עושה חשבון נפש גם בחנוכה: עמנואל טוביאנה בסינגל חדש

עמנואל טוביאנה עושה חשבון נפש גם בחנוכה ומשחרר סינגל חדש, אותו מבצע יחד עם בנו נריה למילות תפילת תחנון של שני וחמישי • צפו בקליפ

מה הקשר בין חנוכה לימים הנוראים? • צפו

חנוכה, החג הראשון אחרי חגי תשרי והימים הנוראים, הוא גם הזדמנות לעצור ולראות כיצד התקדמנו מאז תחילת השנה החדשה. בדיוק בשביל זה שחרר עמנואל טוביאנה סינגל חדש ומעורר.

את הסינגל החדש 'נגד עיניך', הלחין עמנואל על מילות תפילת התחנון הנאמרת בכל שני וחמישי. כשאל ביצוע השיר הצטרף בנו, נריה "כששרתי את השיר לראשונה בשולחן שבת, נריה הצטרף אלי והשירה שלו מאוד ריגשה אותי" סיפר עמנואל "מיד היה לי ברור שנריה יצטרף אלי להקלטת השיר. כך שמעבר לרגש הטבעי שיש בשיר, החיבור עם נריה הוסיף לי מימד מיוחד".

עמנואל מוסר: "מנגינות הסליחות לעתים עוד מתנגנות לנו בראש, התחושה הזו שהיום שלך סובב סביב זה. קמתי לסליחות היום, מה אני עושה היום יותר טוב מאתמול? התחושה הזו שהשעון מתקתק ורגע האמת מגיע, וכל שניה מנוצלת, ומשהו זז בפנים  וזה ניכר גם בחוץ….
עצרו! מי אמר שמאוחר?? תקבעו לעצמכם זמן איכות, פגישה עסקית עם עצמכם. חשבון נפש. מתי לרשום? חמש בבוקר במרפסת על כוס קפה? או 23:00 בלילה במיטה עם הפוך וכוס תה? לא משנה! העיקר שתקבעו.

אגב, כל ר"ח הוא חשבון נפש חודשי -"זמן כפרה לכל תולדותם", כל יום הוא חשבון נפש אישי – "מודה אני שהחזרת בי נשמתי". ובנוסף, כל שני וחמישי יש לנו תזכורת. תחנון של שני וחמישי, אפשר לשמוע את מנגינת האל מלך של י"ג מידות וקצת להתחנן, לחשבן ולהיזכר. זה לא עונש, זו זכות. להיות שייך! להרגיש קרוב. קצת מרגיש כמו האור של חנוכה, לא? חנוכה שמח!".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
אהבה
דניאל | 07-12-2017 17:15
זמר עם נשמה!