אייזנקוט ידחה את הדרישה העיקרית של הרבנים הסרוגים

רבני הציונות הדתית יצאו אופטימיים ומלאי תקווה מהפגישה עם הרמטכ"ל, גדי אייזנקוט. אך כעת מסתמן שהוא צפוי לדחות את בקשתם העיקרית שהונחה לפניו

אייזנקוט ידחה את הדרישה העיקרית של הרבנים הסרוגים
  (צילום: דובר צה"ל)

רבני הציונות הדתית שנפגשו עם הרמטכ"ל, רב- אלוף גדי אייזנקוט, בנושא פקודת 'השירות המשותף' במהלכה הציבו לו מספר דרישות לתיקון בפקודה, יצאו אופטימיים למדי מהפגישה, אלא שכעת מסתמן כי אייזנקוט לא צפוי לקבל את דרישות הרבנים, מהלך אשר עלול להוביל לסיבוב נוסף בקרב בין הצבא לציונות הדתית.

על פי הדיווח של בן כספית הבוקר (שני) ב'מעריב, אייזנקוט צפוי לדחות את דרישתם של הרבנים לבצע שינויים מהותיים בפקודה. ככל הנראה לא יקבל הרמטכ”ל את דרישת הליב"ה של הרבנים לפיה לקציני צה”ל תינתן האפשרות לסרב לשרת בגדודים מעורבים. עם זאת, השינוי המיועד יהיה כנראה באחת מפסקאות ההגדרה הדקלרטיביות של הפקודה, שנוסחה ישונה מעט. לשינוי תהיה משמעות דקלרטיבית, אך לא תהיה לו משמעות מבצעית או אחרת בשטח.

על פי הדיווח, החלטתו של אייזנקוט גובדה ככל הנראה לאחר שביום שישי האחרון הוא עם ארבע חברות כנסת הפעילות בתחום זכויות נשים ושוויון מגדרי בצה”ל ובכלל. מדובר במרב מיכאלי ובאיילת נחמיאס־ורבין מהמחנה הציוני, ובתמר זנדברג ובמיכל רוזין ממרצ. עוד קודם לכן נפגש הרמטכ”ל פגישה טעונה נוספת עם רבני הציונות הדתית, שבה השתתף גם סגן שר הביטחון, ח”כ אליהו בן דהן מהבית היהודי, וגם עם נציגות ארגוני הנשים השונים המעודדים שילוב מגדרי ושירות מעורב בצה”ל.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
לא מפתיע... סתם מורח אותנו...
תומר | 27-11-2017 12:02
ורבני בית הלל וצהר עוד ילכו להפגש איתו
2
בושה לרבנים שהלכו להיפגש איתו.
משה | 27-11-2017 12:03
צריך לדרוש פיטורין שלו. אבל אין לנו כח. בנט (חילוני עם כיפה שרבנים מסויימים המליכו עלינו) בעד השרות המשותף
3
אינני מבין מדוע רב (זכר) יכול לכהן כמנהל אולפנה לבנות - האם הוא בתפקידו שם אינו בבחינת בא לידי עירוב
אברי | 27-11-2017 12:40
אבל קצין אינו ראוי לפקד על יחידה שיש בה גם בנות ?
עצם קיום יחידה קרבית מעורבת אסור
נץ | 27-11-2017 15:27
בפיקודו הוא משתתף באיסור.אגב אני איתך לגבי העדפת אישה לניהול אולפנה.