נחשף: זה שם השבט החדש בתנועת אריאל

את השם של השבט החדש קיבלו בוגרי שבט נחלה, תלמידי כיתות ט'. השם נבחר מבין השמות שעלו לשלב הסופי, בניהם: אביה, מלכות, אלקנה ועברי.

נחשף: זה שם השבט החדש בתנועת אריאל

הערב, מוצאי שבת ארגון, מתחדשת תנועת 'אריאל' עם שבט חדש בשם 'נריה'. את השם של השבט החדש קיבלו בוגרי שבט נחלה, תלמידי כיתות ט'. השם נבחר מבין השמות שעלו לשלב הסופי, בניהם: אביה, מלכות, אלקנה ועברי.

בסיבות לבחירת השם נכתב כי "השם 'נריה' מבטא את נושא חודש הארגון שעסק בנאמנות לתורה. השם נריה מסמל את תפקידה של התורה להיות נר לרגלנו להורות אותנו בדרך ה' דרך הישר, לצד תפקידנו להיות נרו של ה' בעולם לקרוא ולגדל את שמו, כדברי הפסוק בתהילים, "נר לרגלי דבריך ואור לנתיבתי נשבעתי ואקימה לשמור משפטי צדקך".

ההחלטה על שם השבט החדש התקבלה במליאת התנועה בתחילת השבוע בראשות מזכל"ה התשיעי של התנועה דביר עמיאור שנכנס לתפקיד לפני שלושה שבועות. הערב, מוצאי שבת פרשת תולדות בחר המזכ"ל להסתובב בסניפי ירושלים רבתי של התנועה, בניהים, מצפה יריחו, מעלה אדומים, מעלה הזיתים, פסגת זאב, נחלאות, חומת שמואל ובסניף החדש שנפתח לפני מספר חודשים בשכונת קטמון בירושלים.

בתנועה מביעים סיפוק רב מהתהליך שהתמשך לאורך חודשיים, במהלכו חניכים הציעו שמות באתר האינטרנט של התנועה, בצרוף נימוק המסביר את ההקשר לחודש ארגון והעשייה הערכית לאורך השנה. "ההחלטה על בחירת שם חדש הינה דוגמה לתהליכים שנוער מוביל ומעצב מציאות".

מזכ"ל תנועת הנוער 'אריאל', דביר עמיאור סיפר, כי "בתנועת אריאל אנו שמים דגש על המעורבות והחיבור של הנוער והצוותים החינוכים בסניפים בהובלת התנועה. השם נריה נבחר על ידי הקומונרים והקומונריות שהיו חלק מהותי בוועדת השמות. השם שהנוער בחר מעיד על הערכים שהוא בוחר לחיות, לחנך ולהתחנך לאורם וזה מרגש".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
3 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
לדתיים ציונים יש המשך.
| 18-11-2017 22:14
2
נריה היה בבני עקיבא וגם באריאל לפני 20 שנה בערך
| 19-11-2017 0:46
אריאל
אם כל חי | 05-02-2018 18:11
למה לגנוב שם מבני עקיבא הרי בני עקיבא לא מוצאך חן בעיניכם לכן הקמתם תנועה חדשה חברה מגרעין שחל לא לגנוב את השם ה עמכם