אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

המערכת הפוליטית מגיבה: "תחושת יתמות קשה"

מכל קצות הקשת הפוליטית, ימין ושמאל דתיים וחילוניים, מגיבים לפטירתו של מנהיג הציבור החרדי ליטאי, הרב אהרון שטיינמן, שנפטר בגיל 104 בבית החולים מעייני הישועה בבני ברק

המערכת הפוליטית מגיבה: "תחושת יתמות קשה"
  ריבלין בביקור אצל הרב שטיינמן (צילום: משה גולדשטיין, 'כיכר השבת')

פטירת הרב שטיינמן.

מכל קצות הקשת הפוליטית, ימין ושמאל דתיים וחילוניים, מגיבים הבוקר (שלישי) לפטירתו של מנהיג הציבור החרדי ליטאי, הרב אהרון שטיינמן, שנפטר בגיל 104 בבית החולים מעייני הישועה בבני ברק.

תחושת יתמות קשה

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, ספד לרב שטיינמן ואמר: "מרן הגאון הרב שטיינמן היה מנהיג שנשא על כתפיו את כל כובד הקיום של העם היהודי. ענק תורני ומורה דרך שהכווין וניתב את חייהם של אלפים ורבבות. למרות עמדותיו הנחרצות הוא ידע להעביר את מסריו, בנועם, ברכות ומתוך אהבה גדולה לכל יהודי".

ריבלין הוסיף וסיפר כי "בפגישתי האחרונה איתו זכיתי להתוודע לנצר ייחודי של היהדות הליטאית המפוארת. הרב היה מתמיד עצום, גאון בתורה, טוב עין וטוב לב, עשיר בנסיון חיים ובא בימים. אדם שחכמתו הייתה שנייה רק לענוותנותו. הרב שטיינמן התווה דרך לאינספור יהודים והסתלקותו מותירה היום תחושת יתמות עמוקה".

יושב ראש הכנסת, חבר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין (הליכוד): "משתתף בצער עם ישראל עת לכתו של הגאון הרב אהרון יהודה לייב שטיינמן זצוק"ל. הרב שטיינמן מגדולי וחשובי הרבנים במאה האחרונה זכה בצניעותו הרבה להעמיד דורות של תלמידים ובחוכמתו וענוונותו זכה להשפיע על דורות של מנהיגים מורי דרך ותלמידים – יהי זכרו ברוך".

העמיד דורות של תלמידי חכמים

יושב ראש האופוזיציה, חבר הכנסת יצחק (בוז'י) הרצוג, אמר הבוקר כי הוא "משתתף בכאבו העצום של ציבור גדול המבכה את לכתו של אחד מגדולי רבני ישראל הרב הגאון אהרון יהודה לייב שטיינמן זצ"ל. הרב שטיינמן היה מהדמויות החשובות בציבור הליטאי ומגדולי הרבנים שידע עם ישראל במאה האחרונה".

הרצוג הוסיף: "בעת ביקוריי ושיחותיי איתו בביתו, תמיד נדהמתי מצניעותו המופלגת ומהעצמה הרוחנית יוצאת הדופן בה ניחן, שהשפיעה על כלל הציבור ועל דורות של רבנים, מורי הלכה ותלמידים. לימוד התורה והקניית הערכים לדורות הבאים עמדה במרכז תפיסת עולמו של הרב, שהוביל מהפכות רבות בקרב לומדי התורה, ביניהן פעילותו לשילוב חרדים בתעסוקה ובמעגלי החיים ועמדותיו הברורות והבהירות כי חובה לקיים שיח ולנסות להגיע להסכמות בעם".

"אשריו שזכה להעמיד דורות רבים של תלמידי חכמים", הוסיף יו"ר האופוזיציה.

ח"כ אייכלר מספיד את רבו, הרב שטיינמן בפתח בית החולים מעייני הישועה בבני ברק

יו"ר 'המחנה הציוני', אבי גבאי: "משתתף בצער המשפחה וקהלים רחבים על לכתו של מנהיג ציבור רחב ומורה דרך לרבים, הרב אהרון לייב שטיינמן זצ"ל – הרב הקדיש את חייו למען הכלל בלימוד והוראת הדרך לקהל גדול. יהי זכרו ברוך".

השר יואב גלנט: "נפרדים בצער רב מהרב שטיינמן – מגדולי המנהיגים של הציבור החרדי. לאורך כל חייו וגם בגיל מופלג ידע הרב להשפיע בתבונה על החיים של כלל היהודים במדינת ישראל – יהי זכרו ברוך".

צנום אך ענק רוח

השר ישראל כץ: "יחד עם המוני בית ישראל בארץ ובעולם, מתאבל על פטירתו של גדול הדור רבי אהרן לייב שטינמן, איש צנום אך מענקי אנשי הרוח שקמו לעם היהודי – תנחומים למשפחתו, לתלמידיו הרבים, לנציגי הציבור הנכבדים שפעלו תחת הנהגתו ולכלל הציבור החרדי. יהי זכרו נצור בלב העם היהודי כולו".

ראש העיר ירושלים ניר ברקת: "מבכים את פטירתו של מרן הגאון רבי אהרן ליב שטיינמן זצ"ל. הרב שטיינמן היה למנהיג ומורה רוחני דגול לרבבות רבות, ובהם תושבי ירושלים והעולם היהודי בתפוצות.

"הרב שטיינמן פעל בכל שנותיו מתוך מסירות לעם ישראל ומתוך אהבה גדולה לכל יהודי. כל חייו עסק בתורה, חי בצניעות מופלגת ונשא על כתפיו את עול הציבור אותו הנהיג ברמה. העיר ירושלים משתתפת באבל הכבד ומביעה צער עמוק בהסתלקות זקן מנהיגי הדור ועולם התורה. יהי זכרו ברוך".

השר לשעבר גדעון סער: "עם ישראל איבד הבוקר מנהיג גדול. הרב אהרון לייב שטיינמן: גדול בתורה, במסירות הנפש ובמידות. סמל לצניעות ולמותר הרוח על החומר. יהי זכרו ברוך".

שר הביטחון, אביגדור ליברמן שלח את תנחומיו הכנים למשפחתו ולרבבות בני המגזר החרדי, עם לכתו של מר"ן, הרב אהרון יהודה לייב שטיינמן זצ"ל. ,הרב שטיינמן, מגדולי הרבנים במאה האחרונה, היה יוצא דופן בידענותו, בצניעותו, במתינותו ובחשיבות הרבה שייחס לאחדות בין חלקי העם. הרב שטיינמן הטיף במשך שנים רבות לחינוך, לסובלנות ולהקניית ערכים יהודיים לדורות של תלמידים ורבנים", דברי השר.

"חסרון עצום וצער גדול על הסתלקותו של גדול בדורו הרב אהרון לייב שטיינמן זצוק"ל", הגיב ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) והוסיף: "הרב הנהיג רבבות לאהבת תורה ולעבודת השם בפשטות, בענווה ובגדלות של יראת שמיים. יהי רצון שזכותו תגן עלינו וימלא הקב"ה את החלל שנפער בעוצמות גדולות של תורה ויראת שמיים בקרב כל עם ישראל הזקוק לכך בדור הזה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו