אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

האם רבני הציונות הדתית בדרך למכתב רבנים חדש?

הרב ישעיהו רוטר, פירסם באתר האינטרנט בבעלותו רוטר.נט, כי בימים הקרובים צפוי לצאת פסק הלכה על ידי רבני הציונות הדתית המשווה בין פינוי ישובים ומאחזים לבין חילול שבת. מבירור של 'סרוגים' עולה כי רבני הציונות הדתית אינם מכירים פסק שכזה. הרב רוטר: "עוד יגיעו אליהם"

האם רבני הציונות הדתית בדרך למכתב רבנים חדש?
  האם קיים מכתב רבנים חדש? (פלאש90)

האם יהיה מכתב רבנים חדש?

הרב ישעיהו רוטר, בעליו של אתר החדשות הפופולרי, רוטר.נט, פירסם הבוקר כי בימים הקרובים עתיד לצאת גילוי דעת של רבני הציונות הדתית הנוגע לפינוי ישובים.

"בימים אלו תצא פסיקת רבנים מחשובי הרבנים בציונות הדתית בה נקבעה ההלכה שכל פקודה לפינוי ישוב או חווה, או נקודת התנחלות על אדמת ארץ ישראל, הינה ברמת פקודה לחילול שבת." הוא כותב.

"הפסיקה הזו תינתן מטעם כמעט כל רבני הציונות הדתית, נתמכת ברוב ראשי הישיבות כולל ישיבות ההסדר, (למעט רבנים מסוימים מארגון צהר), ותהווה מעין "בירור, הלכה תורנית" כמקובל."

"חיילים שומרי תורה, שומרי שבת ומצוות, לא יוכלו לבצע פינוים כמו מיגרון וכיוצא באלה בלי שיחושו עצמם "מחללי שבת" על כל המשתמע מכך והם יודעים מה משתמע מכך." כותב הרב רוטר, ומציע בציניות: "יתכן שהצבא ייאלץ לבחור לצורך הפינויים "גויים של שבת" או חיילים ישראלים בחזקת גויים".

"לא מכירים פסק כזה"

מכתב רבנים כזה, עשוי להעלות מחדש את הויכוח סביב קבלת המרות בצבא, ולשחק לידם של מפקדים הדורשים הדרת קצינים דתיים מנקודות מפתח.

אך מבירור של אתר 'סרוגים', אומרים בכירי רבני הציונות הדתית, כי הם אינם מכירים מכתב או גילוי דעת שכזה.

הרב שמואל אליהו, רב העיר צפת, שיזם את מכתב הרבנים הקודם, העוסק באיסור מכירת בתים לערבים, אמר חד משמעית, כי "אין מכתב כזה. פשוט לא קיים."

הרב שלמה אבינר, רב היישוב בית אל וראש ישיבת עטרת ירושלים, שהיה חתום גם הוא על מכתב הרבנים הקודם, אמר כי "אני לא מכיר מכתב כזה. לא באו אלי לדבר איתי בנושא, אולי כי יודעים שאני אומר שחייל לא צריך לומר 'לא רוצה' אלא 'לא יכול'."

שני ראשי ישיבות הסדר נוספים איתם שוחחנו אמרו כי למרות שהם מסכימים לתוכן הפסק, לא הגיעה אליהם שום פנייה בנושא.

שאלנו את הרב רוטר, על כך שקשה להאמין, כי קיים מכתב רבנים של הציונות הדתית, בלי הרב שלמה אבינר והרב שמואל אליהו.

הרב רוטר בתגובה: "נראה שעוד יגיעו אליהם."

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
מזכיר את הבדיחה הידועה על העולם הזה.
מישהו | 28-08-2011 16:34
עמוד השער: "תחקיר בלעדי: האם ייתכן ששר הבטחון הוא סוכן סורי?" בתוך הגיליון (בקטן): "לא."