נתניהו: "זכרו של הרב שטיינמן ישכון לעד"

עם היוודע דבר פטירתו של הרב אהרן לייב שטיינמן זצ"ל, הגיב ראש הממשלה בנימין נתניהו בכאב, וכינה אותו: "האור של עם ישראל. תלמידו ועמנו יזכרו אותו תמיד", כתב בחשבון הפייסבוק שלו

נתניהו: "זכרו של הרב שטיינמן ישכון לעד"

עם היוודע דבר פטירתו של הרב אהרן לייב שטיינמן זצ"ל, הגיב ראש הממשלה בנימין נתניהו בכאב, וכינה אותו: "האור של עם ישראל". הרב העמיד דורות של תלמידים והם ויתר עמנו יזכרו תמיד את זכרו", כתב בחשבון הפייסבוק שלו.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו מספיד את הרב אהרן לייב שטיינמן זצ"ל

הרב שטיינמן היה מגדלור של רוח ומוסר. כל מי שהכיר אותו ראה את האור הגדול שקרן ממנו. האור של עם ישראל, של חכמת ישראל, של מורשת ישראל.הוא היה מגדולי הפוסקים בדורנו, הוא העמיד דורות של תלמידים והם ויתר עמנו יזכרו תמיד את זכרו. זכר צדיק לברכה.וידאו: עומר מירון, לע"מסאונד: ניר שרף, לע"מ

פורסם על ידי ‏ראש ממשלת ישראל‏ ב- יום שלישי, 12 בדצמבר 2017

 

נתניהו מביע תנחומים (וידאו: עומר מירון, לע"מ סאונד: ניר שרף, לע"מ)

זכרו ישכון לעד במורשת עמנו

מוקדם יותר אמר נתניהו כי קיבל בצער עמוק את הידיעה על לכתו של ענק התורה וראש הישיבה, הרב אהרן לייב שטיינמן זצ"ל.

נתניהו ספד לרב ואמר כי "עם פטירת הרב שטיינמן אבד לעם היהודי מגדלור מרכזי של רוח, מורשת ומוסר. הרב ניצל כל רגע פנוי ללימוד תורה ולהפצתה ברבים. הוא ביסס את הפסיקה ההלכתית, הכריע בסוגיות כבדות משקל ופעל למען הכלל באהבת ישראל אמיתית. הרב שטיינמן העמיד דורות של תלמידים שימשיכו לשאת בגאון את לפיד התורה", אמר ראש הממשלה.

נתניהו הוסיף: "ערב חג החנוכה, בו אנו מציינים את הניצחון על גזרות היוונים שאסרו על חוקי התורה, עולם הישיבות פורח. ראש הישיבה יצק חוליות חשובות בשרשרת התורה בת אלפי השנים, וזכרו ישכון לעד בדפי הנצח של מורשת עמנו".

כך גם, מכל קצות הקשת הפוליטית, ימין ושמאל דתיים וחילוניים, הגיבו הבוקר לפטירתו של מנהיג הציבור החרדי ליטאי, הרב אהרון שטיינמן, שנפטר בגיל 104 בבית החולים מעייני הישועה בבני ברק.

תחושת יתמות קשה

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, ספד לרב שטיינמן ואמר: "מרן הגאון הרב שטיינמן היה מנהיג שנשא על כתפיו את כל כובד הקיום של העם היהודי. ענק תורני ומורה דרך שהכווין וניתב את חייהם של אלפים ורבבות. למרות עמדותיו הנחרצות הוא ידע להעביר את מסריו, בנועם, ברכות ומתוך אהבה גדולה לכל יהודי".

ריבלין הוסיף וסיפר כי "בפגישתי האחרונה איתו זכיתי להתוודע לנצר ייחודי של היהדות הליטאית המפוארת. הרב היה מתמיד עצום, גאון בתורה, טוב עין וטוב לב, עשיר בנסיון חיים ובא בימים. אדם שחכמתו הייתה שנייה רק לענוותנותו. הרב שטיינמן התווה דרך לאינספור יהודים והסתלקותו מותירה היום תחושת יתמות עמוקה".

יושב ראש הכנסת, חבר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין (הליכוד): "משתתף בצער עם ישראל עת לכתו של הגאון הרב אהרון יהודה לייב שטיינמן זצוק"ל. הרב שטיינמן מגדולי וחשובי הרבנים במאה האחרונה זכה בצניעותו הרבה להעמיד דורות של תלמידים ובחוכמתו וענוונותו זכה להשפיע על דורות של מנהיגים מורי דרך ותלמידים – יהי זכרו ברוך".

העמיד דורות של תלמידי חכמים

יושב ראש האופוזיציה, חבר הכנסת יצחק (בוז'י) הרצוג, אמר הבוקר כי הוא "משתתף בכאבו העצום של ציבור גדול המבכה את לכתו של אחד מגדולי רבני ישראל הרב הגאון אהרון יהודה לייב שטיינמן זצ"ל. הרב שטיינמן היה מהדמויות החשובות בציבור הליטאי ומגדולי הרבנים שידע עם ישראל במאה האחרונה".

הרצוג הוסיף: "בעת ביקוריי ושיחותיי איתו בביתו, תמיד נדהמתי מצניעותו המופלגת ומהעצמה הרוחנית יוצאת הדופן בה ניחן, שהשפיעה על כלל הציבור ועל דורות של רבנים, מורי הלכה ותלמידים. לימוד התורה והקניית הערכים לדורות הבאים עמדה במרכז תפיסת עולמו של הרב, שהוביל מהפכות רבות בקרב לומדי התורה, ביניהן פעילותו לשילוב חרדים בתעסוקה ובמעגלי החיים ועמדותיו הברורות והבהירות כי חובה לקיים שיח ולנסות להגיע להסכמות בעם".

"אשריו שזכה להעמיד דורות רבים של תלמידי חכמים", הוסיף יו"ר האופוזיציה.

ח"כ אייכלר מספיד את רבו, הרב שטיינמן בפתח בית החולים מעייני הישועה בבני ברק

שר הביטחון, אביגדור ליברמן שלח את תנחומיו הכנים למשפחתו ולרבבות בני המגזר החרדי, עם לכתו של מר"ן, הרב אהרון יהודה לייב שטיינמן זצ"ל. ,הרב שטיינמן, מגדולי הרבנים במאה האחרונה, היה יוצא דופן בידענותו, בצניעותו, במתינותו ובחשיבות הרבה שייחס לאחדות בין חלקי העם. הרב שטיינמן הטיף במשך שנים רבות לחינוך, לסובלנות ולהקניית ערכים יהודיים לדורות של תלמידים ורבנים", דברי השר.

"חסרון עצום וצער גדול על הסתלקותו של גדול בדורו הרב אהרון לייב שטיינמן זצוק"ל", הגיב ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) והוסיף: "הרב הנהיג רבבות לאהבת תורה ולעבודת השם בפשטות, בענווה ובגדלות של יראת שמיים. יהי רצון שזכותו תגן עלינו וימלא הקב"ה את החלל שנפער בעוצמות גדולות של תורה ויראת שמיים בקרב כל עם ישראל הזקוק לכך בדור הזה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
כמה הערות
מאיר | 13-12-2017 0:14
הרב זצל לא הרבה לפסוק לאחרים ואף נמנע מזה. לא נכון להגדירו 'אחד מגדולי הפוסקים'. בנוסף, חכ אייכלר אינו עומד בפתח בית החולים מעייני הישועה, אלא מחוץ לבית המדרש של בעלז בירושלים. נא לדייק