אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

גלריה: פתיחת שנת הלימודים תשע"ב ברחבי הארץ

ראש הממשלה ושר החינוך פתחו את שנת הלימודים במגדל העמק, השר הרשקוביץ והשר שלום חנכו את האולפנה בגבעת שמואל. ח"כ אורלב פתח בבית שמש, חנך את בית הספר היסודי החדש בגבעת מרדכי והמשיך לגני הילדים במגרון. מנהל החמ"ד אברהם ליפשיץ ירד לחזק את הדרום.

גלריה: פתיחת שנת הלימודים תשע"ב ברחבי הארץ
  פתיחת שנת הלימודים בגבעת שמואל (משה בנימין)

פתיחת שנת הלימודים תשע"ב במוסדות החינוך ברחבי הארץ.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר החינוך גדעון סער, ביקרו יחד  בבית הספר "נופים" במגדל העמק.

ראש הממשלה אמר במהלך הביקור כי ניתן להרגיש את השינוי במערכת החינוך. "כבר לפני עשר שנים היה לי חזון להעביר רפורמה כוללת במערכת החינוך, המושתתת על ציונות ומצוינות. את השינוי שהעבירה הממשלה הזו ניתן כבר לראות בשטח ולשם כך הושקעו כספים רבים."

"אנו מעודדים ומתגמלים את המורים על מנת שידעו להוציא את המיטב מכל תלמיד ותלמידה. השינוי בחינוך הוא אשר יבטיח את עתיד המדינה ואת שוויון ההזדמנויות".

שר החינוך, גדעון סער, ציין כי, "אנחנו פותחים שנה שלישית, בצורה תקינה ומסודרת. יש לנו את הילדים הכי טובים בעולם, אין סיבה שלא נשאף הכי גבוה. הממשלה הנוכחית משקיעה בחינוך בפועל, בכל שכבות הגיל, מהגיל הרך ועד להשכלה הגבוהה. השקעה בחינוך היא השקעה בעתיד של כולנו."

ראש הממשלה ושר החינוך במגדל העמק (ששון תירם)

ראויים לשבח

המשנה לראש הממשלה, סילבן שלום הגיע יחד עם שר המדע הרב דניאל הרשקוביץ, לפתיחת שנת הלימודים באולפנת גבעת שמואל.

השר שלום שוחח עם בנות האולפנה ואמר להן כי הנוער של הציונות הדתית הוא נוער איכותי שתורם למדינת ומתייצב הכן לכל משימה.

"אני פוגש את בני הציונות הדתית במעשה ההתיישבות המפואר בנגב ובגליל, אני רואה את החיילים ובנות השירות הלאומי נוטלים על הכתפיים את עול הביטחון והחברה ואני רואה התלהבות, אמונה במדינה ובצדקת הדרך. אין ספק שזהו תוצר מובהק של מערכת החינוך הציונית דתית והיא ראויה על כך לכל שבח"

השר הרשקוביץ שביקר בששה מוסדות חינוך בגבעת שמואל ולאחר מכן פנה למדרשיית נועם בכפר סבא. "לחינוכם של ילדי ישראל יש השפעה מכריעה על עתידה של המדינה, והעיר גבעת שמואל היא מופת למצוינות בכל התחומים ובפרט בחינוך." אמר השר.

השר שלום והשר הרשקוביץ בגבעת שמואל (משה בנימין)

מחזקים את החינוך בגבעת מרדכי

חבר הכנסת זבולון אורלב פתח את היום בבית הספר "אורות בנות" בבית שמש, ולאחר מכן נסע לחנוך את בית הספר היסודי בגבעת מרדכי בירושלים.

כפי שפרסמנו ב'סרוגים', פתיחת בית הספר נתקלה בקשיים מצד העיריה ורק בהתערבותם של ח"כ אורלב, סגן ראש העיר, דוד הדרי ויועצת ראש הממשלה פרח לרנר, נפתח בית הספר.

אחרי עיכובים רבים, נפתח בית הספר נפתח בתוך קמפוס 'מכון לב' של בית הספר לטכנולוגיה. מהנהלת המכון נמסר כי היא שמחה לקחת חלק ולהיות שותפה בחיזוק החינוך הציוני הדתי בירושלים, בכלל ובגבעת מרדכי בפרט.

אורלב וברקת בבית הספר בגבעת מרדכי (מכון לב)

מ'מכון לב' המשיך אורלב למגרון, שם השתתף בפתיחת שנת הלימודים בגני הילדים בישוב, יחד עם ראש המועצה אבי רואה ועוזרו רוני שניר. אורלב שמע את הילדים שרים ואת שמות כל ילד וילד וכן קיבל מתנת הוקרה מילדי הגנים.

בתום הביקור נפגש אורלב גם עם ראשי הישוב ודן איתם על סכנת שלושת הבתים שרוצים להרוס במהלך חודש ספטמבר, ועל עתיד הישוב כולו שכידוע יש החלטה להרוס אותו עד סוף מרץ 2012.

אורלב בגן ילדים במגרון (ועד מתיישבי בנימין)

ליפשיץ ירד דרומה

בעקבות גל הטרור האחרון והמתקפה על ערי הדרום, החליט יו"ר החמ"ד ד"ר אברהם ליפשיץ לפתוח את שנת הלימודים החדשה עם צוותו באופקים, לביקור הצטרף מנהל מחוז דרום בחמ"ד הרב מאיר סבג.

במהלך הביקור העביר ד"ר אברהם ליפשיץ שיחה לתלמידי הישיבה התיכונית המקומית, ואמר "מערכת החינוך כולה קיבלה כוחות מעמידתכם הנחושה מול התקפת הטילים על ערי הדרום בחופשת הקיץ, אנחנו מברכים אתכם  ומתברכים מימכם ומקבלים מימכם כוחות מרובים".

ליפשיץ סיים את דבריו בכך שאיחל לתלמידים שנת לימודים שקטה ומוצלחת.  לאחר מכן הצטרף ליפשיץ,  לטקס פתיחת השנה בביה"ס היסודי "מורשת ישורון".

ליפשיץ באופקים (מנהל החמ"ד)

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו