אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מזל טוב: זה השם של השבט החדש בבני עקיבא

שבת הארגון של תנועת בני עקיבא הסתיימה הערב לאחר חודש של פעילות אינטנסיבית וערכית בהובלת קומונריות הסניפים ברחבי הארץ. לפני מספר דקות הוענק השם של השבט החדש

מזל טוב: זה השם של השבט החדש בבני עקיבא

שבת הארגון של תנועת בני עקיבא הסתיימה הערב לאחר חודש של פעילות אינטנסיבית וערכית בהובלת קומונריות הסניפים ברחבי הארץ.

הערב נערכים בסניפים מופעי הדגלנות, כתובת האש והופעות החניכים. חודש ארגון עמד השנה בסימן נושא הועידה הארצית הכ"ד של התנועה שתתקיים בפסח הקרוב –"מובילים בדרך תורה ועבודה". המטרה היא לעסוק ולפעול בנושאים המשמעותיים עימם מתמודדת החברה הישראלית, בין היתר- נושא השבת, צמצום פערים כלכליים וחברתיים, קירוב חלקי העם היהודי, קליטת עלייה ועוד.

בנוסף, התנועה הרחיבה במהלך החודש האחרון את מיזם "מחדשים חברות" במסגרתו פונה התנועה למאות אלפי בוגריה בקריאה לחידוש חברות בתנועה. מטרת המיזם הינה מימון דמי החברות לחניכים ממשפחות מעוטות יכולת, כאשר כל מחדש חברות משלם סכום של 24 ₪ לחודש- סכום המצטבר לתשלום שנתי של דמי חברות לחניך.

הערב התבשרו חניכי שבט הרא"ה כי שמם החדש יהיה "הנני". ההחלטה התקבלה בתחילת השבוע שעבר, בתום דיון והצבעה, ע"י מליאת ההנהלה הארצית של התנועה בראשות הרב חיים דרוקמן. 'הנני' מבטא את המוכנות לשליחות ולהובלה בכל משימה שעומדת על הפרק – בעוז ובענווה כחלק מהובלת מדינה ואומה.

מזכ"ל בני עקיבא יאיר שחל: "בשנה זו בחרנו לעסוק בהובלה, בדרישה ליזום, לפעול ולפרוץ. היא נכונה היום לא פחות מאי פעם. זו גם הדרך שהובילה את העם כולו מהגלות האיומה ותוביל בעזרת ה' עד להשראת שכינה במקום מקדשנו. הובלת האומה דורשת מאתנו להיות מוכנים לשאת בנועם את עול השליחות. אנו נוביל בדרכה של תנועת בני עקיבא – דרך של זריזות וענווה. כשנקראו גדולי אומתנו לשליחות מיד ענו ואמרו: אנו מוכנים. אברהם אבינו נענה לציוויו של הקב"ה ללכת לעקוד את בנו. יוסף הלך לחפש את אחיו בקריאה המהדהדת עד היום – "את אחיי אנוכי מבקש". משה רבנו קיבל עליו להוציא את ישראל ממצרים לארצנו הקדושה. כל אלו קיבלו את שליחות ההובלה בענווה, בזריזות ובנעימות, למרות כל המכשולים ולעומת כל הנחשולים. כך- בפתח שנתה ה-90 של התנועה – אנו מקבלים עלינו להוביל מדינה ואומה ולחנך את עצמנו לעסוק בעניינים המאתגרים את המדינה ואת העם היהודי כולו."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
גנבים!!
| 25-11-2017 19:14