אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב רונצקי במאהל ברוטשילד: "מי שרוצה להשפיע שיגיע"

ברב שיח שנערך אתמול במאהל הציוני חברתי בשדרות רוטשילד בתל אביב אמר הרבצ"ר לשעבר, הרב אביחי רונצקי, כי "אי אפשר לעסוק כל היום רק בחששות מהגורמים השונים... מי שרוצה להשפיע שייקח חלק בעשייה פוליטית". ברב השיח בלטו מספר פעילי שמאל שבאו להקשיב ולשאול.

הרב רונצקי במאהל ברוטשילד: "מי שרוצה להשפיע שיגיע"
  הרב רונצקי מדבר ברוטשילד (רעננים)

פורום "ציונות החברתית" ממשיך בפעילות במאהל בשדרות רוטשילד.

אתמול (ב') הגיע למקום הרב אביחי רונצקי, הרב הצבאי לשעבר, בהזמנת הפורום. הרב רונצקי קיים במקום רב שיח תחת הכותרת  "מדינה יהודית וצדק חברתי".

לרב שיח הגיעו מאות אנשים מיושבי המאהל, דתיים וחילונים כאחד. בלטו מספר פעילי שמאל שבאו להקשיב ולשאול. הרב רונצקי הופתע מהרצון האמיתי של יושבי האוהלים לברר ולהיפגש עם תוכן חברתי יהודי, וללמוד על מושגים שקשורים לזהות החברה הישראלית והמדינה.

הרבצ"ר לשעבר המתגורר היום בכפר הסטודנטים באשלים, שמע מפי יושבי המאהלים טענות כנגד הממשלה ואמר "מי שרוצה להשפיע שייקח חלק בעשייה פוליטית". הוא גם קרא לכוחות צעירים, אידיאליסטים להשתלב בהנהגה הפוליטית.

לדבריו "מדינה יהודית משמעותה צדק חברתי, ואי אפשר להפריד בין השניים" הרב רונצקי התייחס גם להתרחקות הציבור הדתי ימני מהמחאה בטענה כי מובילים אותה גורמי שמאל ואמר: "המחאה החברית כבר הרבה יותר גדולה מיוזמיה.

עם ישראל נמצא בבירור ובקריאה לשינוי חברתי אמיתי ואי אפשר לעסוק כל היום רק בחששות מהגורמים השונים. מי שרוצה להשפיע על השיח שיגיע, כמו המאהל הציוני חברתי".

לשאלה של אחת הצעירות הדתיות במקום היכן מנהיגי הציבור הדתי ענה:  "אני לא יכול לענות בשם רבני הציבור הדתי לאומי, אבל עובדה אני כאן" .

עדי ינון מיוזמי המאהל הציוני חברתי, קראה לעשרות המשתתפים בסוף השיחה המרגשת לבוא להשתתף בשיחות ובדיונים במאהל.

הציבור הדתי חייב להשמיע את קולו

שני בנממן פעילה חברתית במדרשת שדרות- עמותה למען הקהילה: "השיח שנוצר במאהל הוא האלטרנטיבה הנכונה להמשך התהליך לאחר שיפורקו האוהלים והוא שיצור את הפתרון לשינוי חברתי קודם בעצמנו ומתוך כך גם בממשלה"

יוני שטבון, יו"ר תנועת רעננים- צעירי הציונות הדתית שהזמין את הרב רונצקי לשיחה אמר "על אף החששות האמיתיים, הציבור הלאומי והאמוני לא יכול לעמוד משותק בצד וחייב להשמיע את קולו בצורה ברורה ופעילה".

פורום "ציונות חברתית" משותף לארגונים: "רעננים" צעירי הציונות הדתית, ועד מתיישבי גוש קטיף, בני עקיבא, וועד יישובי עלי וצעירי מטה בנימין. במהלך השבוע האחרון קיימו בנוסף רב שיח וקריאת מגילת איכה בערב תשעה באב, ושבת בהשתתפות כ-200 פעילים.

הפורום הוקם לפני כשבועיים ביוזמת קבוצת צעירים ובהשתתפות הארגונים, יושבי המאהל והתנועות השותפות מונעים מהרצון להיות שותפים אמיתיים לזעקה החברתית הקיימת בציבור, אך יחד עם זאת להשמיע קול ציוני ויהודי, הקורא לפתרון אמיתי ואחראי.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
להופיע במאהלים עם מסרים חיוביים בזכות הממשלה והמדינה
אחדות ישראל | 17-08-2011 19:01
המחאה הזו בצורתה הנוכחית מסוכנת למדינה והיא מונעת על ידי גורמי חוץ המעוניינים לתקוע תריז בין העם היושב בציון ומנהיגותו, בין יהודים ויהודים. לא בכדי מסית עיתון הארץ יום יום נגד "מתנחלים" (גם אלה שיושבים בגבעה הצרפתית ומכבים) ונגד "חרדים" (גם אלה שמשרתים בצבא ומתפרנסים ומה עם קהל הסטודנטים במדעי הרוח שמקבלים גם הם מלגות? או מוסיקאים מצטינים בצה"ל או ספורטאים מצטיינים שגם הם מתמסרים לתחום שאינו טכנולוגי- "כלכלי") אבל נניח לזאת. על הציבור הסרוג להופיע במאהלים אלו עם שלטים המודים בתרומת הממשלה הנוכחית ליציבות הכלכלית, על תרומת הממשלה הנוכחית לחינוך - הסכם פורץ דרך עם המורים, העשרת החינוך היהודי, על תרומת הממשלה לקופת המדינה- ועדת ששינסקי, על תרומת הממשלה הנוכחית לבטחון- יש מעט מאד פיגועים ולייצוג שלנו בעולם- הסברתו המשובחת של נתניהו, על כך שבממשלה הזו מיוצגים ציבורים שהיו מקופחים עד כה- עולים חדשים, ספרדים, חרדים ואלו המעוניינים בממלכתיות ובאחדות. על כך שאנו שותפים לכמיהה לצדק אך צדק משמעו עשייה של העם ולא בכיינות על מי שעושה- הממשלה.