מה עם אירופה? ארדן: הזמן שלהן להעביר את השגרירות לבירה

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן התייחס להכרזה של טראמפ שצפוי להכיר בירושלים כבירת ישראל וקרא לאירופה ללכת בעקבות החלטת הנשיא ולהעביר את השגרירויות שלהן לעיר הבירה- ירושלים

מה עם אירופה? ארדן: הזמן שלהן להעביר את השגרירות לבירה
  (צילום: מתוך הסרטון)

במסגרת ביקורו המדיני בבריסל, התייחס השר לנושאים אסטרטגיים ולביטחון הפנים גלעד ארדן בנאומו בפרלמנט האירופי בכנס לציון מאה שנים להצהרת בלפור להכרזה של הנשיא טראמפ שצפוי להכיר בירושלים כבירת ישראל וקרא לשגרירויות באירופה ללכת בעקבות החלטת הנשיא ולהעביר אותן לעיר הבירה בירושלים.

לדברי השר, מדובר בהחלטה אמיצה שתיזכר לדורות. "על פניו, ההחלטה חדשה ומקורית, אך גם טבעית לנו לגמרי- העיר ירושלים היא בירת ישראל כבר 3,000 שנה".

לאחר מכן, השר ארדן התייחס לאיומים מהעולם הערבי על ההצהרה של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הערב: "היום, אנחנו שומעים כל מיני סוגי איומים: ארגון פת"ח וחמאס מאיימים באלימות וארדואן "הדמוקרט הדגול" מאיים בניתוק היחסים, ואני אומר לכם בצורה חד משמעית- האיומים הללו לא ירתיעו אותנו ,וגם לא צריכים להתריע את ארה"ב-משטרת ישראל וצה"ל ערוכים להתמודד עם כל התפתחות ואיום".

בנוסף לכך, השר ארדן התייחס לאפשרות שגם המדינות באירופה יעבירו את השגרירויות שלהם לעיר הבירה ירושלים: "מעבר השגרירות לירושלים יישלח מסר ברור לכל הטרוריסטים: המטרה שלכם להניע את היהודים מירושלים ייכשל- ירושלים הייתה ותמיד תהיה עיר הבירה שלנו".

השר ארדן ייצג היום את ישראל בכנס לציון מאה שנים להצהרת בלפור, שמקיימת הקואליציה למען ישראל בפרלמנט האיחוד האירופי בבריסל בשיתוף EIPA – הלובי הישראלי באירופה ובהשתתפות כ-200 חברים מכלל מדינות אירופה. בכנס שכותרתו "מהצהרת בלפור – למדינת הסטארטאפ – כיצד אירופה וישראל יכולות להיערך לעתיד משותף".

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע