שבוע אחרי הלינץ', שוב הערבים משתוללים; צפו

בעקבות התקרית האלימה שבוצעה בילדים בשבוע שעבר ליד הכפר קוצרא, יצאו ארגון 'עוצמה יהודית' להפגין נוכחות יהודית במקום. עם הגעתם, פלסטינים יידו לעברם אבנים וסלעים. דיווח כי אחד הערבים נפגע מירי

שבוע אחרי הלינץ', שוב הערבים משתוללים; צפו

בעקבות התקרית האלימה שבוצעה בילדים בשבוע שעבר ליד הכפר קוצרא, יצאו  היום (שני) אנשי ארגון 'עוצמה יהודית' להפגין נוכחות יהודית במקום. עם הגעתם החלו הפלסטינים להתפרע, להשליך אבנים וסלעים לעבר הפעילים ולהבעיר צמיגים. הפלסטינים מדווחים כי אחד נפגע מירי.

מדובר צה"ל נמסר כי לפני זמן קצר התפתחה הפרת סדר אלימה של כ-50 פלסטינים באזור קוצרא שבמרחב החטיבה המרחבית "שומרון. הפלסטינים מיידים אבנים ומשליכים צמיגים בוערים לעבר כוחות הביטחון".

עוד אמרו כי כוחות צה״ל, מג״ב ומשטרת ישראל פועלים לפיזור ההתקהלות. בנוסף,  מוכרת טענה על פציעת פלסטיני אשר פונה לקבלת טיפול רפואי, הנושא יתוחקר, אומרים בצה"ל.

המקום הוכרז כשטח צבאי סגור משיקולים מבצעיים סמוך ליישוב מגדלים. באיזור מתקיימת כעת התקהלות של מתיישבים. כל פעילות בשטח האמור מחייבת אישור צה״ל.

בטרם הטיול, הודיעו המארגנים כי לאחר  הודעת דובר צה"ל לפיה כל טיול ביו"ש זקוק לאישור, מסרו הגורמים כי הצבא יעודכן  אך "לא נבקש אישור". לדבריהם: "נעמוד על מחדלי הצבא באירוע, נפגין נוכחות יהודית במקום, ונבהיר לכולם שהאזור יהפוך ליעד מועדף לטיולים".

עשרות פעילי ימין הגיעו לסביבת הכפר בכדי להגיע למערה בה הוחבאו הילדים. אולם ערבים תושבי הכפר קוצרא בשומרון יצאו לכיוונם כשהם מתפרעים וזורקים אבנים וסלעים. כוחות הביטחון הגיעו במהרה למקום, השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות והרחיקו את הפורעים מהמקום.

יו"ר תנועת עוצמה יהודית ד"ר מיכאל בן ארי מסר בתגובה לאירוע: "הכניעה של מערכת הביטחון בפני פורעי קוסרא קיבלה היום מסר חד משמעי: ישראל צריכה עוצמה יהודית, צריך לעצור את הפורעים, לעצור את הרוצחים ולא את המותקפים. אם נשלים אם 'יודן ריין' ברחבי ארצנו נובס גם בבתים, גם בתחנת האוטובוס מול הקניון בערד".

גם ברוך מרזל הגיב על הפרות הסדר: "העובדה שעד היום הצבא והמשטרה עסוקים רק בלהרגיע את היהודים ולא היו מעצרים מאסיביים בכפר קוסרא הביאה את הפורעים הערבים לצאת שוב ולתקוף בסלעים ובצמיגים בוערים את המטיילים מעוצמה יהודית. חבל שהצבא לא מתפקד ואני מצפה מהחיילים לפתוח באש כלפי הפורעים.

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע