אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

איזה ח"כ הוא שיאן הנוכחות בכנסת, ומי במקום האחרון?

אורי מקלב, מיכאל מלכיאלי ורועי פולקמן הם 3 הח"כים שנכחו במספר השעות הגבוה ביותר בכנסת ב- 2017. בין המקומות האחרונים: יאיר לפיד ולאחריו ציפי לבני, כך מפרסם היום אתר 'מאה ימים של שקיפות'

איזה ח"כ הוא שיאן הנוכחות בכנסת, ומי במקום האחרון?
  נוכחות דלה של שרים במשכן (קרדיט: פלאש 90)

אורי מקלב, מיכאל מלכיאלי ורועי פולקמן הם שלושת הח"כים שנכחו במספר השעות הגבוה ביותר בכנסת לשנת 2017. בין המקומות האחרונים נמצאים יאיר לפיד ולאחריו ציפי לבני, כך מפרסם היום (שני) אתר מאה ימים של שקיפות.

גם מרבית משרי הממשלה מצאו עצמם בתחתית טבלה עם הזמנים הנמוכים ביותר: ציפי חוטובלי, אופיר אקוניס וישראל כץ כשכל אחד מהם עומד על פחות מ-300 שעות.

אולם נציין, כי לשרים וסגניהם ישנן מספר לשכות בנוסף למשרדים עליהם הם אחראים, וכי עבודתם לא מתבצעת רק מהמשכן עצמו, זאת בשונה משאר חברי הכסת שלהם זו הלשכה המרכזית.

את המקורבים לח"כ אורי מקלב שנבחר לשיאן הנוכחות בכנסת עם מעל ל-1616 שעות עבודה בשנת 2017, הדבר לא הפתיע. אחד מהעיתונאים המסקרים את המגזר החרדי כתב בחשבון הטוויטר שלו: "אפשר לקבל חום רק ממבט חטוף בסדר יומו של ח"כ מקלב, האיש שנבחר לציר הצעיר ביותר בפריימריז באגודה בשנת תשל"ו. שיאן הנוכחות בכנסת הוא גם גבאי "חניכי" ברמות ד', מביא כל יום אוכל מהבית לכנסת, עורך קניות לשבת בעצמו וחזן בימים נוראים".

במקום השני זכה במעמד ח"כ מיכאל מלכיאלי (ש"ס) עם 1225 שעות וח"כ רועי פולקמן (כולנו) עם 1212 שעות במקום השלישי, אחריו חברה נוספת מרשימתו של כחלון, רחל עזריה.

השרים נפתלי בנט ואיילת שקד עם סה"כ 300 שעות במשכן

ח"כ מוטי יוגב  סוגר את מקומו בחמישייה הראשונה עם 983 שעות, כשהרבה אחריו נמצאים חבריו לסיעה מהבית היהודי צמודים במספר- שולי מועלם ובצלאל סמוטריץ' עם 840-1 שעות. למטה יותר מצאנו את סגן השר אלי בן דהן עם 600 שעות ואת השרים נפתלי בנט ואיילת שקד עם 300 שעות במשכן.

ברשימת החכי"ם החרדים: יעקב מרגי עם 905, יואב בן צור 901, מנחם מוזס 882, ישראל אייכלר 754, יעקב אשר 726, משה גפני 694, יצחק וקנין 685, דוד אזולאי 351, יעקב ליצמן 273, יצחק כהן 258 ומשולם נהרי, שפרש בשנת 2016 בהתאם לחוק הנורווגי וחזר בספטמבר השנה, עם 100 שעות.

מי שחותם את הרשימה, הוא ראש הממשלה בנימין נתניהו שנכח השנה בכנסת 121 שעות ו – 43 שעות, אולם מתפקד כשר החוץ מה שמצריח טיסות מרובות לחו"ל למען ניהולה התקין של המדינה.

צריך לדעת כי אין לראות בנתונים הללו הערכות סופיות שעל פיהן נקבעת עבודתם הנמרצת של מרבית מחברי הכנסת, אולם נותן מושג יחסי לגבי תפקידם של נבחרי הציבור – לחוקק ולפקח על עבודת הממשלה, ומן הראוי שיעשו זאת, איך לא- במשכן הכנסת.

 

 

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו