חוק ההמלצות; נתניהו התקפל • האופוזיציה ניצחה

סיעת המחנה ציוני פתחה את ישיבתה השבועית בקולות של שמחה, זאת על רקע הלחצים שהובילו המפלגה, מה שלטענתם הוביל לדחיית ההצבעה על חוק ההמלצות

חוק ההמלצות; נתניהו התקפל • האופוזיציה ניצחה
  (צילום: Miriam Alster/FLASH90)

סיעת המחנה ציוני פתחה את ישיבתה השבועית בקולות של שמחה, זאת על רקע המהלך של המפלגה שהוביל לטענתם לדחיית ההצבעה על חוק ההמלצות. ״לראשונה מזה זמן רב, התרחש שילוב של מאמץ אופוזיציוני יוצא דופן בעוצמתו בהובלת המחנה הציוני", אמר יו"ר הסיעה יואל חסון.

נתניהו התקפל- האופוזיציה ניצחה

לטענת חסון, המהלך הצליח לעכב את החוק ובעיקר לגרום לנתניהו וחבריו להזיע – "יעידו על כך אין ספור הטלפונים שקיבלתי מסגני שרים, שרים, חברי קואליציה, שהתחננו לקיזוז על מנת להימנע מהצבעה".

"הרוב המיוחל לא התרחש ובסוף בנימין נתניהו נאלץ להתקפל. ניצחנו במערכה החשובה כי היינו מאוחדים. אזרחים, מובילי דעת קהל וחברי כנסת".

יו"ר ראש האופוזיציה, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, התייחס גם הוא למה שהוא מכנה "קריסת הקואליציה והחקיקה הנלוזה". הרצוג דיבר על ההפגנה שהתקיימה בשבת האחרונה. "המחאה והתסכול בקעו מלמטה מכל שדרות העם, כפי שראינו במוצאי שבת ואלו נבעו מתחושה של חוסר הוגנות ומהתנגדות מוסרית קשה לחוק ההמלצות שתפור על מידותיו של איש אחד בלבד והביאו לתוצאת הביניים הזו".

הרצוג סיפר כי אתמול עם בלימתו הזמנית של חוק ההמלצות הוכח כוחם של אזרחי ישראל. "כשחוש הצדק המפותח שלהם הניע אותם לפעולה שלא ראינו כמותה מאז המחאה החברתית בקיץ 2011. וכפי שיואל חסון אמר – האופוזיציה הפרלמנטרית נלחמה שבועות רבים בוועדות ובפורומים ותמשיך להילחם בכל כוחה. אנחנו עוקבים לוודא שלא יהיה רפיון בקרב סיעות האופוזיציה השונות".

"ברור שנתניהו ואנשיו ינסו לקדם את החוק. נתניהו מסוגל לכל דבר ואנשיו יפעלו בכל דרך אפשרית. כבר ראינו דוגמאות אתמול – מי שלא הצליח להשתיק עובר להכפיש. זה לא יעזור לו או לשליחיו. החקירות יסתיימו, ההמלצות יוגשו, הפרקליטות והיועמ״ש יבחנו ויחליטו ואם ייקבע אז מערכת המשפט תכריע. ככה זה במדינה מתוקנת", דברי יושב הראש.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
הפגנתי נגד החוק, אני בכלל מצביע ליכוד שמתבייש במה שקורה
נו באמת | 04-12-2017 23:54
איך פתאום הימין נלחם עבור חוקים לא דמוקטיים שסותמים פיות ונוגדים את זכות הציבור לדעת, עבור תרומות בגודל לא סביר, בעד שחיתות ונגד האדם הפשוט? מה קורה לנו? שכחנו איך נלחמנו נגד אולמרט המושחת? אם אולמרט היה עושה פרומיל ממה שנתניהו ניסה לעשות היינו הופכים את המדינה. איך זה עובר עכשיו בשתיקה? איפה כל שאר חברי הליכוד? איפה בנט?