הרב אליהו על פרשת סלומינסקי: "בסיפור הזה לא השגנו את מה שרצינו"

הרב שמואל אליהו מגיב לסגירת התיק נגד סלומינסקי "אני מבין את הנשים שלא הגיעו להעיד ומצדיע לנשים, שאזרו אומץ במקומות אחרים כמו שיינברג וברלנד"

הרב אליהו: בסיפור הזה לא השגנו את מה שרצינו
  (צילום: עמנואל מימון)

סגירת התיק של ח"כ ניסן סלומינסקי. הרב שמואל אליהו, רב העיר צפת שאליו הגיעו התלונות על חבר הכנסת מהבית היהודי, תיאר אמש (א') את תחושותיו בעקבות סגירת התיק בראיון לגלי צה"ל.

הרב אליהו לא התייחס להחלטה לסגירת התיק בעניינו של חבר הכנסת, אלא דווקא למתלוננות: "אני מבין למה נשים חוששות להיחשף ולעמוד בפני עימות, רובן מתארות את זה כעונש נוסף".

"המשטרה צריכה לעשות בדק בית רציני בצורת ההתייחסות שלה לנשים שנפגעות פגיעה מינית", הוסיף הרב אליהו, "זו צלקת – זה לא קל".

מצדיע לנשים שהתלוננו

"הצעקה שלה אומרת את עומק הפגיעה, את עומק הכאב. אישה שעברה את החוויה פעם אחת, לא רוצה לחזור על החוויה הזו. היא מעדיפה להפנים, להסתיר. אני מבין את הנשים שלא הגיעו להעיד ואני מצדיע לנשים, במקרה הזה שתיים, ולכל הנשים האחרות שאזרו אומץ במקומות אחרים כמו שיינברג או ברלנד. זה בכלל לא פשוט. זה כואב, קשה, מדמם."

וכאשר סוגרים תיק שכזה, מה זה עושה לנכונות של נשים דתיות לפתוח ולספר על מה שעבר עליהן?

בוא נחפש את חצי הכוס המלאה, אני חושב שהסיפור הזה יעודד, ואנחנו כבר בתהליך שבו נשים מקבלות אומץ לפתוח את הפה ולספר, וגם אם בסיפור הזה לא השגנו את מה שרצינו, עצם זה שהנושא צף ועלה, ואנשים יודעים שאם הם יתנהגו בגסות או בחוסר רגישות, הם עלולים לשלם מחיר, ולא משנה אם הם נשיאים, ראשי ממשלות, שרים או חברי כנסת, יש בזה מימד של הרתעה. זה לא מספיק אבל זו התקדמות.

ובפעם הבאה מה תאמר לנשים שיבואו אליך?

מה זה בפעם הבאה? יש מצעד של נשים שמגיעות אלי, יש סיפור אחד שפורסם, אבל יש עוד 100 שלא הגיעו לכותרות וטוב שכך. מה שאנחנו אומרים לנשים, תדעו לכם שהריפוי שלכם תלוי בעונש שיקבל הפוגע, ככל שהוא ייענש יותר קשות, את תתרפי יותר מהר".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
4 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
הכותרת
| 04-12-2017 12:20
הכותרת לא משקפת את הנאמר בגוף הדברים
הכותרת כן משקפת את הכתבה .כי הרב
| 05-12-2017 18:43
היה מעוניין שנשים תתלוננה ותגשנה תביעה והאנסים יקבלו את עונשם כראוי וזה לא קורה .כי נשים לא מעונינות לסבול שנית ומוותרות על חקירות ועדות בבית המשפט.חבל שנשים ובנות לא לומדות להתרחק מגברים .וחבל שגברים לא לומדים להתרחק מבנות ונשים.כי כל אחד יענש או יתן את הדין.
יש מאבד עולמו ברגע אחד
נתן | 04-12-2017 18:50
חבל על אדם גדול שמכניס עצמו לעובי המחלוקת ללא דין תורה ומאבד עולמו, והיה עדיף לו להיות עם הארץ ולא למצוא את עצמו חולק על משה רבנו בעולם הבא
2
המתלוננות נגד הרב אבינר
ללא שם | 11-12-2017 4:50
מה הרב אומר על המתלוננות נגד הרב אבינר, שאותן הרב האשים כ'מעלילות'?