אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

זוכה רב בית החולים בנהריה: תהיות קשות בעדות המתלוננת

פרסום ראשון: לפני כשנה וחצי הושעה רב בית החולים בנהריה, בגלל תביעה שהוגשה נגדו באשמת הטרדה מינית וניסיון למעשים מגונים בצעירה ששהתה בבית החולים לסייע לאחיינה התינוק שאושפז באותו הזמן. ביום חמישי האחרון זיכה בית הדין של נציבות שירות המדינה את הרב מהאשמות המיוחסות לו.

זוכה רב בית החולים בנהריה: תהיות קשות בעדות המתלוננת
  (פלאש90)

לפני כשנה וחצי הושעה רב בית החולים בנהריה, הרב שמעון גורליק מתפקידו, עקב תלונה של צעירה כי הרב הטריד אותה מינית.

הצעירה, חוזרת בתשובה תושבת אחד מיישובי הצפון, שהתה בבית החולים בנהריה, כדי לסייע לאחיה שבנו התינוק אושפז במצב קשה. במהלך השהות בבית החולים, סייע הרב לצעירה, ואף סיפק תפילין עבור אחיה.

במהלך השיחות שקיים הרב עם הצעירה, במשרדו ובטלפון, היא האשימה את הרב כי ניסה לגעת בה והעיר לה הערות על יופיה. בנוסף טענה הצעירה כי הרב עמד מאחוריה וניסה להריח אותה. במקרים אחדים, האשימה הצעירה את הרב, כי ביקש לסגור את דלת משרדו בזמן שישבו ביחד.

עוד טענה המתלוננת כי הרב שלח לה מסרונים בעלי אופי מיני, אך היא לא יכולה הייתה להציגם לבית המשפט בגלל שהחליפה את מכשיר הטלפון שלה. בעדותה אמרה המתלוננת כי היא שלחה לרב את הפסוק "איילת חן בגלותי יסעדני" כדי שיבין מכך שהיא מבקשת לנתק איתו את הקשר.

הרב גורליק הכחיש את האשמות מכל וכל, ודרש לאסור על פרסום פרטיו בתקשורת, אך בית המשפט העליון אישר לפרסם את פרטי התביעה.

בית הדין מזכה את הרב

בית הדין המשמעתי של נציבות שירות המדינה, בהרכב של שלושה דיינים, בראשות יוסף תלרז ערך הליך חקירה במשך כשנתיים, בו נשמעו טענותיהם של שני הצדדים, כולל עדויותיהן של מקורבי המתלוננת, ותמלילי שיחה שהוקלטה במשרדו של הרב, בנוכחות אחיה של המתלוננת.

בסופו של דבר הכריע בית הדין ביום חמישי האחרון לזכות את הרב גורליק מהאשמות נגדו.

"זיכויו של הנאשם יסודו באותו ספק ממשי שקינן בלבנו לנוכח התהיות הממשיות שאפיינו את פני גרסתה, כאמור, של המתלוננת". כשבית הדין מציין בהכרעת הדין שורה של סתירות ותהיות לגבי עדותה של המתלוננת.

על הטענות כי הרב ביקש לסגור את הדלת, קיבל בית הדין, את גרסתו של הרב, כי עשה זאת בגלל שהוא והמתלוננת עישנו במשרד, ולא רצו שהעשן יצא אל מסדרון בית החולים. הרב טען בנוסף כי במשרדו נמצא חלון גדול דרכו ניתן לראות את המתרחש במשרד, טענה שהתקבלה גם היא בבית המשפט.

בנוסף קבע בית המשפט, כי נראה שדווקא המתלוננת היא שפנתה אל הרב במסרים בעלי משמעות מינית, וכי מתמלילי השיחות שהקליט הרב במשרדו עולה כי דווקא המתלוננת היא זו שניסתה לפתות את הרב.

גם פורום תקנה בעניין

מקריאת פסק הדין, עולה כי המתלוננת ומקורבתה, פנו לפורום 'תקנה' כדי שזה יסייע בתלונה נגד הרב. בפסק הדין מותחים הדיינים ביקורת על התנהלותו של הפורום, בכך שכלל לא שמע את עמדתו של הרב לפני שהחליט לסייע למתלוננת.

"בית הדין לא יכול ליתן משקל לדבריה של המתלוננת ב"פורום תקנה" אותם מסרה טלפונית לפיה היה מגע כוחני מצד הנאשם במתלוננת, מעשים לגביהם לא הייתה כל התרשמות ישירה של פורום תקנה מהמתלוננת, שלא העביר כל רישום מסודר של בדיקתו את תלונת המתלוננת שלא הופיעה בפניו, כפי שעולה מעדותה המהימנה של עדת התביעה גב' ו', במיוחד עת לא פעל לקבל גרסת הנאשם לגבי הנטען בפני אותו הפורום".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
16 תגובות - 16 דיונים מיין לפי
1
הכי מציק כאן זה סיפור "פורום תקנה"
אריה | 28-08-2011 12:33
אומנם הוא מופיע "כבדרך אגב" אבל הוא חייב הסברים לציבור.....
2
הפצצה בסוף הכתבה
יגאל | 28-08-2011 12:35
הנה נחשף טפח מסגנון ההתנהלות של פורום תקנה. העורך של 'סרוגים' נרדם בשמירה! הפצצה האמיתית היא דברי הדיינים על אופן ההתנהלות של פורום תקנה!!!
3
מעניין מי מהנהלת בית החולים עודד את הצעירה להתלונן
יוסי | 28-08-2011 13:24
תבדוק את הדבר הזה מי ניסה ובטח ימשיך לנסות להכפיש את שמך
4
קצת עובדות עצובות....
| 28-08-2011 14:38
פורום תקנה נהג כאן - כמו בריון שכונתי, והכשיל בע-נ-ק את המתלוננת. הם לא פגשו אותה בכלל! הם קיבלו את התלונה שלה - בטלפון ! ( איך הם בכלל יכולים לדעת - מי נמצאת מעבר לקו...) הם לא זימנו את הרב - לפחות לשמוע מה יש לו לומר... הם עודדו את התלונה, ושלחו נציגה ש-ל-ה-ם ! (איילת וידר כהן) להעיד נגד הרב, ובכך הם לקחו לא רק צד, אלא היו אקטיביים בשקר ובעלילה הזו. ומסתבר : אחד מהרבנים בפורום - היה היוזם, המסית והמדיח את הנערה, ואף "העיד" במשפט עדות שקר של ממש! ( צריך לקרוא את העדות שלו כדי להבין כמה שפל הבן-אדם). רק נס ! נס של ממש היה לו לרב - שהיו בידו מספיק הוכחות חד-משמעיות כדי להביא לזיכויו. אחרת הפורום הנורא הזה - היה מחכך ידייו בהנאה, על כי שפך בראש חוצות דמו של עוד רב ! איפה ישעיהו בן אמוץ - הנביא, שיגיד להם כמה מילים "חמות"?
5
הפרום צריך לעשות ריסרט רציני
| 28-08-2011 15:48
אף על פי שיש שם אנשים חכמים ביותר ענקים ומנהיגים,משום מה הוא מתנהל כמו פיל בחנות חרסינה.
6
האם חוזרים בתשובה הם סוג ב???
| 28-08-2011 19:58
7
אתר שמתיימר לפרסם ברוח ההלכה נוקט בסגנון זהה לצהובונים.
| 28-08-2011 20:05
האם חוזרים בתשובה הם סוג ב??? מה הרלוונטיות של עובדה זו לכתבה? אתר שמתיימר לפרסם ברוח ההלכה נוקט בסגנון זהה לצהובונים, חבל!
8
בפסק הדין ביקורת על התנהלותו של הפורום? נפלתם על הראש?
משה | 28-08-2011 20:17
איפה הביקורת? הרי הפורום לא דן בכלל בענין, זו נציבות שירות המדינה שהעמידה את רב בית החולים בנהריה כי הוא עובד מדינה. מה זה קשור לפורום? מה לבית הדין למשמעת ולביקורת על הפורום?
9
תמגיב 8 : לא קראת - לא הבנת. קראת - אולי הבנת...
| 28-08-2011 20:44
אדון מתגובה 8 - חבל שאתה לא קורא מה כותבים גם מגיבים אחרים. תקרא לאט לאט את תגובה מס' 4 . אולי תבין - איך הפורום נדחף לפה , ולמה חטף מבית הדין הנכבד.
10
זו מהות הביקורת
למשה- מס' 8 | 28-08-2011 22:34
פורום תקנה אכן לא דן בעניין. מאידך הוא כן בחש בפרשה. הכיצד? לוידר-כהן-שפירא-רוזנברג פתרונים.
11
למה ההתנהגות של פורום "תקלה" לא מפתיע אותי?
שי | 28-08-2011 23:30
התכנסו להם אנשים מהזרם ה"ליברלי", כאלה שאין להם מושג וחצי מושג איך מטפלים בתלונות ומנהלים חקירות.
12
אני מכיר..
| 31-08-2011 10:45
אני מכיר אישית את המתלוננת.. גורליק צריך לשבת בכלא! שיתבייש לו!
13
למגיב 12
איציק | 31-08-2011 16:13
ב"ה. אם אתה מכיר אותה למה אתה לא מספר עליה קצת. שהיא חולת נפש כולל אנורקסיה קשה - ומטופלת פסיכיאטרית ( מופיע מפורשות מפיה בפסק הדין). שהרב שלה (ש.ב.א.) כפה עליה להגיש תלונה במשטרה -והיא פחדה - כי היא ידעה שאין לה על מה (ג"כ מופיע בפסק הדין). שאצלה המציאות והדמיון מעורבבים -ואין לה מושג מה אמיתי ומה לא. שהיא נמשכת לגברים מבוגרים ונשואים (כולל רבנים אחרים שאצלם למדה). שהיא קיימה יחסים עם גברים נשואים - אחרי שכבר חזרה בתשובה. שהרב גורליק, היה צדיק - וזרק אותה מכל המדרגות אחרי שהיא ניסתה לפתות גם אותו . (בית הדין קיבל כראיה - הקלטה !!! של הענין ) ( כל הנ"ל מופיע בפסק הדין - שהגיע לידי ) אם אתה כזה קשקשן - תכתוב מה אתה יודע! ואם אתה לא יודע וכותב - אתה זה שצריך לשבת בכלא !
14
גורליק- עוד יבא היום
יודעת | 02-09-2011 0:57
גורליק עוד יבוא היום. עוד ישמע בחוצות ישראל , לא רק בכפר חבד ובערי הצפון. לא ננוח ולא נשקוט.
15
לא לנסות לזרות חול- הנ"ל חולה
י.רסקיו | 08-09-2011 11:56
יתכן שבמקרה של הציעירה הזאת אין בעיה חוקית, אבל מה על שאר הנשים שה"רב" מטריד לאורך שנים? תשאלו את חסידי חבד בצפון -אולי לא יספרו לכם אבל יורידו את העיניים, פרצופו לא נראה שנים בכפר חב"ד מבושה, בית הדין בבני ברק לבקשת משפחתו המורחבת שלח אותו לפסיכיאטר והוא מסרב לקבל טיפול, יש שמועה (לא מאומתת)!!בחורה שהרתה קיבלה סכומים נכבדים להשתיק!!
16
אסור לרחם
יעל | 08-09-2011 13:42
שמעון גרליק הוא עברין מין אין שום ספק בנהריה להושיב אותו בכלא