ההצעה המפתיעה של יאיר לפיד לבני בגין

על רקע הדחתו של חבר הכנסת בני בגין אתמול מוועדת הפנים של הכנסת עקב התנגדותו לחוק ההמלצות, הכריז הבוקר ח"כ יאיר לפיד בראיון לגלי צה"ל, כי הוא מציע לבגין את המקום של סיעת 'יש עתיד' בווועדה

ההצעה המפתיעה של יאיר לפיד לבני בגין
  (צילום: Yonatan Sindel/Flash90 )

על רקע הדחתו של חבר הכנסת בני בגין אתמול מוועדת הפנים של הכנסת עקב התנגדותו לחוק ההמלצות, שמטרתו לאסור על המשטרה לסכם חקירות ולהגיש את המלצותיה לפרקליטות המדינה, הכריז הבוקר (חמישי) ח"כ יאיר לפיד בראיון לגלי צה"ל, כי הוא מציע לבגין את המקום של סיעת 'יש עתיד' בווועדה.

במהלך הדיון בוועדה ביקש בגין לקבוע כי החוק לא יחול על חקירותיו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו. חברי הכנסת דוד ביטן ודוד אמסלם ממפלגתו לא קיבלו את קביעתו וניסו לגרום לו לחזור בו מדבריו, במסגרת שיחות שקיימו איתו במליאה, אך הדבר לא צלח. בתגובה ח"כ בגין מצא עצמו מחוץ לוועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת עד שיעבור החוק.

 

ח"כ בגין מסברי את טענתו בוועדת הפנים אתמול

 

בריאיון לתכנית "דקלסגל" בגלי צה"ל התייחס לפיד להדחתו של בגין והוסיף כי מעבר למקום הוא אף מוכן לתת לבגין את זכות ההצבעה של "יש עתיד" בוועדה. "יש עתיד מציעה בזאת לבני בגין את המקום שלנו בוועדת הפנים: הוא מוזמן לקבל את המקום שלנו ולקבל את זכות ההצבעה שלנו כי יש גבול על האיומים על המשטרה".

לפיד התייחס להצעת "חוק ההמלצות", שמעוניינת לאסור על המשטרה להמליץ על הגשה או אי הגשה של כתב אישום בתום חקירה, ואמר כי "זה לא חוק – זה ניסיון איומים על המשטרה". עוד אמר כי "פה בגין אומר בתוך ישיבת ועדה 'אין לי בעיה עם חוק ההמלצות – אבל הוא לא יכול לחול על חקירות כרגע'. זה חושף את ערוותם", הבהיר.

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע