סמל רון יצחק קוקיא הי"ד הובא למנוחות. "רציתי לחמם את גופך, ועיניך היו עצומות וכבויות"

בבית העלמין הצבאי בקריית שאול בתל אביב הובא בצהריים (א') למנוחות סמל רון יצחק קוקיא הי"ד שנרצח בפיגוע דקירה בערד. האב ספד לבנו: "רון לא היה מספיק חשדן ביום חמישי בלילה, שבו נרצח על ידי אנשים שפלים אויבי המדינה ואזרחיה"

"רציתי לחמם את גופך, ועיניך היו עצומות וכבויות"
  (צילום: מרים אלסטר/פלאש90)

בבית העלמין הצבאי בקריית שאול בתל אביב הובא בצהריים (א') למנוחות סמל רון יצחק קוקיא הי"ד, לוחם חטיבת הנח"ל שנרצח ביום חמישי בערד בפיגוע דקירה.

כ-2,000 בני אדם ליוו את החייל בדרכו האחרונה. את הממשלה ייצג שר המדע אופיר אקוניס ואת צה"ל מפקד פיקוד מרכז אלוף רוני נומה, מפקד פיקוד דרום אלוף אייל זמיר וראש אט"ל אלוף אהרון חליוה.

בועז, אביו של החייל, ספד לבנו. "רון שלנו חונך לאהוב בני אדם ולכבדם, הן במשפחה והן בחברה, וגם חונך ל'כבדהו ולחשדהו', במיוחד כלפי זרים. נראה לי כי רון לא היה מספיק חשדן ביום חמישי בלילה, שבו נרצח על ידי אנשים שפלים אויבי המדינה ואזרחיה. מדינת ישראל, על כלל אזרחיה ומערכותיה, לא עושה מספיק להילחם באויבים החיצוניים והפנימיים שלה אשר פוגעים בה ובאזרחיה. זו מלחמה שיטתית ומתמשכת מול אלו שמפעילים עלינו אלימות ואלו שמחוללים אותה".

(צילום: ליהי קרופניק, באדיבות ynet)

האב אמר עוד: "הביטחון האישי והלאומי הם נדבך מרכזי יחד עם ערבות הדדית וההיבט הביטחוני האזרחי והכלכלי. אני קורא במעמד הכואב הזה לכלל האזרחים מכל הדתות והזרמים להיות יותר סבלניים האחד לשני ופחות ביקורתיים, שכל קבוצה תשאף להגיע להיות יחד עם האחרים ולא על חשבונם".

האם לבנה אמרה: "אהובי, ילד קסום ורגיש, ילד חם, גבר חזק ואיתן שתמיד רצה חיבוק ועוד אחד מאימא, נסיך ומלך, צנום ומרשים, כובש ואהוב. כאילו קיבלת עליך שליחות ותמיד רצית חיבוק ועוד אחד מאימא. היום כשנישקתי אותך, רציתי לחמם את גופך, ועיניך היו עצומות וכבויות, ולא הצלחתי להחזיק בך. לך לדרכך בני, מלאכים יקבלו את פניך ושטיחי פנים ייפרסו לפניך. לך לדרכך חבוק בזרועות אלוהיך. תודה לעמלים, למחפשי המחבלים הארורים ולתושבי ערד המקסימים. בני, ילדי, גוזלי, יהי זכרך ברוך".

כוחות הבטחון במצוד אחרי הרוצחים

במערכת הביטחון חושדים כי המחבל או המחבלים שביצעו את הפיגוע נמלטו עם נשקו האישי של החייל, בן 19 במותו. צה"ל ערך סריקות נרחבות בכפרים בדרום הר חברון ופרס מחסומים. למחרת הפיגוע דוללו המחסומים. מאות שוטרים נפרסו בערד בשעות שלאחר הפיגוע במטרה לשלול אפשרות של הסתתרות המחבל באחד ממוסדות העיר.

חקירת הפיגוע העלתה כי קוקיא נדקר למוות בעת שהמתין להסעה בסמוך לקניון בערד. צוותי מד"א שהוזעקו לזירה ביצעו בחייל פעולות החייאה, אך בסופן נאלצו לקבוע את מותו. עדי ראייה סיפרו כי לאחר הדקירה הקטלנית ניסה החייל להזעיק עזרה והתמוטט על רכב שעבר במקום. נהג הרכב סבר שמדובר באדם שנפגע בתאונה ובשל כך הזעיק את כוחות מד"א.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
עצוב ונורא. ה' יקום דמו
להחזיר את ההרתעה | 03-12-2017 18:37
להחזיר את ההרתעה פעם הם לא העזו להתקרב