ארקיע בחרה: האמנים הישראלים שיזכו למטוס חדש בשמם

בקרוב בשמי הארץ: חברת ארקיע בחרה לקרוא למטוסים החדשים שלה על שם אבני דרך בתרבות הישראלית, מתוך הערכה והוקרה על פועלם. אז לאיזה יעד תוכלו לטוס בשושנה דמארי? 

מי הם האמנים הישראלים שיזכו למטוס על שמם?
  בקרוב נטוס באריק איינשטיין? (צילום: שטארסטוק)

לרגל חגיגות קבלת מטוסים חדשים, החליטה חברת 'ארקיע' לפתוח במסורת חדשה ולקרוא למטוסים על שם אבני דרך בתרבות הישראלית, מתוך הערכה והוקרה על פועלם.

לפתיחת המסורת בחרה ארקיע לקרוא למטוס החדש שלה על שם הזמרת שושנה דמארי, זאת לאחר שלפני כחודש ערכה הצבעה בעמוד הפייסבוק הרשמי של החברה וביקשה מהגולשים להצביע לאמן שעל שמו ירצו לקרוא את המטוס החדש. בין ההצעות עלו שמות האמנים: אהוד מנור, שושנה דמארי, יפה ירקוני, עוזי חיטמן וישראל פוליאקוב. על אף שרוב הגולשים בחרו בעוזי חיטמן המנוח, החליטו ארקיע לקרוא למטוס החדש שלה מדגם E195 על שם שושנה דמארי.

"שושנה דמארי הייתה אחת האומניות הבולטות והיא מייצגת את התרבות הישראלית האותנטית" הסביר יו"ר ארקיע אבי נקש את בחירתו בשמה. "למטוסים אחרים קראנו על שם אבני דרך בתרבות הישראלית: אריק איינשטיין ונעמי שמר ואני מקווה להמשיך במסורת זו בציון שמות של אומנים בולטים גם למטוסי האיירבס החדשים האמורים להצטרף לצי מטוסי ארקיע בחודשים הקרובים".

המטוס הסילוני על שמה של שושנה דמארי, מכיל 123 מושבים וצפוי לפעול בקו שדה דב-אילת. כמו כן בחודשים הקרובים יצטרפו אליו 2 מטוסי איירבס NEO 321 LR.

מנכ"ל קבוצת ארקיע ניר דגן מסר: "המטוס החדש נרכש על ידנו בהליך מהיר על מנת להיערך לתגבור דרמטי של פעילות ארקיע בקו שדה דב-אילת. להערכתנו, אם תאשר הממונה על ההגבלים העסקיים את מיזוג אל-על וישראייר – תפסיק החברה הממוזגת את פעילותה בקו לאילת – פעילות שצומצמה על ידה משמעותית מאז תחילת המו"מ על המיזוג. לשם כך החלטנו להיערך מבעוד מועד על מנת לספק את הביקושים של הציבור הישראלי, תושבי אילת וגורמי התיירות בין שדה דב לאילת".

 

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע