פציעות אצל טניסאי הצמרת – מי אופטימי ומי פאסימי

אם חשבתם שהמעבר לשנה החדשה משמעו שהטניסאים שמו את הפציעות מאחוריהם, טעיתם. רבים מהם עדיין נאבקים לשוב לכושר משחק, ובהחלט יכול להיות שחלק מטניסאי הצמרת יאלצו להחמיץ את אליפות אוסטרליה

פציעות אצל טניסאי הצמרת - מי אופטימי ומי פאסימי
  תחילת העונה היא קריטית עבור דג'וקוביץ'. צילום: שאטרסטוק

מחוץ למגרשים

שנת 2017 הייתה שנה רווייה בפציעות עבור טניסאי הצמרת. למעשה, כמעט כל שחקן בצמרת הגבוהה סבל מפציעות במידה כזאת או אחרת, החל מרוג'ר פדרר שסבל מפציעה מינורית בגב, רפאל נדאל שסיים את העונה עם פציעה חוזרת ונשנית בברך, ועד לנובאק דג'וקוביץ', אנדי מארי, סטאן ואוורינקה, קיי נישיקורי ומילוש ראוניץ' שבילו כולם תקופות ארוכות מחוץ למגרשים.

אם חשבתם שהמעבר לשנה החדשה משמעו שהטניסאים שמו את הפציעות מאחוריהם, טעיתם. רבים מהם עדיין נאבקים לשוב לכושר משחק, ובהחלט יכול להיות שחלק מטניסאי הצמרת יאלצו להחמיץ את אליפות אוסטרליה.

שובו של דג'וקוביץ'

זה כרגע הסטטוס של הטניסאים הבכירים המתאוששים מפציעות, ככל הידוע לי:

נובאק דג'וקוביץ' ורוג'ר פדרר מתאמנים שניהם בדובאי, כדי להתרגל לתנאי מזג האוויר הקשים באוסטרליה.

מבין הפצועים השונים, עושה רושם שדג'וקוביץ' מתאושש בצורה המיטבית ביותר, ואין חדשות כלשהן שרומזות על כך שההכנות שלו אינן מיטביות.

תחילת העונה היא קריטית עבור דג'וקוביץ'. הוא מגן על תואר בדוחא כבר בשבוע הראשון של העונה, ואם לא יצליח לזכות בטורניר גם השנה, הוא ידרדר מהמקום ה-12 בדירוג העולמי, ויוכל לפגוש את פדרר, נדאל, סאשה זברב או גריגור דימיטרוב כבר בסיבוב הרביעי באליפות אוסטרליה.

דג'וקוביץ' יפתח את העונה בטורניר הראווה באבו-דאבי כבר ביום ו' הקרוב. יתר המשתתפים בטורניר הם דומיניק תים, פאבלו קארניו בוסטה, קווין אנדרסון, רוברטו באוטיסטה אגוט ואנדריי רובלב.

האם מארי יצליח לחזור למיטבו אי פעם? צילום: שאטרסטוק

אנדי מארי – יצליח לחזור?

לפי התכניות, אנדי מארי אמור היה להגיע לאוסטרליה זה מכבר במסגרת מחנה האימונים שלו. מארי, שנראה דיי רע במהלך משחק הראווה שלו מול פדרר בסקוטלנד בחודש שעבר, נאלץ להימנע מלהגיע לאוסטרליה בינתיים, ונראה שההתאוששות מהפציעה בירך קשה עליו.

אם אכן מדובר בפציעה כרונית קשה, ישנו ספק של ממש האם מארי יצליח לחזור למיטבו אי פעם. נקווה לחדשות טובות בעניין הזה.

אם לא די בכך, מארי מגן על נקודות כבר בשבוע הראשון של העונה גם הוא, בעקבות ההעפלה לגמר בדוחא בשנה שעברה. אם לא יגן עליהן, הוא יגיע לאליפות אוסטרליה כשהוא מדורג מחוץ ל-16 הראשונים בדירוג העולמי, ועשוי לפגוש את פדרר, נדאל ויתר השמנה והסלתה כבר בסיבוב השלישי במלבורן.

בזמן לאליפות אוסטרליה

טורניר הראווה המסורתי באבו-דאבי, אליו מגיעים לרוב שועי עולם, יאלץ להסתדר השנה בלי רפאל נדאל, סטאן ואוורינקה ומילוש ראוניץ'. השלושה פרשו כולם מהטורניר, שיפתח ביום ה' הקרוב.

נדאל מתאושש עדיין מהפציעה שלו בברך. המסרים שמגיעים מהצוות שלו הם שנדאל צפוי להיות מוכן בזמן לאליפות אוסטרליה, אך כמובן שבמקרה של הברך המפורסמת ביותר בעולם הטניס, לעולם אין לדעת מה מצבה האמיתי.

ראוניץ' מתאמן כיום במלבורן, ונראה שהפרישה שלו מאבו-דאבי היא בשל שיקולי לו"ז ונוחות. הוא אמור לשחק בבריסביין יחד עם נדאל, מארי ודימיטרוב.

ואוורינקה, שמתאושש משני ניתוחים בברך, חזר להתאמן בתחילת נובמבר, ועדיין יש ספק האם יהיה מוכן בזמן לאליפות אוסטרליה.

לבסוף, קיי נישיקורי פרש מטורניר ההכנה בבריסביין. הסמוראי מתאושש מפציעה בפרק כף ידו, ונראה שההתאוששות אינה מהירה במיוחד. כרגע, נישיקורי הוא המועמד הבכיר ביותר לפספס את אליפות אוסטרליה כליל.

הכותב: נמרוד דרור, מנהל  דף הפייסבוק "נמרוד כותב על טניס", עדכונים, חדשות ופרשנויות מעולם הטניס

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע