ישראל הודיעה על פרישה מארגון אונסק"ו

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הורה לשגריר ישראל באונסק"ו, כרמל שאמה הכהן, להודיע על פרישה מהארגון של האו"ם: "שיאים של צביעות, הסתה ושקרים נגד ישראל והעם היהודי"

ישראל הודיעה על פרישה מארגון אונסק"ו
  (צילום: Kobi Gideon / FLASH90)

מצטרפים לארצות הברית.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הורה לשגריר ישראל באונסק"ו, כרמל שאמה הכהן, להוציא הודעה רשמית לפיה ישראל פורשת מארגון המדע, החינוך והתרבות של האו"ם- אונסק"ו.

החלטת נתניהו מגיעה לאחר שהאו"ם הצביע נגד החלטת הנשיא טראמפ להכיר בירושלים כבירת ישראל וכחודש וחצי לאחר שאונסק"ו הצביע שמערת המכפלה הוא אתר מורשת פלסטיני.

משמעות החלטת נתניהו היא כי ראש הממשלה קיבל את המלצת משלחת ישראל לאונסק"ו, למרות שבכירים במשרד החוץ התנגדו לעזיבה.

לדברי השגריר כרמל שאמה הכהן: "אונסק"ו בהובלת מדינות ערב ושאר מדוכאי, מתוסכלי וחשוכי העולם שבר שיאים של צביעות, הסתה ושקרים נגד ישראל והעם היהודי, תוך שהוא מזהם את ערכי היסוד הנאצלים שלו בפוליטיזציה ובטרור מדיני שגבל לעיתים באנטישמיות".

עוד הוסיף שאמה הכהן כי "מדינת ישראל והעם היהודי אמורים להיות הראשונים לתרום לארגון והאחרונים לעזוב, אך בתיאטרון האבסורד של אונסק"ו מדינות שאין להן קשר למדע, חינוך ותרבות הפכו את הארגון החשוב הזה לפושט רגל מקצועית, תקציבית ותדמיתית כך שלמדינות מתוקנות ושפויות אין מה למצוא בו".

"בדיוק כמו שלכל החלטות הארגון לא הייתה שום השפעה שלילית על ריבונותנו בירושלים בירתינו ולא על הקשר ההיסטורי של העם היהודי לעיר בכלל ולחלק העתיק שבה בפרט, ההתקפות השפלות והמלחמה שישראל החזירה העירו וגייסו את יהודי כל העולם ובראשם יהדות ארה"ב עד להכרזה ההיסטורית של הנשיא טראמפ".

"ההחלטות נגד ישראל לא יפגעו לעולם בקשר ובמחויבות של מדינת ישראל וכל יהודי לערכי החינוך, התרבות והמדע ולכן ממשלת ישראל לא טורקת את הדלת אלא מזמינה את הנהגת הארגון החדשה יחד עם המדינות השפויות להפסיק לפחד מאותה כנופייה שהשתלטה על הארגון".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
4 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
עכשיו צריך לפרוש מהאו"ם
חוצפה | 23-12-2017 19:20
אחר כך נפרוש משאר הגופים.
גם לפרוש מהיורוליג והמונדיאל!
זאת ועוד | 23-12-2017 19:33
לפרוש!
2
ארגון מושחת
צודק | 23-12-2017 20:54
צריך לצאת ולהפגין נגד השחיתות
3
ישראל מפחידה
רננה | 24-12-2017 6:16
העולם ממש מפח מפרישת ישראל מאונסקו כנראה שהם יסגרו את אונסקו הכל שטויות ראינו באום מה היו תוצאות של ההצבעה עוד שלוש שנים ויהיה לאמריקה נשיא חדש עם פוליטקה חדשה