אחד לאחד: אבי גבאי העתיק ציטוט מנפתלי בנט?

על רקע הכרזתו של טראמפ, התראיין יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי ואמר כי שמירתה של ירושלים מאוחדת חשוב יותר מהסדר מדיני. אלא, שרק לפני חצי שנה אמר השר נפתלי בנט את אותם הדברים בדיוק

אחד לאחד: אבי גבאי העתיק ציטוט מנפתלי בנט?

בין שלל התגובות, לאחר נאומו ההיסטורי של טראמפ, בו הכריז הנשיא כי ירושלים בירתה של ישראל, התראיין יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי בחדשות 2 ואמר כי שמירתה של ירושלים מאוחדת חשוב יותר מהסדר מדיני. אלא, שרק לפני חצי שנה אמר השר נפתלי בנט את אותם הדברים בדיוק.

גבאי ברך על ההחלטה של דונלד טראמפ ואמר כי היא מרגשת. לדבריו, "החלטה שבהחלט משמחת אותי". גבאי אמר כי ירושלים מאוחדת זה דבר שמשותף ל90% מאזרחי מדינת ישראל, הכמיהה לירושלים מאוחדת".

לאחר מכן ציין כי "ההבנה שירושלים מאוחדת חשובה יותר מהסכם שלום, כי ירושלים מאוחדת היא הסמל של עם ישראל".

 

גבאי ממשיך לשבור ימינה

גבאי ממשיך לשבור ימינה: "ירושלים המאוחדת חשובה יותר משלום" ‎ http://bit.ly/2BRueNH

‎Posted by ‎חדשות 2‎ on‎ חמישי 7 דצמבר 2017

באופן מפתיע, לפני כחצי שנה אמר שר החינוך ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט בוועידה של עיתון 'הארץ' את אותן המילים בדיוק. בנט עלה לנאום והצהיר כי "מוטב ירושלים מאוחדת מאשר הסדר מדיני". עם סיום דבריו, נשמעו שריקות בוז צורמות שנקראו כלפיו.

שורת ההתבטאויות שאמר לאחרונה גבאי לא נותנות למציאות להתבלבל ומציבה אותו עם הפנים ימינה.  לאחר שאמר כי "אנחנו לא צריכים לפחד מהערבים, הם צריכים לפחד מאיתנו", הצהיר גבאי כי "לא יפנה התנחלויות במסגרת הסכם שלום". אולם אחר כך ניסה לתקן את הנזק ושבר בחזרה שמאלה כשאמר כי כראש ממשלה "אפסיק את כל הבנייה מחוץ לגושים".

זמן קצר לאחר מכן, הבהיר שלחבר מפלגתו זוהיר בהלול לא יהיה מקום ברשימת המחנה הציוני בבחירות הבאות. בראיון שהעניק לגל"צ, אמר גבאי כי "אנשים שיוצאים בהצהרות קיצוניות, שלא מקדמות את האינטרסים של ציבור הבוחרים שלהם, לא יהיו ברשימת המחנה הציוני".

כאמור, דבריו של גבאי הגיעו לאחר שח"כ בהלול אמר כי לא יגיע לטקס בכנסת לציון 100 שנים להצהרת בלפור. כזכור, במפגש סגור אחר אמר כי "אם החלטתי שמישהו לא יהיה במפלגה, הוא לא יהיה".

בסביבה הפוליטית בוחנים בסיוג את אמירותיו האחרונות של גבאי בנושאי מדיניות לאומית וביטחונית, מכיוון שלטענתם אלו נועדו להיאבק מול ראש הממשלה בנימין נתניהו על קולות מצביעי הימין.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
אבל חבריו למפלגה ...יסיטו אותו שמאלה...
נראה השפוי היחידי במפלגת העבודה | 09-12-2017 20:42
מ