הרב שרלו, אל תתעלם מההשלכות של מעשיך

דברי הרב שרלו רק מראים לנו את ההצלחה האדירה של המהלך הפוליטי המחוכם הזה שיזמו אדריכלי השמאל. הם הפכו לעובדה מוגמרת את היותה של ממשלת הימין והעומד בראשה למושחתת, על אף שהדברים כלל לא הוכחו

הרב שרלו, אל תתעלם מההשלכות של מעשיך
  הרב יובל שרלו (ישיבת ההסדר אורות שאול)

צדיק אמיתי

הרב יובל שרלו הוא צדיק אמיתי, אין לי בכך כל ספק. כאשר הוא כותב שיש לו אמונה עמוקה ברוח האדם הישר, ורצון לומר בנקיות את מה שהוא חושב ללא שיקולים פוליטיים, אני מאמין לו שכך הוא רואה את המציאות.

אך למרות כל זאת, אני חושב שיש הכרח להאיר נקודה משמעותית לאור הדברים.

בין דבריו כותב הרב שרלו: "כאמור, אין לי כל ספק שחלק ממניעי הפגנות אלה אינו טהור. ברם, אני מעריך כי בין הבאים להפגנות אלה יש רוב מוחלט של אנשים טובים שמסוגלים להתעלות מעל השבטיות, ועל אף שלרובם יש עמדות שונות באופן מהותי מאלה שלי וחברי – הם מוכנים לפעול לפי כללי החברה הדמוקרטית בעלת תרבות המחלוקת היהודית".

הוויכוח האידאולוגי הראשון באנושות התרחש בין שני אחים. הפסוק כותב: "ויהי בהיותם בשדה, ויקם קין אל הבל אחיו ויהרגהו", ועל זה אומר המדרש: "מלמד שהיה (קין) נתון תחתיו (תחת הבל), אמר לו שנינו בעולם, מה אתה הולך ואומר לאבא (אם תהרגני), נתמלא עליו רחמים, מיד עמד עליו והרגו".

הרב אשכנזי זצ"ל הסביר עפ"י המדרש שחטאו של הבל היה שחשב שעולם הערכים שלו הוא גם עולם הערכים של קין, ועל פי ההסתכלות הזו פעל במציאות. על הבל הוטל תפקיד המחנך, הרועה, הוא היה אמור לצפות את הנולד, ולכן עונשו גדול יותר, הוא נהרג, כי שגגת תלמוד עולה זדון.

כשתמימות הופכת למסוכנת

התמימות הטהורה והראייה האופטימית של אנשים כמו הרב שרלו היא מעלה אצל אדם פרטי, אבל היא הופכת מסוכנת והרת אסון, כאשר מחנך בעל מעמד ציבורי מנסה ליישם אותה במגרש הפוליטי.

מטרת ההפגנות שמארגנים אלדד יניב וחבריו אינה להילחם בשחיתות, היא לעולם לא הייתה. מטרתן היא אחת, להחליף את שלטון הימין בדרך לא דמוקרטית. אחרי כישלון גוש השמאל בבחירות, וההבנה שבמישור האידאולוגי כבר לא לשנות את דעת הקהל, החליטו אדריכלי השמאל שיש להסיט את המאבק מהזירה האידאולוגית לזירה האישית, ולבצע דה – לגיטימציה לנבחרים עצמם. הדבר נאמר במפורש בהתבטאויות פומביות רבות של אנשי השמאל והוכח עשרות פעמים מעל במות רבות.

הוכחה שהשמאל הצליח

דברי הרב שרלו רק מראים לנו את ההצלחה האדירה של המהלך הפוליטי המחוכם הזה שיזמו אדריכלי השמאל. הם הפכו לעובדה מוגמרת את היותה של ממשלת הימין והעומד בראשה למושחתת, על אף שהדברים כלל לא הוכחו.

גם אם לרב שרלו חשוב מאוד בתור אדם פרטי וכיהודי מאמין להביע מחאה כלפי עוולות כמו שחיתות, הוא איננו יכול, ואף אסור לו להתעלם מהמשמעות הפוליטית של מעשיו. כאשר הרב שרלו יעמוד על הבמה בתל אביב הוא לא יעמוד שם כאדם פרטי. הוא יעמוד שם כנציגה של הציונות הדתית, הנותן לגיטימציה לרדיפה הפוליטית כנגד מנהיגי של הציבור שלו.

איך מצפה הרב שרלו להילחם בשחיתות השלטונית בעומדו על אותה במה עם אדם שהעיד על עצמו כי "אני חושב שבעתיד המאוד לא רחוק יכניסו אנשים לכלא על דברים שאני עשיתי… יש הון ויש שלטון ומישהו צריך לחבר ביניהם. אני הייתי הכבל שמחבר ביניהם". האם זהו האדם שהרב שרלו רואה בו חבר ורע למלחמה בשחיתות?

למה הוא לא מגנה את הרדיפה נגד אנשי ימין?

אם לרב שרלו באמת חשובה הדמוקרטיה וערכיה, הייתי מצפה שיגנה גם את הרדיפה הפוליטית שמתבצעת כנגד אנשי הימין באופן יום יומי בכלי התקשורת, את הירידה לחייו האישיים של אדם ופגיעה במשפחתו, את הניסיון להשפיע על דעת הקהל ועל דעתם של הגורמים המקצועיים בממשלה בדרכים לא דמוקרטיות ואת ההטיה הפוליטית שאנחנו נחשפים אליה לאחרונה מצד גופים מקצועיים. אלו דברים שבהחלט מסכנים את הדמוקרטיה בישראל.

כוונות טהורות מולידות שגויות חמורות

אני מאמין בכל ליבי שכוונותיו של הרב שרלו טהורות, אך כוונות טהורות לעיתים מולידות מהלכים שגויים. עוד לא מאוחר להתנער מהמהלך.

אני מאמין שאחרי חשיבה מחודשת על הדברים, הרב שרלו יעשה את הדבר הנכון ויבחר להגיע במוצאי שבת להפגנה בתל אביב, זו שנערכת מול ביתה של נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות.

=======

הכותב הוא יו"ר ארגון 'הבמה'- לקידום שיח פוליטי משמעותי

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
15 תגובות - 13 דיונים מיין לפי
1
גם
אוריאל | 15-12-2017 10:53
זה שאיש מאמין יצא נגד השחיתות כאילו בגד באלוהיו . מאמר מעניין שמסביר לי מהיא אמונה . ואם חשבתי שכל האמונות הן ככל הסמים, כנראה שצדקתי .
2
"כנציגה של הציונות הדתית"?!
ירושלמי | 15-12-2017 11:10
חס וחלילה. שיעשה מה שהוא רוצה ובמקום לפרסם מאמרי התנגדות מוטב להתעלם או לפרסם שהוא לא מייצג אף אחד.
3
מה אתה מתבלבל במוח
שוחד במאות אלפי שקלים | 16-12-2017 19:36
כל המאמר שלך מתעלם מהנקודה העיקרית. בתור ציבור שנתפס ככזה שניקיון הכפיים הוא נר לרגליו, אתם מתעלמים מהשחיתות והביזיון שהממשלה הזאת מטילה עלינו. האם בכנות אתם יכולים להגיד שזאת הממשלה שמייצגת אתכם שרבים מראשיה נמצאים בחקירות על שוחד, גניבה וכו'? העיקר להמשיך עם המנטרה של ימין לשמאל? במתן לגיטימציה לממשלה הזאת אתם שולחים מסר לילדכם שהתנהגות כזאת מקובלת.
4
כותב יפה מאוד
אופיר קטרט | 16-12-2017 22:22
מאוד נהנתי לקרוא מאמר זה, כפי שנהנתי לשמוע את שיחתו בליל הושענא רבא בירושלים. חזק וברוך!
5
איזה צדיק ואיזה נעליים. איש עם מוח מעוות.
קובי | 16-12-2017 22:39
הגיע הזמן שאנשים יבינו שהבנאדם הזה חיאת המציאות באופן מעוות. הוא ממציא לעצמו מן סולם ערכים שבראשו מוסר הומאני ולא ההלכה. תפסיקו לצטט אותו, תפסיקו לתת לו במה - האיש מסוכן בהשקפתו.
6
גם הכתבה חוטאת בתמימות, הפסיקו להאמין ב"כוונות"
יהושע | 17-12-2017 0:12
ככל אדם גם רב נמדד במעשים.
7
ולמה החלטת שהציונות הדתית כולה ימין?
החתול במגפיים | 17-12-2017 2:04
למה כל נער ציוני דתי מבלבל במוח על ימין ימין בלי שהוא יודע באמת מה זה שמאל. כמה קבעון בציבור אחד. אני ציוני דתי, אך אינני איש ימין!
אם אתה שמאלן זה אומר שלא הבנת כלום בלימוד התורה שלך.
יוגב | 21-12-2017 8:04
תקרא תנך ותבין
8
גבות עבותות לא הופכות אדם לצדיק
צדיק | 17-12-2017 6:12
פישלתם שוב.
9
לא צדיק ולא נעליים
שואף פירסום, נטו. | 17-12-2017 9:03
היה מוכר את אחיו עבור זוג גרביים! מה לא עושים עבור פירסום
כתב ר נחמן כבר על המפורסמים של שקר
משה | 23-12-2017 19:46
כתוב עליו בהקדמת ר חיים ויטאל לספר עץ חיים . על ראשי הישיבות מהערב רב. אז למה הוא צריך עוד פרסום?
10
הלב בוכה
שרוליק | 17-12-2017 10:46
הפרסומת מכלה כל חלקה טובה ...כתוב אם פגשת באותו מנוול(השטן) מושכהו לבית המדרש אבל לא כתוב ללכת אחריו... שמאל וסמאל מאותו יסוד מתקיימים הרב שרלו בעבור נזיד פרסומת מוכן להופיע גם עם המסיתים ..אם צוהר היו מקיימים אסיפה רבתי ומדברים על טוהר מידות ומביאים אליהם אנשים מהשמאל, ניחא... אבל כידוע גם בצוהר אין דמוקרטיה אלא שלטון בלתי משתנה , אולי זו הסיבה שהרב שרלו מחפש במות...
11
אין צורך להחליף ממשלת ימין
אביעד | 18-12-2017 17:40
חסרה לי תובנה אחת בכל השיח הזה - ביבי מפמפם לנו שרוצים להחליף ממשלת ימין ולא היא! אפשר לזרוק את ביבי ולהמשיך הלאה ללא בחירות.
12
ממש ימניים קיצונים - יעלון ומרידור
משה | 23-12-2017 18:41
איפה השכל שלך? יעלון שנותן גיבוי לסגן רמטכל חולה נפש שקורא לחיילי צהל נאצים? ומרידור ממש ימני קיצוני
13
האמת שעבורה צריך לצאת להפגין
אזרח פטריוט | 05-03-2018 13:09
לכל האזרחים השפויים (לא לעתונאים בעלי לב חלש ושמאלני ובוודאי לא לאהוד ברח(ק) וליהיר לפיד העיתונאי בעל התואר האקדמאי המזוייף-הנה סקר אמיתי ומהימן ביותר עי חברת סקרים ללא איטנטרסים(-סקר מקיף ואמיתי אפרסם אותו מידי פעם כדי שהעיתונות לא תיצור מגמה שאינה קיימת מלבד אצל העיתונאים : ליכוד- 39 . ישראל בתנו -8. הבית היהודי-12. כולנו -9. שס-6. יהדות התורה-7. יש עתיד-15. הרשימה המתחדשת-10. המחנה הציוני-10. מרץ-4. המסקנה העולה מסקר מהימן זה: העם-הוא השפוי ולא הולך שבי אחר פרסום מגמתי ואנטי.העם מבין את המציאות שהוא חי בה, הוא רואה את ההישגים העצומים להם מדינת ישראל הגיעה בזכות ההובלה של ראש הממשלה. התקשורת וחלק מהמשטרה -חיים בסרט ומנסים לכפות את דעותיהם דרך רדיפה ופרסום שקרי ותו לא!!~!!!