ברוך מרזל זועם: "מתבייש בחברים שלי"

לחבורת העסקנים בחברון כנראה אצה הדרך. הם מיהרו ונתנו לנתניהו תעודת גמר על עבודה שבקושי החל לתכנן. ואפילו ברמה הפרקטית נשאלת מאליה השאלה – אחר שזכה לכל הכבוד הזה בעבור כלום, מדוע שעכשיו יראה צורך לבנות?

ברוך מרזל זועם: "מתבייש בחברים שלי"
  (צילום: אמיר לוי/פלאש90)

נדהמתי ונבוכתי, כמו רבים אחרים, לגלות כיצד כמה עסקנים מחברון חברים שלנו- ללא תאום עם חבריהם לישוב, ולא בכדי – רצים להעניק את תעודת "בונה חברון" ללא אחר מאשר בנימין נתניהו, גדול מחריבי חברון מאז שוחררה העיר במלחמת ששת הימים.

קשה היה שלא להיזכר במה שסיפרו לנו על הגלות החשוכה, אז, להבדיל, נאלצו יהודים לנשק את המקל של הפריץ שהיכה בהם ולהלל אותו. הזקנים שבינינו עוד זוכרים את המחזורים בהם הופיעה "תפילה לשלום הקיסר ירום הודו" וכיוצא בכך. זה כמו להבדיל לתת לאבו מאזן אות חסיד אומות העולם כי הרי כבר שנים שלא רצח בפועל יהודים.

קצת עובדות לסבר את האוזן בעניין נתניהו וחברון: בנימין נתניהו מסר 97% מהעיר חברון לידי המחבלים, חימש אותם בנשק רב ובתחמושת אדירה של מיליוני כדורים, שמהם נרצחו בין היתר התינוקת שלהבת פס, הגה"צ רבי שלמה רענן הי"ד ועוד יהודים צדיקים וחפים מפשע. לעבר הקרוואנים שלנו ירו המחבלים מדי יום במשך שנתיים מאותו נשק ומאותה תחמושת.

בנימין נתניהו לחם והקפיא את הבניה ואת ההתפתחות היהודית בחברון, הוא מנע רכישת בתים והערים עלינו מכשולים. לא סתם אני גר בקראוון כבר 33 שנים. נתניהו מונע את תיקון הגג במערת המכפלה ואפילו מעלית לנכים אסור שיהיה במערת המכפלה.

מלבד ניחום אבלים, נתניהו כרוה"מ מעולם לא ביקר בחברון, ומלבד הצהרות ופטפוטים הוא לא קידם את חברון במאומה (נתניהו אמנם הצהיר לפני 17 שנים שיבנו בתל רומיידה אך מי שבנה בפועל היה בנימין בן אליעזר). נתניהו הצהיר שיבנה מוזאון בחברון אך לא דובים ולא זבובים – להצהרות של נתניהו לעולם אין כיסוי.

לאחרונה שוב הצהיר, כמו בעבר על בנית 30 יחידות דיור. גם במידה והנס יקרה ונתניהו לא יכשיל את הפרויקט בהמשך כדרכו, אין זה אלא מעט מזער מהחוב של נתניהו לבניה בכל שנות שלטונו, וזה ודאי רחוק יהיה מלאזן את החורבן שעשה בהסכם חברון הארור.

אבל לחבורת העסקנים בחברון כנראה אצה הדרך [כי הרי צילום עם ביבי זה פיקוח נפש]. הם מיהרו ונתנו לנתניהו תעודת גמר על עבודה שבקושי החל לתכנן. ואפילו ברמה הפרקטית נשאלת מאליה השאלה – אחר שזכה לכל הכבוד הזה בעבור כלום, מדוע שעכשיו יראה צורך לבנות?

לפעמים אומרים לי כאלו שמתיימרים 'להבין' בפוליטיקה יותר ממני – אל תהיה צודק, תהיה חכם. אולם המעשה הזה של העסקנים אינו צודק ואינו חכם. הוא לא חכם, כי דרך הפגנות מול נתניהו לפעמים משיגים משהו, אך בטוב וליטופים זה פשוט לא עובד.

הפגישה האומללה הזו היא נזק להתישבות בחברון, כי היום כל עם ישראל יודע בבטחה שחברון מתפתחת באופן משביע רצון ואין צורך בלחץ על הממשלה. עסקנים נכבדים, על הצדק ויתרתם מזמן, אולם ניתן היה לצפות שלפחות תישארו עם קצת חכמה פוליטית.

=======

ברוך מרזל הוא איש חברון ומראשי תנועת 'עצמה יהודית'

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
צודק
| 16-11-2017 20:24
2
מרזל ובן ארי היחידים בימין !
יערה | 16-11-2017 20:57
כל השאר עובדים על כולנו בעיניים ותמיד מתקפלים ברגעי האמת
3
כשראיתי את התמונה עם ביבי נהיה לי רעה כתושב המקום סוף
חיים | 16-11-2017 23:52
סוף סוף ברוך כתב את מה שהרגשתי ולא יכולתי לבטא. יש:כ ברוך ה' עמך גיבור חייל
4
יישר כוח
אביה | 17-11-2017 13:54
עובדתית חברון פשוט זקנה ולא מתפתחת הגן האחרון ביישוב גם ייסגר עוד מעט.
5
מסכימה עם כל מילה שלך מרזל !
נעמי | 17-11-2017 15:10
לדאבוני אנשי חברון יסתפקו במה שקיבלו או יקבלו עד עכשיו, ולאחר מכן ירוצו להצביע ליכוד - הלקח לא נלמד עדיין .
6
כך לא יבוא השקט והשלום. אנחנו נמצאים
| 18-11-2017 22:32
בימות המשיח ולא בימי דוד המלך. מלחמות וטרור היה נורמה .כל קיץ המלכים יוצאים למלחמה כי מה שהם ידעו. ברוך השם הגענו לימות המשיח ולעידן הדמוקרטיה ובעזרת השם גם השלום.