אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"חוסר אמינות": ערוץ 20 פורש מועדת המדרוג

יממה לאחר האיום בהחזרת הרישיון, ערוץ 20 פורש ממדידת הרייטינג, בשל טענה כי מדגם הפאנל מתאפיין בתת-ייצוג של סרוגים ולכן נותן לערוץ נתונים נמוכים הפוגעים בו כלכלית

"חוסר אמינות": ערוץ 20 פורש מועדת המדרוג
  פורש ממדידת הרייטינג. ערוץ 20

יממה לאחר האיום בהחזרת הרישיון, ערוץ 20 מודיע על פרישה מועדת המדרוג המודדת את הרייטינג של ערוצי הטלוויזיה.

במכתב שהעביר מנכ"ל ערוץ 20, שכי פרנץ, למנכ"ל הוועדה הישראלית למדרוג שמואל שם טוב, נכתב: "ערוץ 20 הלין לא אחת בפניך ובפני גורמים רלוונטיים נוספים, על כי הוועדה הישראלית למדרוג בראשותך, אינה עומדת בדרישת הממונה על ההגבלים העסקיים, וחוטאת למטרתה, לקיים מדידה של צריכת אמצעי התקשורת בישראל, באופן יעיל, מדויק, אמין ואובייקטיבי".

עוד פורטו טענות רבות שהעלה ערוץ 20 בפני הוועדה לאורך שלוש השנים האחרונות, כאשר בראשן העובדה שמדגם הפאנל מתאפיין בתת-ייצוג של מיעוטים, לרבות דתיים, "באופן הפוגע במדידת שיעורי הצפייה של הערוץ ובכך פוגע פגיעה בלתי מידתית בהיתכנותו הכלכלית. מציאות מתמשכת זו, שבה שיעורי הצפייה המתפרסמים – על פיהם נמכרים זמני הפרסום – אינם משקפים את המצב בפועל, פגעה בהפעלתו של הערוץ".

קיים חוסר אמינות של הנתונים

עוד צוין במכתב: "כערוץ ייעודי, ערוץ 20 סובל מהיותו מיעוט בוועדה, הנשלטת על ידי גופי השידור הגדולים, ואין באפשרותו להעלות כל הצעה, שכן היא מיד נפסלת על-ידי הרוב החזק. כראיה לכך, ניסיונותיו של הערוץ לשנות ולהשפיע על המכרז למפעיל החדש של הפאנל, ובעיקר לעניין שינוי שיטת הטכנולוגיה באמצעות המפעיל במכרז החדש, עלו בתוהו".

לסיכום נכתב: "קיים חוסר אמינות של הנתונים, חוסר שוויון בין משתתפי הוועדה וחוסר רצון או יכולת של מנהליה להביא לשינוי אמיתי ולהפעיל את הוועדה על-פי ייעודה. התנהלות זו פוגעת בהמשך קיומו של הערוץ, ומהווה חלק משמעותי בהחלטה על סגירתו. לפיכך אנו מפסיקים את חברותנו בוועדה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
מי שלא יודע לרקוד אומר שהרצפה עקומה
יואב | 20-12-2017 19:28
0.5% רייטינג במקרה הטוב. הצופים הם קרובי משפלה ועוד כמה מקורבים.
אתה לא מבין כנראה כלום במדרוג.... המדידה היום נעשית בשיטות שהתאימו לשנות ה80-90
שוקי | 15-05-2018 11:03
המדידה היום נעשית בשיטות שהתאימו לשנות ה80-90... יפעת תקשורת וחברות מדיה פרטיות לא שמות על טי ג'י אי... והולכות למדידות הפרטיות.
2
הקוזאק הנגזל
חולם | 20-12-2017 20:13
ערוץ שקיבל זכיון לשדורי מורשת משדר חדשות. אין לא צופים. ועוד מעיזים להתלונן?
3
חבל כל כך
דביר | 21-12-2017 14:07
עד שהיה ערוץ ישר, ששידר טכניים ערכיים וערך סרטים על גדולי ישראל. במציאות של שידורי טלוויזיה שמאלניים, חבל שהוא צריך להיסגר. הלוואי שתקום להם ישועה, ע"י איזה תורם גדול שישאיר את הערוץ. בעבורנו הצופים זה הפסד גדול שהערוץ נסגר
הערוץ היחידי שאני רואה חוץ מפוקס ניוז
סתםאחד | 25-12-2017 3:59
אם יסגרו אותו עוד תצמח מזה טובה כי הזעם יהיה גדול מאוד.
הבעייה היא שאין צופים
שוק חופשי | 24-12-2017 20:16
ואז אין כסף מפרסומות ואז הבעלים מפסיד כסף ואז סוגרים