אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

לראשונה אחרי 20 שנה, הרב מלמד עלה להר הבית

הרב אליעזר מלמד רב הישוב הר ברכה, עלה הבוקר להר הבית, לאחר קרוב לעשרים שנה שנמנע מכך. הבוקר הוא הגיע להר בלי פרסום מראש ולא זוהה על ידי שוטרי המקום

לראשונה אחרי 20 שנה, הרב מלמד עלה להר הבית
  הרב מלמד בהר הבית (צילום: מטה ארגוני המקדש)

הרב אליעזר מלמד רב הישוב הר ברכה, ומחבר סדרת הספרים 'פניני הלכה' עלה הבוקר (ה') להר הבית, לאחר קרוב לעשרים שנה שנמנע מכך.

בארגוני המקדש מספרים כי בשנים האחרונות התקרב הרב מלמד מאוד לתהליך השיבה להר הבית. הרב כתב ומסר על כך שיעורים רבים, ועודד את תלמידיו ובני קהילתו לעלות וליטול חלק בגאולת המקום וקירוב שיבת המקדש. קריאותיו של הרב מלמד זכו לקשב רב ועליות היישוב והישיבה שלו הם מן הגדולות שבעליות להר הבית.

במאמריו נימק הרב מלמד "שלוש סיבות עיקריות למה מותר ונכון לעלות להר הבית בטהרה: א) העדויות הרבות על כך שבמשך יותר מאלף שנים לאחר החורבן, גדולי ישראל נהגו להתפלל על הר הבית.

ב) במשך כשלוש מאות שנה יהודים לא הורשו לעלות להר הבית, עד שהתעורר ספק היכן הוא מקום המקדש (ששטחו פחות מעשרה אחוזים ממתחם הר הבית). אולם בעקבות שחרור הר הבית, יכלו לשוב ולמדוד את השטחים ולקבוע בוודאות היכן היה מקום המקדש, וממילא היכן מותר לעלות בטהרה. ג) האיום על הריבונות היהודית בהר הבית".

הבטיח בשמחת תורה לעלות עד חנוכה

בחג שמחת תורה האחרון הודיע הרב כי הוא מתכוון להגשים את תקוותו לעלות בעצמו להר הבית בחנוכה. אולם בשל לחצים שונים דחה הרב את עלייתו. היום נצפה הרב מלמד בהר הבית בהפתעה לעיניהם של כמה מהעולים לשם כהלכה, לאחר שעלה בצנעה ובענוותנות ולא זוהה על ידי שוטרי המקום.

דובר מטה ארגוני המקדש אסף פריד ברך בהתרגשות גדולה על הצטרפות הרב מלמד לשורות המתרחבות של העולים להר הבית. "גאולת ההר ושיבת המקדש קיבלו היום חיזוק רב מאוד בעליית הרב מלמד" אומר פריד.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
יישר כח לרב - נאה דורש ונאה מקיים
מאיר | 21-12-2017 17:19
הגיע הזמן שכל העם יעלה וידרוש מממשלת ישראל לחדש את ריבונותה דה פקטו בהר הבית.
2
גאווה
נתנאל | 21-12-2017 19:05
אשריינו שזכינו שגאולת ישראל מתעצמת על ידי גדולי ישראל
3
הוא כבר ירד מההר או שהוא עוד שם ?
מח ז | 21-12-2017 19:55
לא מכיר
4
במחילה: מי זה ?
חיים | 22-12-2017 12:46
מעולם לא שמעתי עליו האם גילה תגלית חשובה? האם מצא תרופה למחלה?
5
איסור כרתר
ישראל | 24-12-2017 11:38
למה אתם מפרסמים את מי שהתייב כרת מחמת עלייתו להר הבית
כרת פוליטי. לא מפחיד יר"ש.
בוריס' כרשינא. | 03-03-2018 20:37
חטחט