בלי נשים: הגרסה של העיתון החרדי לשטרות החדשים - סרוגים

בלי נשים: הגרסה של העיתון החרדי לשטרות החדשים

העיתון החרדי 'יתד נאמן' פרסם כתבה על הנפקת שטרות הכסף החדשים. בניגוד לכלי תקשורת רבים השטרות פורסמו בעיתון ללא הדמויות החדשות המוטבעות עליהם, רחל המשוררת ולאה גולדברג

בלי נשים: הגרסה של העיתון החרדי לשטרות החדשים
  (צילום: פייסבוק/ חדו"ש)

כמו כל כלי התקשורת גם העיתון החרדי 'יתד נאמן', פרסם אתמול (חמישי) ידיעה על הנפקתם של שטרות הכסף החדשים בערך של 20 ו- 100 שקלים. אלא שבניגוד לקוראי עיתונים ואתרי אינטרנט אחרים, קוראי העיתון המזוהה עם הזרם הליטאי בציבור החרדי, נחשפו ל"גרסה אחרת" של שטרות. הסיבה: מכיוון שהדמויות המופיעות על השטרות החדשים, רחל המשוררת ולאה גולדברג, הן נשים, בחרו עורכי העיתון לצנזר את תמונתן ולפרסם את השטרות ללא דמויות.

בידיעה שפורסמה בעיתון אודות הנפקת השטרות החדשים, התייחסו הכותבים רק לצד הטכני של השטרות מבלי להתייחס לדמויות המוטבעות עליהם: "השטרות החדשים, ככל שטרות הסדרה החדשה, מציגים סטנדרטים מתקדמים של ביטחון, חדשנות ונגישות ומשולבים בהם מגוון סימני ביטחון נגד זיופים".

מי שהתייחס להתנהלות של העיתון החרדי הוא מנכ"ל עמותת חדו"ש, אורי רגב, שכתב כי "בניגוד לשאר אמצעי התקשורת, "יתד נאמן" מציג את השטרות ללא דמותן של המשוררות רחל ולאה גולדברג כחלק ממדיניותו העקבית להגן על קוראיו מפני יצר הרע שבראיית פניה של אישה. מעניין לדעת האם רבניו של גפני יאסרו עליו ועל עמיתיו לעשות שימוש בשטרות החדשים בשל דמויות הנשים שעליהן, שכן אם אינם מתכוונים לאסור זאת קשה להבין מה התועלת שבצנזורן אך ורק בעיתון".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
ובזה נקוה ופחות או יותר בטוחים בעז"ה שצאצאינו מתחנכים
הננו פונים להנהלה הרוחניות | 24-11-2017 10:47
כל השמד מתחיל מהאיי פון ר"ל הנה המכתב הנחוץ לכל בתי חינוך בעולם לחרדים לדבר הד'. בס"ד שלו' וישע רב אל מע"כ חברי ועד הנהלה רוחניות של מוסדות החינוך דקהלתינו הקדושה קהל יטב לב ד'סאטמאר לונדון London, הלא המה אנשי שם העומדים על הפקודים העוסקים עבור קיום והמשך הדורות לחנך את בנינו ובנותינו היקרים בדרך ישראל סבא הסלולה לנו מרביה"ק זי"ע. הן ידוע לכל אשר בזמן האחרון מופיע במחנינו תופעה נוראה ומחרידה שמסתובבים בינינו צעירים מבתים כשרים ונאמנים, שנתרוקנו ל“ע מכל זיק של יהדות OTD. יש שהצרעת זרחה במצחו וצץ פרח זדונו בעליל למראה עיני כל הקהל ויש אשר בראשו נגעו חבוש בטמון והיזק שאינו ניכר הוא מבחוץ, אך בפנים שלט הריקבון ויאכל עש, הצד השוה שרובם ככולם נשקעים בתהום עמוקה מי פחות ומי יותר. המציאות תעיד שזה תוצאה מצרעת ממארת כלי ה"סמארטפאון" Smart Phone אשר בו נקבצו ובאו יחדיו כל החלאות והזוהמות הנמצאות בחלל עולמנו, שהיא מכה מתדבקת ומתפשטת, עקב תכונת הכלי המושך כאבן שואבת, כפי שהנסיון מוכיח דמי שאדוק בהמיית גלי סמארטפאון הסוערים נלכד במצודתה והרי הוא מקושר למקומות אפלים עד שמסכן את עצמו ואת כל בני ביתולהתרחק מדרך תורתינו הקדושה רח"ל. ואף אם היא עם פילטע"ר FILTER היותר טוב, כי קשה מאד להתמודד מולכח מושך החזק שלכלי זה שנתייצר בכוונה מכוונת שהמשתמש בזה ישום כל מעייניו בו מבלי עצור כח להפרד ממנה (עדיקטע"ד), וכך נדחף מרעה אל רעה ומדחי אל דחי, פותח בפיתוי ותעתוע של ביקוש פרנסה, וגומר בבילוי ושיעשוע, מתחיל בפילטער טוב, ומסיים בשילוח כלרסן. ואף שנמצאים איזה אנשים בודדים שעדיין נשארו באמונתם, מי יוכללהיות ערב שהוא יהי' כמותם, והרי הנסיון מעיד שרבים חללים הפילה, ובכל יום ויום עומד המחזיק את הסמארטפאון לפני סכנה חדשה להילכד, בהיותו דבוק בכל שרעפיו ומורשי לבבו לכלי משחית הדין המשנה תכונת הנפש של המשתמש בה, מכהה את חושיו, מטמטם הרגשיו ומבלבל את שכלו, בהיותו רוחף תמיד בעולמות אחרים, עולמות של תוהו ובוהו חושךועלטה, כנודע לכל העוקב אחר דרכם ומנהגם של אנשי סמארטפאון הללו. והנני דואג ובהאי פחדא קא יתיבנא, מה יהי' משפט הבנים והבנות היקרים שלנו, כי הלא ידוע מדברי חכז"ל שהשפעת החברה והסביבה גדולה ועצומה עד מאד, כפי שכתב הרמב"ם (הל' דעות פ"ו ה"א) וז"ל 'דרך ברייתו של אדם להיות נמשך בדעותיו ובמעשיו אחר ריעיו וחביריו' ובאם המצא תמצא בהכיתה אחד שהוריו משתמש בסמארטפאון, הרי בכל יום ויום נמצאים בנינו היקרים בספק סכנה במקום דשכיח היזיקא להיות נמשכים אחריו בהחברותא ולהפגע עלידי השפעת כלי משחית זה. ובכן הננו פונים להנהלה הרוחניות של מוסדינו חסידי רז"ל שליט"א שחשוב להם חינוך ע"פ דעת תורה, שומרי משמרת הקודש, שומרי פקדוננו היקרים מכל הון בשמירה מעולה נאמנה, אנא תסדרו להם שלא ימצא שום תלמיד בהכיתה - שבניו או בתו לומדים שם - אשר הוריו נצמדים לסמארטפאון באיזה אופן שהוא ובזה נקוה ופחות או יותר בטוחים בעז"ה שצאצאינו מתחנכים בסביבה של קדושה וטהרה, תורה וגדולה במקום אחד, וכך נזכה לגדל דורות של יראים ושלמים נאמנים לד' ית' שמו, ולתורתו הקדושה לשם ולתפארת.
2
אורי רגב זה רפורמים
| 24-11-2017 17:52
לא להתבלבל
3
יש לי שאלה לכל המלעיזים
שי | 25-11-2017 22:55
תארו לעצמכם שהייתם גרים בניכר. ואז תארו לעצמכם שהבנק המרכזי של אותה המדינה היה מנפיק שטרות עם תמונה שאינה לרוחכם, למשל, תמונה של קדוש נוצרי בתוך מסגרת העשויה צלבים. הייתם מכניסים צילום של שטר כזה לעיתון יהודי דתי?
4
גולדה מאירסון
צור ויספיש | 03-12-2017 18:10
גם בכתבה שנכתבה על האינפלציה של 84 הראו את הצד השני של שטר ה10000 של גולדה . בלי פנייה.