ציוד מתקדם חדש נחת במרכז הננו-טכנולוגיה של המרכז האקדמי לב

נשיא המרכז פרופ' סוקניק: "תעודת כבוד ליכולות הטכנולוגיות של המרכז, שמצמיח את הדור הבא של המהנדסים בתעשייה הביטחונית והאזרית בישראל

ציוד מחקר איכותי נחת במרכז הננו-טכנולוגיה
  באדיבות המרכז האקדמי לב

סגירת מעגל במרכז האקדמי לב. פרופ' אלי וינר שלמד אצל מייסד המרכז האקדמי לב פרופ' זאב לב ז"ל לפני עשרות שנים, מתקרב לגיל גבורות וביקש לתרום ציוד ומכשירי מחקר איכותי בשווי של מאות אלפי דולרים לחוג לפיסיקה/ הנדסת אלקטרו-אופטיקה במרכז האקדמי. מדובר בין השאר בציוד אשר שימש את פרופ' וינר לפיתוח התקנים אלקטרו-אופטיים עבור צבא ארצות הברית, כאשר הקים חברת אלקטרו-אופטיקה בארה"ב.

לאחר 32 שנים בניכר, חזר הפרופ' לארץ ישראל ואיתו המכשירים המיוחדים שהיו בחברתו. וינר התקשר אל הרב ד"ר אבי קרסנטי, ראש החוג לפיסיקה/הנדסת אלקטרו-אופטיקה, וביקש לתרום את הציוד למרכז. אנשי החוג בילו יום שלם בפריקת המכולה מהציוד הרב שהגיע וחלוקתו בין שלוש מעבדות חדשות: מעבדת הלייזר למיקרו-ייצור של גלאים, המעבדה לסימולציות ולמדידות אלקטרו-אופטיות, והמרכז לננו-טכנולוגיה במרכז האקדמי לב.

לאורך התקופה, הגיע בעצמו פרופ' ווינר כדי לעזור בהרכבת המיכשור ובהפעלתו, ועבד צמוד עם ראש החוג וצוותו. כאות הוקרה על התרומה הנכבדה, קיים המרכז טקס הסרת הלוט לכבודו של פרופ' וינר, בהשתתפות נשיא המרכז האקדמי לב פרופ' חיים סוקניק וראש החוג הרב ד"ר קרסנטי, ובנוכחות אנשי סגל והסטודנטים בחוג.

נשיא המרכז האקדמי לב פרופ' חיים סוקניק בירך על התרומה הנכבדה למרכז ואמר: "יחד עם התואר השני שאנחנו פותחים בחוג לפיסיקה/הנדסת אלקטרו-אופטיקה ומעבדות המחקר המתקדמות, אנחנו מתחדשים גם בציוד רב ומגוון שהוא תעודת כבוד למרכז וליכולות הטכנולוגיות של מי שמצמיחים את הדור הבא של המהנדסים בתעשייה הביטחונית והאזרחית בישראל".

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע