אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

תושבים בת"א דורשים הסרת פרסומת של אגודת 'אפרת'

מספר ארגוני נשים, פנו בשבוע שעבר לראש עירית ת"א, רון חולדאי בדרישה להסיר את הפרסומת של אגודת 'אפרת' הקורא לנשים שלא לבצע הפלות. "השלט פוגע בזכות האישה על גופה ולכן יש להסירו" כתבו הפונים וכינו את המודעה כ"הטפה קיצונית ומיסיונרית נגד הפסקת היריון".

תושבים בת"א דורשים הסרת פרסומת של אגודת 'אפרת'
  המודעה שעצבנה את התל אביבים (אגודת אפרת)

תושבים בת"א נגד הקמפיין של אגודת אפרת.

בשבוע שעבר פנו כ-60 תושבות ותושבים מת"א, ביחד עם ארגון ויצ"ו וארגוני נשים נוספים, לראש העירייה, רון חולדאי, בדרישה להסיר שלט פרסומת של אגודת 'אפרת'. כך מפרסם המקומון "זמן תל אביב".

השלט הענק מכסה קיר של בניין בן 6 קומות והוא מוצב בחודשיים האחרונים מול הסינרמה כשהוא פונה לעבר נתיבי איילון דרומה.

על השלט מופיעה דמות של אישה הנראית עצובה, כשמתחתיה נכתב: "הצער והחרטה על ההפלה שעשיתי מלווים אותי יום-יום. אל תתני שזה יקרה גם לך. פני ל'אפרת'".

מכתב טוענים החותמים, כי המודעה היא "הטפה קיצונית ומיסיונרית נגד הפסקת היריון". וציינים כי כי השלט פוגע בזכות האישה על גופה ועל כן יש להסירו.

אחת מיוזמת המכתב, שרון אורשלימי, אומרת "המניפולציה הזו על מי שכבר החליטה להפיל היא פשוט לא במקום. אני מכירה את הטענות על חופש הביטוי ואומרים לי שאני צריכה לצאת בקמפיין נגדי, אבל לי אין כסף לפרסומות ענק על איילון ולכן הדרך שלי היא לנסות למזער את הנזק".

המודעה של אגודת 'אפרת'

המודעה היא רפואה מונעת

מאגודת "אפרת" לא מתרגשים מהפניה: "הטענות מגוחכות. המודעה היא רפואה מונעת. כמו שיש אזהרות נגד סמים, אלכוהוליזם, עישון ותאונות דרכים בכל כלי התקשורת, המזהירים מפניהם בצורה בוטה, באופן שיכול לפגוע, אך לא בגלל זה צריך להימנע מלהזהיר אחרים, כך גם בעניין ההפלות."

"מאז פרסום שלט זה ושלטים אחרים, הגיעו אלינו פניות מנשים צעירות רבות שאמרו לנו שהן מצטערות על ההפלה שביצעו."

עיריית תל אביב מסרה בתגובה: "הפנייה התקבלה בלשכת ראש העיר והועברה לבדיקת היועץ המשפטי לעירייה. העירייה מקפידה לאפשר חופש ביטוי כחלק מערכיה הפלורליסטיים של העיר".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו