מחקר חדש מגלה: עד כמה אנחנו מכורים לסמארטפון?

מחקר חדש שבוצע בבריטניה בחן את הרגלי השימוש של הציבור בטלפון החכם וניסה לקבוע עד כמה אנחנו מכורים לסמארטפון שלנו. הממצאים מדאיגים: 40 אחוז מהנבדקים הוגדרו כ"מכורים" על ידי התנהגותם

מחקר חדש מגלה: עד כמה אנחנו מכורים לסמארטפון?
  (צילום: שאטרסטוק)

עד כמה אנחנו באמת מכורים לסמארטפון שלנו? על השאלה הזאת ניסו לענות חוקרים בבריטניה, שפרסמו היום מחקר חדש שערכו בנושא.

במסגרת המחקר, החוקרים בחנו את אופן השימוש בטלפון החכם של 2,000 נבדקים מבריטניה. הממצאים עשויים לעורר דאגה: על פי הנתונים, המשתמש הממוצע נוהג להסתכל על הטלפון שלו כ-28 פעמים ביום.

בקרב משתמשים בגילאי 18-24 כמות הבדיקות גבוהה משמעותית, כאשר משתמשים בגילאים הללו נוטים לפתוח את הטלפון שלהם כ-47 פעמים ביום בממוצע. המשתמשים הכבדים ביותר טענו שהם פותחים את הטלפון החכם כ-60 פעם במהלך היום ללא סיבה.

עוד נקבע ששליש מהבדיקות היומיות של הטלפון הן ללא כל צורך ברור, וש-89 אחוז מהנחקרים משתמשים בסמארטפון תוך שעה מהרגע שהם קמים בבוקר.

יותר משליש מהציבור מכור לסמארטפון (צילום: שאטרסטוק)

בסקר שהועבר במסגרת המחקר, יותר משליש מהנבדקים הגדירו את עצמם כ"מכורים" לסמארטפון, כאשר רובם משתמשים בטלפון יותר משעה ביום. 40 אחוז מהנחקרים הוגדרו באופן התנהגותם כמשתמשים כפייתיים.

"מדובר בממצאים חריגים, וגבוהים הרבה יותר מהמצופה" טען אחד החוקרים. "הטלפונים החכמים הפכו למרכיב הכרחי במסגרת החיים המודרניים. לבדוק אותם באופן קבוע הפך כיום למנהג טבעי בקרב רוב המשתמשים".

חוקר נוסף הוסיף כי "המאפיינים הכפייתיים של השימוש בטלפון החכם הופיעו בשיעור גבוה ממה ששיערנו. כיום הטלפונים החכמים הפכו למכשירים המספקים בידור מיידי, והשימוש בהם הפך למנהג שלא בהכרח קשור לאורח החיים הקיים והעיסוק הנוכחי שלנו".

המחקר גם בחן באילו אפליקציות הנחקרים משתמשים הכי הרבה. באופן לא מפתיע, אפליקציות הרשתות החברתיות זכו לפופולאריות הגדולה ביותר, כאשר פייסבוק הגיעה למקום הראשון בדירוג האפליקציות של הסקר, וואטסאפ דורגה במקום השני ואינסטגרם הגיעה למקום השלישי. האפליקציה הפופולארית ביותר שאינה רשת חברתית היא ג'ימייל, שהגיעה למקום הרביעי בדירוג המחקר. כמו כן, אפליקציית המפות Google Maps הוגדרה על ידי הנשאלים במחקר כאפליקציה השימושית ביותר.

 

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע