עירית לינור לשבוע ימים לאחר שאתמול אמרה על הנשיא ריבלין: "תיכת חצוף, מי אתה? יש קלפי. רובי ריבלין לא הצליח לראות את הצד המצליח של הקלפי מרוב שהוא כושל, תתבייש"

אחרי שקראה לריבלין חצוף, עירית לינור הושעתה מגל"צ
  (צילום: תומר נויברג/פלאש90)

מפקד גלי צה"ל החליט להרחיק משידור את עירית לינור לשבוע ימים בעקבות דבריה נגד נשיא המדינה אתמול בתוכניתה המילה האחרונה.

לינור תקפה יצאה אמש (ג') במתקפה חזיתית נגד נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, בעקבות דבריו לפיהם הוא תומך ומעודד את ההפגנות "נגד השחיתות" וכי "אין תחליף לככרות העיר האמיתיות".

"ראש ממשלה נבחר באופן דמוקרטי והרכיב קואליציה באופן דמוקרטי. לעומת זאת יש לנו עוד פונקציה ישראלית שזה הנשיא שנבחר בהצבעה בכנסת על ידי 120 חברי כנסת. רובי ריבלין קורא לאזרחי ישראל לצאת להפגנות לנוכח המצב הנורא במדינה. אין שום מצב נורא במדינה".

חתיכת חצוף, מי אתה?

"כבוד נשיא המדינה קורא למרי אזרחי נגד ממשלה נבחרת ושאנשים ילכו לזעוק בכיכרות כי המצב פה בלתי נסבל? אני אגיד לך מה בלתי נסבל אדוני הנשיא, שאתה לא שחקן פוליטי ובתור פוליטיקאי היית תמיד פוליטיקאי כושל ביותר".

בשלב הזה החמירה לינור את הטון ואמרה: "הדבר היחיד שהצלחת להגיע אליו זה משרת שר זוטרה, ובתור נשיא וסמל ישראלי אתה קורא לאזרחי ישראל לצאת לרחובות? על מה? חתיכת חצוף, מי אתה? יש קלפי. רובי ריבלין לא הצליח לראות את הצד המצליח של הקלפי מרוב שהוא כושל, תתבייש".

יצוין כי אמש העלו בגלי צה"ל את דבריה של לינור לרשתות החברתיות, והבוקר הדברים נמחקו, ככל הנראה בהורה ממפקד התחנה.

מגלי צה"ל נמסר: "התבטאויותיה של עירית לינור כלפי נשיא המדינה אינן ראויות וגם האופן שבו נאמרו הדברים. אנו מכבדים, נלחמים ושומרים על חופש הביטוי בגלי צה"ל. ביקורת היא לגיטימית והיא סוד קיומה של עיתונות חופשית, יחד עם זאת יש לשמור על שיח ראוי כמצופה משידור ציבורי."

בינתיים הנשיא התחרט

"אתמול התארחתי בכנס בנושא דמוקרטיה וחינוך במושב שעסק ברשתות חברתיות. דיברתי על הכוח והחשיבות של הרשתות החברתיות בדמוקרטיה אך הוספתי שלעולם הן לא יוכלו לשמש תחליף להשתתפות אזרחית פעילה, במעשים. נתתי דוגמאות שונות מהשנים האחרונות, לכך שהישראלים הוכיחו שהם לא נשארים מאחורי המקלדת ולא מוותרים על כיכרות העיר".

ריבלין ציין כי "למען הסר ספק, ואני אומר זאת בקולי בצורה הברורה ביותר, לא קראתי ולא יעלה על דעתי לקרוא לאזרחי ישראל להצטרף להפגנה זאת או אחרת והדבר לא יעלה על הדעת. אין אלא להצטער שבעת הרגישה הזאת השתמשו בדבריי מחוץ להקשרם על מנת להוסיף שמן למהדורה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
10 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
למה לשבוע? לפטר לאלתר!
הבייתה וקחי את שפטל איתך | 27-12-2017 19:22
מקבלת כסף מהמדינה ויורקת לה בפרצוף? איפה מירי רגב שצריך אותה להגן על מוסדות המדינה?
בושה לתחנה
הענק | 27-12-2017 23:53
למה לא פיטרו את כל קריני השמאל או השעו אותם. יש שמאלנים שדיברו בצורה הרבה יותר גרועה למה להם לא סותמים את הפה. גלי צהל צריכים להביא עוד כמה ימניים שסוף סוף גם ירימו את הרמה והמוראל של העם תתביישו
מצחיק
רר | 27-12-2017 20:40
מצחיק לראות את אלה שיורקים כל היום על נבחרי ימין, אבל כשאומרים מילה וחצי על ריבלין, מגלים שהם שוב צפון קוריאנים
2
אישה כעורה מבחוץ ומבפנים
ברוך שפטרנו | 27-12-2017 19:40
מעוררת בחילה
אתה מעורר בחילה
תתביש | 27-12-2017 23:54
תלמד קצת הסטוריה ןתראה שהיא צודקת במאה אחוז
3
מגיבי השמאל.
אזרח | 27-12-2017 20:23
״זכה״ סרוגים שמגיבי השמאל מצאו פינה נוספת לשפוך את קיאם עם מי שאינו מתיישר עם האג׳נדה ש״אין בילתה״. לדעתם רק את נתניהו ומשפחתו ראוי לבקר ומן ״מצוות השמאל״ לזהם , להסית, להגחיך ולהמריד.
4
היא אמרה דברים נכונים וצודקים
אבי דויד | 27-12-2017 21:03
ריבלין פוליטקאי קטן. צריך למנות נשיא שאינו פוליטקאי
5
עירית אשת לפידות
אאי | 28-12-2017 1:08
חזקי ואימצי
6
עירית לינור כל הכבוד מחזקים אותך
מורביטון בעמ | 28-12-2017 3:21
סוף סוף מישהו אומר לנשיא האפס , שעמו סחר בטרור , מה הוא ומי הוא , עליו נאמר איך הפשפש עלה למעלה , נקמן מגלומן ופטפטן כרוני , מפטפט את עצמו לדעת , לא מבין כמה הוא נלעג ולכל המלעיזים על עירית לינור , עוד אפסים שאלה הכלים שיש להם להתמודד עם האמת המרה על נשיאנו , וחוץ מזה שפטל הוא גדול וישאר עוד שנים רבות כעצם בגרונם של השמאל הבולשביקי
7
כל הכבוד לה
מס 3חרבונה | 28-12-2017 9:43
אשת אמת